Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Hukvaldy

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Hukvaldy, obec v podhůří Beskyd, na úpatí Palkovických hůrek, které charakterizuje silueta zříceniny středověkého hradu na kopci nad ní. Do roku 1982 byla obec vedená pod jménem Sklenov. Hukvaldy jsou známé především jako rodiště světového hudebního skladatele Leoše Janáčka.

Můžete zde navštívit:

Hrad Hukvaldy – je jedním z největších hradů na Moravě, nachází se nad obcí na kopci. Z věže hradu je krásná vyhlídka do širého okolí na hřebeny Beskyd, anebo městečko Kopřivnici a Příbor. První zmínky o hukvaldském hradu pocházejí již z roku 1285.

Jurkovičova rozhledna – jednou z dominant Rožnova pod Radhoštěm je od roku 2012 právě Jurkovičova rozhledna. Své jméno dostala podle architekta Dušana Sámo Jurkoviče. Tato rozhledna se nachází 30 minut od Hukvald. Na samotnou rozhlednu se dostane od spodního parkoviště, odkud vede krásná procházka lesem.

Technické muzeum Tatra – toto muzeum Vám ukáže zrození a historický vývoj prvních dopravních prostředků v tehdejším Rakousko-Uhersku. Můžete se těšit na velkolepou sbírku těch nekrásnějších automobilů a dalších zajímavostí. Naleznete zde více než 70 automobilů, nespočet modelů, motorů a několik světových unikátů. Muzeum se nachází v Kopřivnici, která je vzdálená od Hukvald 15 minut.