Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Milovy

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Milovy leží 17 km severně od Nového Města na zelené turistické značce v CHKO Žďárské vrchy. Osada vznikla v roce 1731, kdy novoměstská vrchnost povolila třem poddaným, aby si zde postavili domky. Jedná se o velice vyhledávaný cíl ve Žďárských vrších, kde zázemí tvoří 8 ha rybník, hotel Devět skal a autokemp.

Můžete zde navštívit:

Zámek Žďár nad Sázavou – původní cisterciácký klášter byl založený v roce 1252 znojemským purkrabím. Na konci 17. století ho postihl velký požár a hned poté, tedy v 18. století byl přizván architekt Jan Blažej Santini-Aichl. Po dalším požáru byl klášter přestavěn na zámek. Areál kláštera a zámku nabízí multimediální a kreativní prohlídku, která pomocí příběhu nechává zažívat atmosféru historie. Zámek se nachází 30 minut od Milovy.

Toulovcovy Maštale – toto skalní město je přírodní rezervace patřící mezi nejzajímavější a nejmalebnější kouty u nás. V oblasti najdete pískovcové skalní útvary Toulovcovy a Městské Maštale. Soustava úzkých roklí vytváří skryté skalní městečko, které je protkáno systém chodeb. Maštale se nachází 30 minut od Milovy.

Litomyšl – je město, které se nachází v Pardubickém kraji, kde žije zhruba 10 tisíc obyvatel. Můžete zde najít zámek Litomyšl, který je od roku 1999 zapsán na listinu světového dědictví UNESCO, pivovar, který je umístěn v renesanční budově nebo rodný byt Bedřicha Smetany.