TERME DOBRNA - Dobrna - Slovinsko - Termální lázně

Hotel TERME DOBRNA - Dobrna (Z1039R24)

Slovinsko > Termální lázně
Strava polopenze
TV na pokoji
NOVINKA v nabídce CK Atis
Sprcha + WC na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet: Wi-Fi
Výtah
Krytý bazén (v objektu)
Venkovní bazén/koupaliště (u objektu)
Dětský bazén (u objektu):
Restaurace: 50 m
Restaurace v objektu
Vinárna
Klimatizace
Sauna:
Whirlpool
Fitness
Parkoviště
Tenisový kurt: v areálu
Termální lázně:
Doporučená doprava autem
Železniční stanice: 20 km
Autobusová zastávka: 300 m
MHD: 50 m
Sportovní vyžití
Vhodné pro rodiny s dětmi
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

TERME DOBRNA

ZÁKLADNÍ POPIS

Terme Dobrna jsou nejstaršími fungujícími slovinskými termálními lázněmi s více než 610 letou tradicí. Přírodní pramen, čerstvý vzduch, mírné klima a úrodná krajina přispěly k jejich rozvoji a samotnému vzniku lázní Dobrna. Lázně se nacházejí v panenské přírodě podhůří slovinského Pohorje, 25 km severně od Celje a poskytují jak lázeňskou péči indikovaným klientům, tak klid, relaxaci a zdravý životní styl pro jednotlivce, páry i pro rodiny s dětmi.
Lázeňský areál nabízí ubytování jak v moderním 4* hotelu, tak ve sytlových vilách, kterým byla zachována původní architektonická podoba.
Hotel Villa Higiea****, kompletně zrekonstruovaná v roce 2020, nabízí kromě moderních hotelových pokojů také romantickou snídaňovou místnost a příjemnou venkovní terasu, v suterénu je vinný sklípek.
Hotel Vita**** se nachází u samotného vstupu do lázeňského areálu a je budovou moderní.Nabízí ubytování, wellness, zdravotní péči i stravování pod jednou střechou.

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Údolí Daja, kde se Terme Dobrna nacházejí, je jednou z nejkrásnějších plání Pagu Kozjak ve Slovinském regionu Štýrsko, v oblasti Savinija.

Lázňský areál se nachází stranou průmyslu, městského hluku a dopravy. Díky své poloze nabízí čistý vzduch s mírným klimatem, bez náhlých klimatických změn, a zároveň mimořádné prostředí lázeňského parku a přilehlých lesů. Lázeňský park se pyšní mohutnou kaštanovou alejí starou přes 200 let.
Horký pramen na Dobrně znali již staří Keltové a Římané. V roce 1403 byla voda poprvé použita pro lékařské účely.

Termální voda v Dobrně je od roku 1542 považována za ideální prostředek k léčbě gynekologických a urologických onemocnění, revmatických a revmatických onemocnění, k léčbě nemocí a úrazů pohybového ústrojí.
Hlavním léčivým faktorem v Terme Dobrna je alkalická termální voda s teplotou pramene kolem 35 °C až 36,5 °C, která obsahuje přiměřené množství vápníku, hořčíku a hydrogenuhličitanu. Díky vápenatým iontům obsaženým ve vodě působí termální voda z Dobrně protizánětlivě a antialergicky...

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

LÉTO SE SLEVOU 5=4 • TERMÁLNÍ LÁZNĚ PRO CELOU RODINU

URČITĚ OCENÍTE

Proč Terme Dobrna? :
- vnitřní i venkovní termální bazény v ceně pobytu
- termální pramen vyvěrající přímo do koupelí
- bohaté sportovní vyžití
- rozlehlý areál obklopen parkem
- vhodné pro rodiny s dětmi i jednotlivce

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Terme Dobrna se nachází v nedotčené přírodě severovýchodního Slovinska, mezi svahy Paški Kozjak a Pohorje. Je na půli cesty mezi Celje (20km) a Velenje (12km), 14 km od dálničního spojení mezi Mariborem a Ljubljanou.
Jsou nejstaršími fungujícími slovinskými termálními lázněmi s více než 610 letou tradicí. Přírodní pramen, čerstvý vzduch, mírné klima a úrodná krajina přispěly k rozvoji a vzniku lázní Dobrna, jimž byly uznány tři přírodní léčivé faktory: termální voda, fango a rašelina. Nenabízejí však pouze odbornou lázeňskou péči, ale poskytují klid, relaxaci a zdravý životní styl v panenské přírodě i párům a rodinám s malými dětmi.
Dominantou Terme Dobrna jsou termální mramorové lázně, které se dodnes dochovaly v původní podobě z roku 1874. Termální léčivá voda vytéká přímo z pramene do koupele a nabízí tak tu nejautentičtější formu relaxace.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

VILLA HIGIEA****: kompletně zrekonstruovaná v roce 2020, moderní hotelové pokoje, romantická snídaňová místnost - večeře jsou podávány v hlavní restauraci hotelu Vita (50m), příjemná venkovní sluneční terasa. Vinný sklípek ve spodním patře s vybraným sortimentem slovinských a zahraničních vín
Hotel ŠVICARIJA****: reprezentativní historická budova, zrekonstruovaná na jaře roku 2023: recepce (7:00 do 19:00), restaurace pro hotelové hosty, kavárna Švicarija, Sauna Spa s finskou a tureckou saunou, odpočívárnou, venkovní termální sprchou a dřevěnou Kneippovou sprchou,fitness centrum, výtah do 2. patra - do 3. patra dále schody, parkoviště v bezprostřední blízkosti.
Boutique hotel DOBRNA****: historická budova z roku 1862, otevřená po rekonstrukci v roce 2020 a nabízející komfortní ubytování ve 13 pokojích. V hotelu se nachází Boutique bar - snídaňová restaurace, nedaleko hotelu je parkoviště. Centrální recepce je v hotelu Švicarija, wellness, bazény a zdravotnická péče je umístěna v hotelu Vita.
HOTEL VITA****: nachází se u samotného vstupu do lázeňského komplexu a přilehlého parku. Spojuje pod jednou střechou nabídku ubytování, wellness, zdravotnické péče a restauračních služeb. - centrální recepce a hotelová restaurace pro všechny hotely, bazénový komplex s termální vodou: krytý bazén (32 ˚C) a krytý dětský bazén (32 ˚C), vnitřní vířivka (35 - 36 ˚C), venkovní bazén (28 - 29 ˚C) a venkovní dětský bazén s malou skluzavkou (32 ˚C), Sluneční terasa s barem: nabídka koktejlů, teplého a studeného občerstvení, Země saun s velkou sluneční terasou: sauna finská - Jantar, finská s krystalovou terapií - Ametyst, finská s chromoterapií - Diamond; parní - Opál a parní solná - Emerald, Infračervená kabina, ledová jáma, venkovní finská sauna - Srub centrum čerstvého vzduchu, klasické sprchy, masážní bazén, ochlazovací bazének, Kneippovy spršky překvapení, Kneippovy žlaby, Kneippův chodník, odpočívací místnost, fontána na pitnou vodu, vyhřívaná lavice. Masážní a kosmetické centrum La Vita Spa & Beauty a kadeřnický salon La Vita Hair Beauty, zdravotní středisko; A la carte restaurace a kavárna Vita, a la carte restaurace Kamin, které nabízejí denně vynikající čerstvé domácí dezerty., fitness, , obchod La Vita Boutique, seminární místnosti, internet, bezplatné parkoviště v blízkosti hotelu. Před hotelem jsou hostům k dispozici elektrická auta, určená k výletům do okolí.

KDE BUDETE SPÁT

a) 2-lůžkový pokoj SUPERIOR - Boutique hotel Dobrna****: (27 m2)Spr/WC s hygienickou sprchou, smart LED TV 65", telefon, sejf, mini bar, individuální klimatizace / topení, pracovní a klubový stůl, posezení, rychlovarná konvice (nápoj na čaj a kávu)

, fén, kosmetika: mýdlo a šampon na vlasy a tělo, Wifi zdarma, antialergické povlečení ze 100% bavlny. Balkon (omezený počet)
b) 2-lůžkový pokoj Villa Higiea****: (17 - 28m2) Spr/WC, 42" LED TV, telefon, sejf, mini-bar, klimatizace, pracovní stůl, fén, Wifi, povlečení ze 100% bavlny, matrace Igniflex z ocelových pružin 
c) 2-lůžkový pokoj KING Švicarija****(18 - 30m2): Spr./WC, fén, smart LED TV, telefon, sejf, minibar, nastavitelná klimatizace, pracovní stůl, varná konvice, Wi-Fi. 1x lůžko 180 x 200.
d) 2-lůžkový pokoj SUPERIOR Švicarija****(28 - 40m2): Spr./WC, fén, smart LED TV, telefon, sejf, minibar, nastavitelná klimatizace, pracovní stůl, varná konvice, Wi-Fi, 2x lůžko 160 x 200

FORMA STRAVY

Polopenze.

Hotel DOBRNA**** - bufetové snídaně jsou podávány v hotelovém Boutique baru. Obědy a večeře jsou servírovány formou bufetu v restauraci Vita hotelu Vita

Hotel Vila Higiea****: snídaně v hotelové snídaňové místnosti (7:00 až 10:00 hod).
Večeře (18:00 až 20:00 hod) ev. oběd (12:00 až 14:00 hod.) jsou podávány v hotelu Vita.

Hotel Švicarija****: bufetové snídaně i večeře jsou podávány v hotelové restauraci.

POBYT S DĚTMI

1 dítě do 3,99 let ZDARMA v doprovodu 2 platících osob.

DÁLE PRO VÁS

ZDARMA:
Wi-Fi, parkování

SLEVY A VÝHODY

SLEVA 5=4
- vztahuje se na pobyty v termínu 21.6. - 7.9.2024 s nástupem v NE.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Hotelový krytý a venkovní termální bazén a wellness - vše v hotelu Vita****:
- krytý bazén (32 ˚C) a krytý dětský bazén (32 ˚C), vnitřní vířivka (35 - 36 ˚C), venkovní bazén (28 - 29 ˚C) a venkovní dětský bazén s malou skluzavkou (32 ˚C), Dále zde můžete navštívit sauny, masáže, kosmetické procedury i lékařské centrum.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Sportovní vyžití v lázeňském Sportovním parku:
- tenisové kurty na písčitém povrchu,
- volejbalové hřiště
- bedmintonové hřiště
- stolní tenis,
- parkové plochy pro nordic walking,
- bowlingová dráha,
- zahradní šachy.
Informace o zapůjčení sportovního vybavení a pronájmu tenisových kurtů k dispozici na recepci Hotelu Vita.

Lesem nad lázeňským parkem vede upravená stezka, která vyzívá ke čtyřicetiminutové rekreační túře s dvaceti zastávkami na řízené cvičení, která je rozděleno do tří částí: rozcvička a cvičení, intenzivnější cvičení a relaxace.

Dobrna je ideálním výchozím bodem pro cyklisty i turisty. Okolitá příroda nabízí trasy jak rekreační i náročnější.
Možnosti jsou téměř neomezené, od krásného údolí Savinja s Mozirskim gajem a Logarskou dolinou až po jezero Šmartinsko a hrad Celje. Možnosti v okolí Terme Dobrna jsou opravdu obrovské.

Údolí mlýnů (3,5 km trasa) - nachází se pod kopcem Temnjak, kde dříve fungovalo až 7 mlýnů, mletých pro domácí potřebu nebo pro přivýdělek. Nejzachovalejší je horní Vovkův mlýn, který je starý více než 450 let. V minulosti mlel obilí pro potřeby dobrnské vrchnosti z Kačji grad.
Panství Novi grad, dříve Neuhaus (1km trasa) - panství má bohatou minulost. Majitel Franc Ksaver Dienersberg postavil nový zámek v rovině pod Kačjek. Zámek, který nemá žádný zvláštní styl, je obklopen krásným parkem, ale budova stojí za návštěvu.

Kačji grad (3 km trasa) - zbytk zříceniny vhradu, který byl po dlouhá staletí sídlem dobrnského panství. Byl postaven před rokem 1257 na kopci nad obcí Lokovina.

DOMAČIJA LAMPERČEK (4,5 km) - výletní farma umožňující přímý kontakt návštěvníka s přírodou a zvířaty, které lze krmit a tiše pozorovat. naleznete zde i etnologické muzeum, lovecké muzeum, větší krytý společenský prostor s venkovním ostrovním hřištěm a venkovní hřiště pro různé sportovní aktivity.

Včelařství Krulec - od hotelu Vita vzdáleno 700 metrů. Během návštěvy se dozvíte mnoho užitečného a zajímavého o včelařství a životě včel. Možnost zakoupit domácí lipový, květový, kaštanový, akátový a smíšený lesní med, mateří kašičku, propolis - včelí vosk, včelí vosk, sirup se smrkovými natěmi s medem.

Výletní farma u Minky (1km) - Minka nabízí široký výběr domácích sladkých, slaných, masových i ovocných produktů. Pokud chcete ochutnat regionální výrobky i kuchyni, určitě se zastavte.

Farma Marovšek (3 km) - nachází se na svazích Paški Kozjak v Brdcích nad Dobrnem a nabízí možnost strávit volný čas v přirozeném prostředí venkova, poznat flóru a faunu i život a práci na farmě. Starý selský sklep, zrekonstruovaná stará stodola a kovárna jsou obsahově propojeny do autentického domácího prostředí vhodného pro pikniky a jiné akce.

Novinkou je jízda s ekologickými elektromobily, které lze zapůjčit v Terme Dobrna. S nimi můžete vyrazit za historickými památkami a turistickými cíli šetrně k okolní přírodě i k vlastním nohám.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná příjezdem v čase dle níže uvedeného a večeří v den nástupu. Pobyt končí snídaní a opuštěním pokoje v čase dle níže uvedeného:

Boutique Hotel Dobrna****: - recepce v hotelu Švicarija (7:00 - 19:00 hod)
Check-in: od 14:00 hod
Check-out: do 11:00 hod

Hotel Vila Higiea****: - recepce v hotelu Vita (24/7)
Check-in: od 13:00 hod
Check-out: do 10:00 hod

Hotel Švicarija****:
Check-in: od 14:00 hod
Check-out: do 11:00 hod

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

Lázeňský poplatek: 2,50€ / osoba/ noc
Registrační poplatek: 2€ / osoba / pobyt
- platba na místě

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

NEPOVOLEN

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

- v areálu lázní ZDARMA

DALŠÍ SLUŽBY

Možnost objednání masáží na místě za příplatek - ceny orientační :
Klasická masáž rukou (20 min.) € 30,00
Klasická masáž rukou (30 min.) € 40,00
Klasická masáž rukou (50 min.) € 54,00
Sportovní masáž (50 min.) € 62,00
Thajská masáž (50 min.) € 62,00
Klinická aromaterapeutická masáž - detoxikační (50 min.) € 64,00
Klinická aromaterapeutická masáž - antistresová (50 min.) € 64,00
Masáž arganovým olejem (50 min.) € 62,00
Relaxační koktejl (50 min.) € 62,00
Reflexní masáž chodidel (30 min.) € 42,00
Čokoládová masáž pro dva (50 min.) € 100,00
Masáž "La Vita" (50 min.) € 62,00
Královské hýčkání (50 min.) € 75,00
Prestižní masáž (50 min.) € 75,00
Detoxikační a relaxační rituál (90 min.) € 115,00
Rituál "Indická moudrost" (90 min.) € 115,00
Rituál "La Vita" (120 min.) € 135,00
Ošetření těla:
Kyslíková kapsle s tělovým zábalem (30 min.) € 45,00
Analyzátor Tanita € 15,00
Opálení ve spreji - celé tělo € 30,00
Kryoderm (60 min.) € 70,00
Tělový peeling (20 minut) € 25,00

PŘÍJEZD VLAKEM

Nejbližší železniční stanice je v Celje, což je 20 km od Dobrny. Do Dobrny není přímé železniční spojení, je tedy nutné přestoupit na autobus. Jízdní řád železniční dopravy naleznete na stránkách přepravce osob Slovinské železnice .
Pro ty, kteří nemají vlastní dopravu nebo potřebují dopravu z vlakového nádraží, nabízíme možnost organizace dopravy do Terme Dobrna a zpět

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusové spojení je možné z Celje nebo z Velenje. Autobusové nádraží se nachází v centru Dobrny a u hotelu Park. Jízdní řád naleznete také na stránkách dopravce Nomago .
Pro ty, kteří nemají vlastní dopravu nebo potřebují dopravu z autobusového nádraží, nabízíme možnost organizace dopravy do Terme Dobrna a zpět

PŘÍJEZD AUTEM

GPS: 46.337613, 15.225682
Jeďte po dálnici z Lublaně nebo Mariboru, zvolte sjezd Žalec a pokračujte směrem na Velenje. Od sjezdu na Žalec vás dělí pouhých 14 km.

Vzdálenost od:
Brno: 450 km
Praha: 600 km
Ostrava: 625 km
Bratislava: 400 km
Maribor: 69 km
Lublaň: 79 km
Letiště Graz: 131 km
Letiště Vídeň: 327 km
Letiště Záhřeb: 178 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Změnit nastavení cookies