Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Milovy

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Milovy leží 17 km severně od Nového Města na zelené turistické značce v CHKO Žďárské vrchy. Osada vznikla v roce 1731, kdy novoměstská vrchnost povolila třem poddaným, aby si zde postavili domky. Jedná se o velice vyhledávaný cíl ve Žďárských vrších, kde zázemí tvoří 8 ha rybník, hotel Devět skal a autokemp.

Tipy na výlety:
Zámek Žďár nad Sázavou (24,2 km) - Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských.
Toulovcovy Maštale (24,1 km) - Přírodní rezervace Toulovcovy Maštale patří mezi nejzajímavější a nejmalebnější kouty u nás. V oblasti najdete pískovcové skalní útvary Toulovcovy a Městské Maštale.
Zámek Litomyšl (36,7 km) - Renesanční zámek v Litomyšli je jednou z českých památek UNESCO. Doba vzniku je patrná na první pohled: fasáda zámku je vyzdobena několika tisíci sgrafity (renesančními psaníčky) s motivy, které se prý ani jednou neopakují. Druhé nádvoří zámku se díky skvělé akustice každoročně stává dějištěm Mezinárodního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl.
Devět skal (12,6 km) - Devět skal (836 m) je nejvyšší vrchol Žďárských vrchů a druhý nejvyšší vrchol celé Českomoravské vrchoviny. V roce 1976 byl vyhlášen přírodní památkou. Skalní útvar se nachází asi 3,5 km jihovýchodně od obce Herálec.