Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Písek u Jablunkova

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Písek u Jablunkova,

Písek se nachází v okrese Frýdek-Místek, rozkládá se v Jablunkovské brázdě podél řeky Olše. Počátky Písku sahají až do 15. století, kdy obec byla založena při fojtství. Ze severu zasahuje na území obce masiv Slezských Beskyd, po jehož hřebeni se táhne státní hranice s Polskem.

Můžete zde navštívit:

Muzeum Těšínska – jedná se o jedno ze čtyř krajských muzeí, součástí je také Muzejní knihovna, studovna Silesia a Klub Muzea Těšínska. Toto muzeum bylo založeno po 2. světové válce v roce 1948. Nachází se v bezprostřední blízkosti Písku, a to v Jablunkově.

Kozubová – kaple s vyhlídkovou věží – Rozhledna je součástí kaple sv. Anny ležící u obce Milíkov. Kaple byla vystavěna na konci 90. let, objekt poté prošel rozsáhlou vnitřní i venkovní rekonstrukcí. Kaple s rozhlednou, měřící 18 metrů je v dnešní době majetkem církve, dříve byla přístupná pouze v době konání církevních akcí.

Gírová – jedná se o nejvyšší horu české části Jablunkovského mezihoří, která je vysoká 840 metrů. Pod vrcholem se nachází Chata Gírová, která byla poprvé otevřená turistům již v roce 1932, a to Klubem českých turistů. Na horu se můžete dostat po dvou turistických cestách. Po červené v Mostech u Jablunkova nebo z Bukovce.