TERME DOBRNA - Dobrna - Slovinsko - Termální lázně

Hotel TERME DOBRNA - Dobrna (Z1039R22)

Slovinsko > Termální lázně
Strava polopenze
TV na pokoji
NOVINKA v nabídce CK Atis
Sprcha + WC na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet: Wi-Fi
Výtah
Krytý bazén (v objektu)
Venkovní bazén/koupaliště (u objektu)
Dětský bazén (u objektu):
Restaurace: 50 m
Restaurace v objektu
Vinárna
Klimatizace
Sauna:
Whirlpool
Fitness
Parkoviště
Tenisový kurt: v areálu
Termální lázně:
Doporučená doprava autem
Železniční stanice: 20 km
Autobusová zastávka: 300 m
MHD: 50 m
Sportovní vyžití
Vhodné pro rodiny s dětmi
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

TERME DOBRNA

ZÁKLADNÍ POPIS

Terme Dobrna jsou nejstaršími fungujícími slovinskými termálními lázněmi s více než 610 letou tradicí. Přírodní pramen, čerstvý vzduch, mírné klima a úrodná krajina přispěly k jejich rozvoji a samotnému vzniku lázní Dobrna. Lázně se nacházejí v panenské přírodě podhůří slovinského Pohorje, 25 km severně od Celje a poskytují jak lázeňskou péči indikovaným klientům, tak klid, relaxaci a zdravý životní styl pro jednotlivce, páry i pro rodiny s dětmi.
Lázeňský areál nabízí ubytování jak v moderním 4* hotelu, tak ve sytlových vilách, kterým byla zachována původní architektonická podoba.
Hotel Villa Higiea****, kompletně zrekonstruovaná v roce 2020, nabízí kromě moderních hotelových pokojů také romantickou snídaňovou místnost a příjemnou venkovní terasu, v suterénu je vinný sklípek.
Hotel Vita**** se nachází u samotného vstupu do lázeňského areálu a je budovou moderní.Nabízí ubytování, wellness, zdravotní péči i stravování pod jednou střechou.

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Údolí Daja, kde se Terme Dobrna nacházejí, je jednou z nejkrásnějších plání Pagu Kozjak ve Slovinském regionu Štýrsko, v oblasti Savinija.

Lázňský areál se nachází stranou průmyslu, městského hluku a dopravy. Díky své poloze nabízí čistý vzduch s mírným klimatem, bez náhlých klimatických změn, a zároveň mimořádné prostředí lázeňského parku a přilehlých lesů. Lázeňský park se pyšní mohutnou kaštanovou alejí starou přes 200 let.
Horký pramen na Dobrně znali již staří Keltové a Římané. V roce 1403 byla voda poprvé použita pro lékařské účely.

Termální voda v Dobrně je od roku 1542 považována za ideální prostředek k léčbě gynekologických a urologických onemocnění, revmatických a revmatických onemocnění, k léčbě nemocí a úrazů pohybového ústrojí.
Hlavním léčivým faktorem v Terme Dobrna je alkalická termální voda s teplotou pramene kolem 35 °C až 36,5 °C, která obsahuje přiměřené množství vápníku, hořčíku a hydrogenuhličitanu. Díky vápenatým iontům obsaženým ve vodě působí termální voda z Dobrně protizánětlivě a antialergicky...

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

TERMÁLNÍ LÁZNĚ PRO CELOU RODINU - AŽ 2 DĚTI ZDARMA
- NOVINKA V NABÍDCE

URČITĚ OCENÍTE

Proč Terme Dobrna? :
- vnitřní i venkovní termální bazény v ceně pobytu
- termální pramen vyvěrající přímo do koupelí
- bohaté sportovní vyžití
- rozlehlý areál obklopen parkem
- vhodné pro rodiny s dětmi i jednotlivce

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Terme Dobrna se nachází v nedotčené přírodě severovýchodního Slovinska, mezi svahy Paški Kozjak a Pohorje. Je na půli cesty mezi Celje (20km) a Velenje (12km), 14 km od dálničního spojení mezi Mariborem a Ljubljanou.
Jsou nejstaršími fungujícími slovinskými termálními lázněmi s více než 610 letou tradicí. Přírodní pramen, čerstvý vzduch, mírné klima a úrodná krajina přispěly k rozvoji a vzniku lázní Dobrna, jimž byly uznány tři přírodní léčivé faktory: termální voda, fango a rašelina. Nenabízejí však pouze odbornou lázeňskou péči, ale poskytují klid, relaxaci a zdravý životní styl v panenské přírodě i párům a rodinám s malými dětmi.
Dominantou Terme Dobrna jsou termální mramorové lázně, které se dodnes dochovaly v původní podobě z roku 1874. Termální léčivá voda vytéká přímo z pramene do koupele a nabízí tak tu nejautentičtější formu relaxace.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

HOTEL VITA****: nachází se u samotného vstupu do lázeňského komplexu a přilehlého parku. Spojuje pod jednou střechou nabídku ubytování, wellness, zdravotnické péče a restauračních služeb.
- centrální recepce a hotelová restaurace pro všechny hotely, bazénový komplex s termální vodou: krytý bazén (32 ˚C) a krytý dětský bazén (32 ˚C), vnitřní vířivka (35 - 36 ˚C), venkovní bazén (28 - 29 ˚C) a venkovní dětský bazén s malou skluzavkou (32 ˚C), Sluneční terasa s barem: nabídka koktejlů, teplého a studeného občerstvení, Země saun s velkou sluneční terasou: sauna finská - Jantar, finská s krystalovou terapií - Ametyst, finská s chromoterapií - Diamond; parní - Opál a parní solná - Emerald, Infračervená kabina, ledová jáma, venkovní finská sauna - Srub
centrum čerstvého vzduchu, klasické sprchy, masážní bazén, ochlazovací bazének, Kneippovy spršky překvapení, Kneippovy žlaby, Kneippův chodník, odpočívací místnost, fontána na pitnou vodu, vyhřívaná lavice. Masážní a kosmetické centrum La Vita Spa & Beauty
a kadeřnický salon La Vita Hair Beauty, zdravotní středisko; A la carte restaurace a kavárna Vita, a la carte restaurace Kamin, které nabízejí denně vynikající čerstvé domácí dezerty., fitness, , obchod La Vita Boutique, seminární místnosti, internet, bezplatné parkoviště v blízkosti hotelu. Před hotelem jsou hostům k dispozici elektrická auta, určená k výletům do okolí.
VILLA HIGIEA****: kompletně zrekonstruovaná v roce 2020, moderní hotelové pokoje, romantická snídaňová místnost - večeře jsou podávány v hlavní restauraci hotelu Vita (50m), příjemná venkovní sluneční terasa. Vinný sklípek ve spodním patře s vybraným sortimentem slovinských a zahraničních vín

KDE BUDETE SPÁT

a) 2-lůžkový pokoj hotel Vita****: STD: (16m2) vana/WC, fén, TV, telefon , sejf, minibar, nastavitelná klimatizace, Wi-Fi.
b) 2-lůžkový pokoj s možností přistýlky hotel Vita****: STD: (24m2) vana/WC, fén, TV, telefon , sejf, minibar, nastavitelná klimatizace, Wi-Fi. Možnost přistýlky - na vyžádání nebo balkonu - za příplatek.
c) 2-lůžkový pokoj Villa Higiea****: (17 - 28m2) Spr/WC, 42" LED TV, telefon, sejf, mini-bar, klimatizace, pracovní stůl, fén, Wifi, povlečení ze 100% bavlny, matrace Igniflex z ocelových pružin

FORMA STRAVY

Polopenze formou bufetu.

Hotel Vila Higiea: snídaně v hotelové snídaňové místnosti (7:00 až 10:00 hod).
Večeře (18:00 až 20:00 hod) ev. oběd (12:00 až 14:00 hod.) jsou podávány v hotelu Vita.

POBYT S DĚTMI

1 dítě do 3,99 let ZDARMA v doprovodu 2 platících osob.
Děti 4 - 9,99 let a 10 - 13,99 let se slevou dle nabídky

PRÁZDNINOVÉ AKCE PRO RODINY S DĚTMI - DVĚ DĚTI ZDARMA:
1 dítě do11,99 let a druhé dítě do do 3,99 let na pokoji se 2 plně platícími dospělými.
- platí v termínech: 4.2. - 20.3. , 1.7. - 31.8. a 26.10. - 1.11.2022

DÁLE PRO VÁS

ZDARMA:
Wi-Fi, parkování

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Hotelový krytý a venkovní termální bazén a wellness
- krytý bazén (32 ˚C) a krytý dětský bazén (32 ˚C), vnitřní vířivka (35 - 36 ˚C), venkovní bazén (28 - 29 ˚C) a venkovní dětský bazén s malou skluzavkou (32 ˚C)

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

JAK UŠETŘIT V LÁZNÍCH ? (klikněte)

Sportovní vyžití v lázeňském Sportovním parku:
- tenisové kurty na písčitém povrchu,
- volejbalové hřiště
- bedmintonové hřiště
- stolní tenis,
- parkové plochy pro nordic walking,
- bowlingová dráha,
- zahradní šachy.
Informace o zapůjčení sportovního vybavení a pronájmu tenisových kurtů k dispozici na recepci Hotelu Vita.

Lesem nad lázeňským parkem vede upravená stezka, která vyzívá ke čtyřicetiminutové rekreační túře s dvaceti zastávkami na řízené cvičení, která je rozděleno do tří částí: rozcvička a cvičení, intenzivnější cvičení a relaxace.

Dobrna je ideálním výchozím bodem pro cyklisty i turisty. Okolitá příroda nabízí trasy jak rekreační i náročnější.
Možnosti jsou téměř neomezené, od krásného údolí Savinja s Mozirskim gajem a Logarskou dolinou až po jezero Šmartinsko a hrad Celje. Možnosti v okolí Terme Dobrna jsou opravdu obrovské.

Údolí mlýnů (3,5 km trasa) - nachází se pod kopcem Temnjak, kde dříve fungovalo až 7 mlýnů, mletých pro domácí potřebu nebo pro přivýdělek. Nejzachovalejší je horní Vovkův mlýn, který je starý více než 450 let. V minulosti mlel obilí pro potřeby dobrnské vrchnosti z Kačji grad.
Panství Novi grad, dříve Neuhaus (1km trasa) - panství má bohatou minulost. Majitel Franc Ksaver Dienersberg postavil nový zámek v rovině pod Kačjek. Zámek, který nemá žádný zvláštní styl, je obklopen krásným parkem, ale budova stojí za návštěvu.

Kačji grad (3 km trasa) - zbytk zříceniny vhradu, který byl po dlouhá staletí sídlem dobrnského panství. Byl postaven před rokem 1257 na kopci nad obcí Lokovina.

DOMAČIJA LAMPERČEK (4,5 km) - výletní farma umožňující přímý kontakt návštěvníka s přírodou a zvířaty, které lze krmit a tiše pozorovat. naleznete zde i etnologické muzeum, lovecké muzeum, větší krytý společenský prostor s venkovním ostrovním hřištěm a venkovní hřiště pro různé sportovní aktivity.

Včelařství Krulec - od hotelu Vita vzdáleno 700 metrů. Během návštěvy se dozvíte mnoho užitečného a zajímavého o včelařství a životě včel. Možnost zakoupit domácí lipový, květový, kaštanový, akátový a smíšený lesní med, mateří kašičku, propolis - včelí vosk, včelí vosk, sirup se smrkovými natěmi s medem.

Výletní farma u Minky (1km) - Minka nabízí široký výběr domácích sladkých, slaných, masových i ovocných produktů. Pokud chcete ochutnat regionální výrobky i kuchyni, určitě se zastavte.

Farma Marovšek (3 km) - nachází se na svazích Paški Kozjak v Brdcích nad Dobrnem a nabízí možnost strávit volný čas v přirozeném prostředí venkova, poznat flóru a faunu i život a práci na farmě. Starý selský sklep, zrekonstruovaná stará stodola a kovárna jsou obsahově propojeny do autentického domácího prostředí vhodného pro pikniky a jiné akce.

Novinkou je jízda s ekologickými elektromobily, které lze zapůjčit v Terme Dobrna. S nimi můžete vyrazit za historickými památkami a turistickými cíli šetrně k okolní přírodě i k vlastním nohám.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Check-in: 13:00 hod
Check-out: 10:00 hod

REKREAČNÍ POPLATEK

Lázeňský poplatek: 2,50€ / osoba/ noc
Registrační poplatek: 1,50€ / osoba / pobyt

POBYT SE ZVÍŘETEM

NEPOVOLEN

PARKOVÁNÍ

- v areálu lázní ZDARMA

DALŠÍ SLUŽBY

Možnost objednání masáží na místě za příplatek - ceny orientační :
Klasická masáž rukou (20 min.) € 30,00
Klasická masáž rukou (30 min.) € 40,00
Klasická masáž rukou (50 min.) € 54,00
Sportovní masáž (50 min.) € 62,00
Thajská masáž (50 min.) € 62,00
Klinická aromaterapeutická masáž - detoxikační (50 min.) € 64,00
Klinická aromaterapeutická masáž - antistresová (50 min.) € 64,00
Masáž arganovým olejem (50 min.) € 62,00
Relaxační koktejl (50 min.) € 62,00
Reflexní masáž chodidel (30 min.) € 42,00
Čokoládová masáž pro dva (50 min.) € 100,00
Masáž "La Vita" (50 min.) € 62,00
Královské hýčkání (50 min.) € 75,00
Prestižní masáž (50 min.) € 75,00
Detoxikační a relaxační rituál (90 min.) € 115,00
Rituál "Indická moudrost" (90 min.) € 115,00
Rituál "La Vita" (120 min.) € 135,00
Ošetření těla:
Kyslíková kapsle s tělovým zábalem (30 min.) € 45,00
Analyzátor Tanita € 15,00
Opálení ve spreji - celé tělo € 30,00
Kryoderm (60 min.) € 70,00
Tělový peeling (20 minut) € 25,00

PŘÍJEZD VLAKEM

Nejbližší železniční stanice je v Celje, což je 20 km od Dobrny. Do Dobrny není přímé železniční spojení, je tedy nutné přestoupit na autobus. Jízdní řád železniční dopravy naleznete na stránkách přepravce osob Slovinské železnice .
Pro ty, kteří nemají vlastní dopravu nebo potřebují dopravu z vlakového nádraží, nabízíme možnost organizace dopravy do Terme Dobrna a zpět

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusové spojení je možné z Celje nebo z Velenje. Autobusové nádraží se nachází v centru Dobrny a u hotelu Park. Jízdní řád naleznete také na stránkách dopravce Nomago .
Pro ty, kteří nemají vlastní dopravu nebo potřebují dopravu z autobusového nádraží, nabízíme možnost organizace dopravy do Terme Dobrna a zpět

PŘÍJEZD AUTEM

GPS: 46.337613, 15.225682
Jeďte po dálnici z Lublaně nebo Mariboru, zvolte sjezd Žalec a pokračujte směrem na Velenje. Od sjezdu na Žalec vás dělí pouhých 14 km.

Vzdálenost od:
Brno: 450 km
Praha: 600 km
Ostrava: 625 km
Bratislava: 400 km
Maribor: 69 km
Lublaň: 79 km
Letiště Graz: 131 km
Letiště Vídeň: 327 km
Letiště Záhřeb: 178 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny