Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Frýdlant nad Ostravicí

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Frýdlant nad Ostravicí je město ležící po obou stranách historické moravsko-slezské zemské hranice. Frýdlant se nachází v údolí řeky Ostravice v úpatí Lysé hory. Frýdlant díky své poloze bývá nazýván vstupní bránou do Moravskoslezských Beskyd. Město bývalo významnou průmyslovou oblastí proslulou svou železářskou výrobou, dnes však zde převažuje cestovní ruch.

Můžete zde navštívit:

Rozhledna Velký Javorník – Originální dřevostavba navazující na typickou místní valašskou architekturu, to je rozhledna velký Javorník. Celková výška rozhledny je 26 metrů a má dvě vyhlídkové plošiny, ze kterých budete mít výhled na Beskydy a Frenštát pod Radhoštěm. Na rozhlednu se dostanete od restaurace Rekovice nebo od sedla Pindula.

Satinské vodopády – pravý poklad, i takto můžete nazvat Satinské vodopády, jsou sice blízko, ale málo kdo o nich ví. Místo je ukryté až v 15 metrů hluboké skalní soutěsce horského potoka Satiny. K Satinským vodopádům je to pouhých 10 minut.

Aquapark Olešná – tento aquapark patří mezi největší a nejmodernější nerezové aquaparky v České republice. Voda se zde dohřívá až na teplotu 28 stupňů. Pro návštěvníky nabízí prostor pro rekreaci a relaxaci. Olešná se nachází 20 minut od Frýdlantu.