Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Louny

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Louny, město s bohatou historií i na tradice navazující současností. Přezdívá se jim, jižní brána Českého středohoří“ či, Perla na řece Ohři“. Louny nabízejí velmi dobré sportovní i kulturní vyžití jako městské koupaliště, zimní stadion anebo také zrekonstruované Vrchlického divadlo. Okolí nabízí mnoho možností k pěší turistice, kde můžete navštívit zajímavá místa jako je Peruc, Březno, Panenský Týnec.

Můžete zde navštívit:

Kostel sv. Mikuláše – jedná se o chloubu města, která se řadí do vrcholných děl české pozdní gotiky. Trojlodní chrám s krásnou krouženou klenbou a jehlanovou střechou je postaven na místě bývalého chrámu, který s celým městem vyhořel v roce 1517.

Minizoo Louny – Minizoo se nachází v areálu Seko Aerospace, jedná se o společnost vyrábějící díly pro letadla a parní turbíny. Zoo bývá otevřená jen o víkendu, v týdnu jen dvakrát do měsíce. Jsou zde k vidění pávi, pštrosi, poník, velbloudi, zebry, či alpaky

Zámek Nový hrad – Zámek se nachází u Jimlína, který je vzdálený 10 minut od Loun. Jedná se o zámek, který vzniknul na místě původního hradu z poloviny 15. století. Můžete se těšit na dva okruhy s průvodcem. První prohlídka Vás zavede do rytířského sálu, barokních salonků a také do kaple. Na druhém okruhu můžete shlédnout gotické jižní sklepy, lapidárium, prádelnu, či sušárnu nebo také černou kuchyni.