Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Tisá

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Obec Tisá leží v Ústeckém v oblasti Krušných hor v blízkosti česko-německé hranice. Obec je vstupní bránou do chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Tisá je oblíbeným místem cyklistů, turistů a také horolezců, díky kvalitním horolezeckým cestám. Nedaleko navíc můžete navštívit věhlasnou rozhlednu na Děčínském Sněžníku.

Tipy na výlety:
Tiské stěny - Tiské stěny patří k nejstarším turistickým oblastem Labských pískovců. K návštěvě skalního města byl v dřívějších dobách doporučován průvodce, který cestou upozorňoval na skalní útvary podněcující návštěvníkovu fantazii.

Ostrovský rybník - Rybník se nachází se nedaleko obce Ostrov u státní hranice s Německem.

CHKO Labské pískovce
(25,8 km) - CHKO Labské pískovce je tvořena řadou soutěsek a kaňonů, které jsou obklopené věžemi a masivy místy tvořícími skalní města. Vznikla v roce 1972 na ploše 324 km² s cílem ochrany pískovcové krajiny, rozsáhlých přirozených lesů i kulturních památek, zejména lidové architektury.

Rozhledna Děčínský Sněžník
(7 km) - Rozhledna stojí na nejvyšší stolové hoře v České republice. Samotná věž měří 33 metrů a na otevřenou vyhlídkovou plošinu vede 153 schodů. Z vrcholu je velmi pěkný pohled na Lužické hory a Českosaské Švýcarsko, za dobré viditelnosti můžete zahlédnout např. Špičák, Sokolí vrch, Bukovou horu s vysílačem, Milešovku aj.

Aquapark Děčín (18,8 km) - Aquapark Děčín je jedním z nejmodernějších rekreačně-sportovních komplexů s termální vodou v České republice. Zahrnuje krytou a venkovní část, dva kurty na plážový volejbal a dva streetbalové kurty. Díky termální vodě je možno využívat jeden venkovní bazén celoročně.

Zoo Děčín (16,6 km) - Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.