Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Horní Bečva

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Horní Bečva je horská obec, ležící v Chráněné krajinné oblasti Moravskoslezské Beskydy, zhruba 13 km od Rožnova pod Radhoštěm. Nejstarší písemná zmínka o této obci pochází z roku 1659 v gruntovní knize Valašského Meziříčí.

Můžete zde navštívit:

Rozhledna Sůkenická - 40 metrů vysoká rozhledna se nachází poblíž hraničního přechodu Bumbálka směrem k vrcholu Čarták. Nabízí neodolatelný výhled na hřebeny moravskoslezských Beskyd. Tato rozhledna měla sloužit původně jako základnová stanice pro mobilní telefony. Rozhledna Sůkenická patří mezi nejmladší rozhledny u nás a nachází se 12 minut od Horní Bečvy.

Stezka Valaška – se nachází na samotném vrcholu Pusteven, a její součástí je také prosklená podlaha, na kterou můžete vstoupit a kochat se výhledem na masivy Beskyd. Oficiálně byla stezka otevřena v roce 2019 a její délka činí 610 metrů.

Štramberská trúba, hrad Štramberk – Ve 13. století byl hrad majetkem duchovního a rytířského řádu templářů. Z gotického hradu se dochovaly části hradeb, a především kruhovitá věž Trúba. Výhled z věže zpestřují barevná skla v oknech. Ve věži je umístěna trvalá expozice – 1. cesta do paměti Štramberské Trúby. Z Horní Bečvy do Štramberku je to 40 minut.