Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Písek u Jablunkova

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Obec Písek v okrese Frýdek-Místek v moravskoslezském kraji. Rozkládá se v Jablunkovské brázdě podél pravého břehu řeky Olše zhruba 3 km jihovýchodně od města Jablunkov. Ve vzdálenosti 15 km severozápadně leží město Třinec, 24 km severozápadně město Český Těšín, 32 km západně město Frýdlant nad Ostravicí a 35 km západně město Frýdek-Místek. . Značnou část obyvatel obce tvoří polská národnostní menšina.

Tipy na výlety v Písku u Jablunkova okolí:
Muzeum Těšínská (4,6 km) - jedná se o jedno ze čtyř krajských muzeí, součástí je také Muzejní knihovna, studovna Silesia a Klub Muzea Těšínska. Toto muzeum bylo založeno po 2. světové válce v roce 1948. Nachází se v bezprostřední blízkosti Písku, a to v Jablunkově.

Girová (23 km) - Nejvyšší vrch Slovenských Beskyd (840 m) na území České republiky v Jablunkovském mezihoří, 6 km jihovýchodně od Jablunkova. Z dálky připomíná svým kuželovitým tvarem sopku.

Ursus (9,6 km) - Zážitkové centrum je jedinečné zážitkové centrum v Beskydech, které vám představí hory i zdejší ekosystém.

Muzeum Trojmezí - Památkově chráněný dům. Velebnovského a Mariánského náměstí v Jablunkově se třemi charakteristickými prampouchy patří mezi nejstarší zděné objekty nejen ve slezském městě Jablunkov, ale i v celé této části někdejšího Těšínského knížectví.

Bar Kympom (2,2 km) - Nabízíme skvělé prostory a k tomu jedinečné zážitky z míchaných nápojů od našich barmanů. Dechberoucí noční atmosféra a párty až do noci.

Možnosti koupání v Písku u Jablunkova a okolí:
Pivní lázně BBB - Už od středověku je známo, že koupele v kvasnicovém pivu mají léčebný účinek a jsou vynikající prevencí. Pivní kal a pivní kvasnice jsou přírodní léčebné prostředky.

Letní zábavní centrum Ameryka - Letní koupaliště s tobogánem, minigolfem a lanovým centrem. Země zábavy Ameryka se nachází v části Žihla a nabízí kompletní letní program pro všechny milovníky letní zábavy.

Relaxační centrum Třinec (19,3 km) - Nově vybudované centrum v Třinci, kde pod jednou střechou můžete relaxovat ve wellness Vitálním světě, který představuje 17 relaxačních procedur jako jsou sauny, páry, inhalace, turbo sprchy apod.