Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Rožnov pod Radhoštěm

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Rožnov se rozkládá v krajinné oblasti Rožnovská brázda, je součástí Západních Beskyd. Přívlastek pod Radhoštěm byl k Rožnova připojen až v roku 1913. jedná se o rázovité městečko, které se může pochlubit něčím, co jen tak někde nenajdete, jedná se o domy vonící dřevem jedlí, které kdysi obklopovaly rožnovské náměstí. V dnešní domě se jim říká Dřevěné městečko a představují srdce známého Rožnovského skanzenu.

V Rožnově doporučujeme navštívit:
Skanzen - Dřevěné městečko je nejstarším a nejnavštěvovanějším areálem Valašského muzea v přírodě. Bylo otevřeno roku 1925 a prezentuje způsob života na malém městě v období od poloviny 19. století až po první čtvrtinu 20. století. V době hlavní sezóny zde probíhají každý víkend folklorní a řemeslné programy.

Zábavní Gibon park - Užijte si adrenalinové zážitky v zábavním Gibon parku, který je umístěn v přírodním prostředí lesoparku v sousedství městského koupaliště a campu v Rožnově pod Radhoštěm.

Galerie Stage Garden - V Rožnově pod Radhoštěm nedaleko od hlavního náměstí stojí drobná hrázděná stavbička. Říká se jí altán a pamatuje doby rožnovského lázeňství.

Ekologická kozí farma Zerlina - Poznejte současné Valašsko a fungování ekologické kozí farmy. Na kozí farmě Zerlina poznáte koloběh života bio farmy a přijet sem můžete také na řemeslný workshop, na kterém si vyrobíte pravou pasteveckou hučku, tak typickou pro horskou oblast Valašska.

Tipy na výlety do okolí:
Naučná stezka Zašová (9,6 km) - Zašová, obec na Valašsku, která má co nabídnout. V obci se nachází naučná stezka, která je rozdělena na malý a velký okruh. Naučná stezka vede od informačních tabulí c.

Velký Javorník (11,7 km) - Velký Javorník (918 m n. m.) je nejvyšším vrcholem Veřovických vrchů, nejzápadnějšího předhůří Moravskoslezských Beskyd. Za dobré viditelnosti můžete z vrcholu dohlédnout až do Jeseníků, na Oderské vrchy či na Ostravsko.

Fotopointy a umělecké vyhlídky Františka Palackého (19,5 km) - Staňte se součástí uměleckého díla. Obří Školní židle nebo obří okno Frame Hodslavice a další artefakty ozdobily kopečky Podbeskydí s výhledem na rodnou ves Františka Palackého. Jen 15 min pěšky z centra Hodslavic uličkami a půvabnými alejemi okolo květnatých luk za humna všednosti.

Možnosti koupání v Rožnově a okolí:
Wellness resort Energetic - Součástí wellness centra je vyhřívaný bazén s chrličem, Whirlpool pro 4 osoby a 2 vany s vířivou, perličkovou nebo aromatickou koupelí.
Rekreační centrum Sepetná (29,2 km) - K dispozici budete mít plavecký bazén, Whirlpool, parní kabinu, saunu, solárium, posilovnu, dvou dráhový bowling a útulný relaxbar.