Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Vendryně

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Tipy na výlety

Zámek Vendryně
Původně zde byla tvrz, kterou po r. 1568 Borkové z Roztopic přestavěli na renesanční zámek. Zámek je přestavěný a ničím nepřipomíná původní sídlo

Vápenné pece Vendryně
Pece vznikly na začátku 19. st., kdy se na území obce těžila železná ruda. Do této doby spadá také těžba vápence a jeho vypalování v tzv.„Wopienkách“, jak byly pece v místním nářečí pojmenovány. Jedná se o dvě kruhově – šachtové pece, jejichž provoz byl ukončen v roce 1965.

Za krásami vendryňské přírody- naučná stezka
Naučná stezka se skládá ze dvou okruhů - severní a jižní. Trasa severním okruhem má 7 zastavení a je dlouhá 10 km. Je to příjemná nenáročná trasa. Trasa jižním okruhem má rovněž 7 zastavení a je dlouhá 25 km. Trasa je středně náročná.

Muzeum Třineckých železáren
Dějiny Třineckých železáren a města Třince, založení železáren, umělecká a užitková litina, dělnické kolonie, Báňská a hutní společnost, výroba oceli, povýšení Třince na město, privatizace železáren, Moravia Steel a.s. Součástí expozice je i maketa Třineckých železáren včetně doprovodného videoprogramu.

Hvězdárna Mikuláše Koperníka - Třinec
Hvězdárna/ planetárium

Kostel Božího těla- dřevěný kostel Třinec- Guty
Patří k nejstarším z dřevěných beskydských kostelů. Jednolodní stavba z velmi silných dřevěných trámů, vystavěn jako katolický, v období reformace patřil protestantům. Zpátky katolické církvi se navrátil v roce 1654. Před vchodem je dřevěný kříž s plastikou Ježíše Krista. Jeho unikátní dominantou je arabeskami zdobená kruchta ve tvaru L.

Gorolské turistické informační centrum- Mosty u Jablunkova
Dřevěnka ve které původně žil mostecký fojt Szotkowski a jeho další generace, jsou na ní patrné prvky originální lidové architektury z oblasti Karpatského oblouku. R. 2007 začaly podle vzpomínek a fotografií opravy na staré chalupě a byla vytvořena její přesná replika