Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Ostravice

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Podhorská obec Ostravice se rozkládá na březích stejnojmenné řeky Ostravice, patří mezi významná letoviska Beskyd, protože se nachází hned pod nejvyšším vrcholem Beskyd Lysou horou, ale taky Smrkem. Leží zhruba 10 km od Frýdlantu nad Ostravicí v údolí. Můžete také využít naučné trasy, nebo navštívit srub Petra Bezruče, kde byla obytná část ponechána v původní podobě i se zařízeným interiérem, který si básník sám navrhnul.

Můžete zde navštívit:

Beskydský pivovárek – Milovníky piva jistě potěší Beskydský pivovárek, který je umístěn přímo v centru Ostravice. Pivovar byl založen v roce 2012 jako řemeslný pivovar, jehož cílem bylo pivo vařit bez filtrace, či pasterizace

Poutní chrám Panny Marie – nachází se ve Frýdku – Místku, 20 minut od Ostravice. Pozdně barokní dvouvěžová stavba, ke které byly později přistavěny 60 metrů vysoké věže. Po stranách je 6 protilehlých kaplí s oltáři. V 90. letech 20. století byl chrám kompletně zrekonstruován.

Radhošť – Kaple sv. Cyrila a Metoděje – Kaple se sousoším věrozvěstů Cyrila a Metoděje byla postavená v roce 1898. Podle pověsti tuto kapli opravdu Cyril a Metoděj navštívili. Ke kapli se dostanete také lanovkou, která vede z Trojanovic na Pustevny, nebo také pěšky po asfaltové cestě.