Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Stárkov

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Stárkov je město v okrese Náchod, kraj Královéhradecký. Rozlehlý rekreační park
se rozkládá na bohatém území CHKO Broumovsko nedaleko Teplických
a Adršpašských skal. Green Valley park je ideálním místem nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro milovníky čisté přírody, klidu a relaxace.

Můžete celoročně využít jízdy na koních (samostatně nebo ve voze) či poníkovi.
V areálu se nachází fotbalové hřiště, hřiště na plážový volejbal a minigolf.
Pro ty nejmenší je k dispozici nové oplocené dětské hřiště s prolézačkami.

 

Ve městě Stárkov můžete najít památky jako jsou:

Zámek Stárkov  - Původně renesanční zámek. Zámek se nachází asi 50 m od nejnižšího místa. V současnosti je zámek v soukromém vlastnictví čtrnácti potomků původních majitelů a veřejnosti není přístupný.

Kostel svatého Josefa - Kostel je postaven na okraji svahu a ke hlavním vstupním dveřím vedou kamenné schody. Nad vstupními dveřmi je hluboká nika, ve které stojí socha svatého Josefa. Vstup do kostela je hlavním vchodem v podvěží.
Kruchta kostela je barokní, má funkční barokní dvojdílné varhany.

Sloup se sochou panny Marie - Uprostřed vyvýšeného místa stojí dvoustupňová pískovcová základna, jejíž stupně mají při horním okraji obloukový pásek. Základna je ohraničena čtyřmi pískovcovými sloupky se zaoblenými hlavami.

Na kvádrovém podstavci stojí sloup s hladkým dříkem. Stěny plintu jsou konkávně prohnuté, zdobené reliéfy. Na plintu spočívá zeměkoule, kolem níž je obtočen had s jablkem u tlamy. Na ní stojí socha P. Marie. P.

Změnit nastavení cookies