Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Frýdek-Místek

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Statutární město moravskoslezského kraje Frýdek-Místek leží na historické hranici Moravy a Slezska. Představuje přirozenou metropoli lašského regionu v podhůří Beskyd na soutoku řek Ostravice a Morávky. Město leží na mezinárodní dopravní křižovatce jen 25 km od státní hranice s Polskem a 35 km od státní hranice se Slovenskem. Frýdek byl dříve známý jako,, slezské Lurdy“ a patřil k nejznámějším poutním místům ve Slezsku. Frýdek-Místek je provoněný medem – projděte si výrobnu dortů Marlenka a nezapomeňte ochutnat!

Můžete zde navštívit:

Marlenka – tato česká společnost vznikla v roce 2003, založil ji Arménem Gevorg Avetisjan se svojí sestrou. A proč jméno Marlenka? Je to na počest jeho maminky a dcery, které jsou takto pojmenovány. V rámci prohlídky si zde můžete nahlédnout do kuchyně a podívat se, jak se tento unikátní medový dort vyrábí

Bazilika Navštívení Panny Marie – velkolepá pozdně barokní dvouvěžová jednolodní stavba. Kvůli zázračným skutkům kamenné sochy Panny Marie se zde scházeli poutníci již od první poloviny 17. století. Právě díky tomu dostal Frýdek přízvisko slezské Lurdy.

Vodní nádrž Baška – tato nádrž vznikla v místech, kde se v minulosti nacházel rybník o rozloze asi 20 ha, na toku potoku Baštice. Ještě před zahájením funkčnosti přehrady se zde nacházelo bohaté jíloviště, které poskytovalo materiál pro výrobu kvalitních,, bašťanských cihel“. Tato vodní nádrž se nachází pouhých 8 minut od Frýdku-Místku.