Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Rožnov pod Radhoštěm

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Rožnov se rozkládá v krajinné oblasti Rožnovská brázda, je součástí Západních Beskyd. Přívlastek pod Radhoštěm byl k Rožnova připojen až v roku 1913. jedná se o rázovité městečko, které se může pochlubit něčím, co jen tak někde nenajdete, jedná se o domy vonící dřevem jedlí, které kdysi obklopovaly rožnovské náměstí. V dnešní domě se jim říká Dřevěné městečko a představují srdce známého Rožnovského skanzenu.

Můžete zde navštívit:

Skanzen – Areál Valašského muzea v přírodě patří k nejznámějším i nejvýznamnějším skanzenům u nás. Na velkém prostoru dokumentuje stavby, zvyky a tradice lidové kultury Valašska. Pravidelně se zde koná mnoho kulturních akcí a slaví se zde tradiční církevní svátky. Areál je také doplněn hřbitovem a řadou drobných hospodářských staveb.

Kostel sv. Prokopa a sv. Barbory – dřevěný kostel, který se nachází v Kunčicích pod Ondřejníkem. Stavba pochází ze Zakarpatské Rusi, k nám byla přivezena za první republiky. Původně pravoslavný kostel byl přesvěcen a opraven do dnešní podoby. V architektuře Vás na první pohled upoutají tři stupňovité věže. Tento kostel je vzdálený od Rožnova 20 minut.

Zřícenina hradu – Starý Jičín – Starobylý hrad z počátku 13. století přestavěli Žerotínové na renesanční sídlo. Se vznikem zámku v podhradí byl hrad opuštěn a v průběhu 19. století se proměnil ve zříceninu. V současné době je hrad částečně opravován. Ve věži se nachází historická expozice, jedná se o dobové dokumenty o hradě, panství, nebo taky zbroje. Součástí je také vyhlídka.