Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Vendryně

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Vendryně se nachází na historickém území Těšínského Slezska, která leží na řece Olši. Vendryně je známá tím, že značnou část obyvatel tvoří polská národnost. Je známá tím, že se jedná o jednu z nejstarších osad v regionu východního Slezska, první zmínka o této obci pochází již z roku 1305.

Ve Vendryní a okolí doporučujeme navštívit: 
Vápenné pece Vendryně - Vápenné pece v obci Vendryně z počátku 19. století byly zrekonstruované v roce 2003. Pece "wopienky" sloužily k pálení vápna, z vápence, který byl těžený ve 3 místních lomech až do roku 1895.

Farma u Klokana (7,5 km) - Pro návštěvníky máme nachystáno posezení s ohništěm u potoka, lavice pro odpočinek po túře. Dětem k zábavě nabízíme pískoviště či trampolínu. Cyklistům poskytujeme bezpečné a hlídané stanoviště jejich jízdních kol. Veškeré ohrady jsou vybaveny naučnými cedulemi s informacemi o našich zvířatech.

Ursus (17,7 km) - Zážitkové centrum je jedinečné zážitkové centrum v Beskydech, které vám představí hory i zdejší ekosystém.

Muzeum Dřeviónka v Nýdku (7,8 km) - V replice dřevěné usedlosti v Nýdku vzniklo muzeum, které vás seznámí s historií Těšínského Slezska, především pak se způsobem bydlení místních obyvatel – gorolů.

Etnografické muzeum (5,1 km) - Jak se žilo v Bystřici? Etnografické muzeum nabízí k prohlídce živou expozici tradičního života obyvatel Těšínských Beskyd a expozici hospodářství, oblékání, tradiční "izba", duchovní život, zábava, léčitelství, interaktivní tunel pro děti i pro dospělé.

Možnosti koupání ve Vendryni a okolí:
Relaxační centrum Třinec (5,3 km) - Nově vybudované centrum v Třinci, kde pod jednou střechou můžete relaxovat ve wellness Vitálním světě, který představuje 17 relaxačních procedur jako jsou sauny, páry, inhalace, turbo sprchy apod.

Letní zábavní centrum Ameryka (13,4 km) - Letní koupaliště s tobogánem, minigolfem a lanovým centrem. Země zábavy Ameryka se nachází v části Žihla a nabízí kompletní letní program pro všechny milovníky letní zábavy.

Pivní lázně BBB (23,5 km) - Už od středověku je známo, že koupele v kvasnicovém pivu mají léčebný účinek a jsou vynikající prevencí. Pivní kal a pivní kvasnice jsou přírodní léčebné prostředky.