TERME VIVAT****s - Moravske Toplice - Slovinsko - Termální lázně

Hotel TERME VIVAT****s - Moravske Toplice (Z0972R24)

Slovinsko > Termální lázně
Strava polopenze
BEZLEPKOVÁ strava
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet: Wi-Fi
Výtah
Krytý bazén v objektu
Venkovní bazén u objektu
Dětský bazén (u objektu):
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Sauna:
Whirlpool
Fitness
Parkoviště
Golf: 1,2 km
Sportovní vyžití
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Moravske Toplice

ZÁKLADNÍ POPIS

Termální prameny v Moravských Toplicích byly objeveny náhodně - při hledání ropy. Prameny vyvěrají z hloubky 1175 až 1467 m. Voda má 72 stupňů Celsia, je tmavá, kalná a ropou je lehce cítit. Do většiny bazénů proudí voda vyčištěná a ochlazená. Výjimkou je několik bazénů s "černou vodou", kde se můžete vykoupat v této přírodní nefiltrované vodě vyvěrající přímo z pramene. Voda je velmi teplá a vhodná opravdu pouze pro krátkou relaxační lázeň. Vstup do této vody je na vlastní riziko.

Účinky černé termální vody:
Ulevuje od bolesti a vylepšuje hybnost
Snižuje otoky kloubů
Je vhodná pro revmatiky
Je blahodárná pro pohybový systém (doporučuje se při rehabilitaci po úrazech nebo operacích)
Působí příznivě na kůži (mírní některá kožní onemocnění)

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Lázně Moravske Toplice leží v nejsevernější části Slovinska. Moderní lázeňský komplex „Terme 3000“ byl dokončen teprve roku 2000 a zahrnuje 22 vnitřních i venkovních bazénů s celkovou plochou kolem 5 000 m2. Raritou je zde černá termální voda.

Slovinsko se díky masivním investicím během 90. let 20. století zařadilo po bok termálních velmocí jakými jsou Maďarsko, Island nebo Japonsko. Na svém území spravuje 87 termálních pramenů s teplotou mezi 32°– 73°C, které mají různé chemické složení. Léčí se zde hlavně revmatismus, srdeční a cévní onemocnění, gynekologická, neurologická a plicní onemocnění. Nezanedbatelné jsou účinky při léčení poúrazových stavů. Tradice a historie zdejších lázní sahá až do doby Římanů. V současné době můžete navštívit celkem 15 termálních lázní, ze kterých jmenujme např. Čatež, Topolšica, Šmarješke Toplice, Olimia, Zreče, Dobrna, Radenci, Rogaška Slatina, Ptuj, Banovci, Lendava, Moravske Toplice nebo Rimske Toplice.

Hodnocení hotelu (4 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

TERME VIVAT****s - Moravske Toplice (Z0972R21)

Hana Mitášová 28.7.2021

Vše bylo v naprostém pořádku (ubytování, stravování) až na jednu věc. Jako jeden z důvodů, proč jsme si vybrali tento hotel,byla avizovaná unikátní černá termální voda, která byla uvedena nejen v charakteristice hotelu,tak i ve fotodokumentaci. Tato černá voda nebyla napuštěná ani v jednom bazénu, což snížilo naše celkové kladné hodnocení tohoto pobytu.

Dobrý den, z důvodu omezení COVID a NIJZ (Státní zdravotní ústav) nesmí být napuštěný bazén nefiltrovanou černou termální minerální vodou. Bohužel nám tato informace nebyla sdělena, stejně jako nám nebyl klienty zaslán dotaz k prověření. 

6 Hodnocení

TERME VIVAT - Moravske Toplice (Z0972R20)

Josef a Zdeňka Štěchovi 14.1.2020

Hotel Terme Vivat předčil naše očekávání, jak po stránce ubytování, výběrem jídel , bazénový svět i ochota personálu. Všude!!! Sice jsme pokoj při příjezdu dostali až po 16té hodině, ale když jsme se ubytovali, bylo nám jasné, že pokojské dělaly zázraky... Hotel byl nádherně vánočně vyzdobený, úžasná atmosféra. Krásný prodloužený víkend.

10 Hodnocení

TERME VIVAT - Moravske Toplice (Z0972R19)

Zdeněk H 26.9.2019

Hotel podle mého názoru plně odpovídá čtyřhvězdičkovému hotelu. Kvalita ubytování i služeb jsou na vysoké úrovni. Veškerý personál je velmi vstřícný. Malou výtku bych měl pouze k podávání večeří v restauraci, resp. k nabídce nápojů. Nejde o jejich kvalitu, pivo bylo ucházející a víno dokonce skvělé. Pokud totiž přijdete na večeři v době největší špičky, číšníci nestíhají a dá velké úsilí sehnat někoho, u koho si můžete pití objednat. Dvakrát jsme to dokonce vzdali. Kromě toho si myslím, že by u večeře mohl fungovat aquamat na obyčejnou vodu jako tomu bylo u snídaně. Výběr a kvalita jídel jak u snídaní tak večeří je velmi dobrá.
Venkovní a vnitřní bazény v přilehlém areálu jsou skvělé. Drobnou vadou bylo pouze to, že oba bazény s tzv. černou vodou byly skoro dva dny mimo provoz.
Saunu jsme navštívili 2x. Pouze 2 sauny jsou nastavené na více než 65°C, přičemž finská sauna je dost malá a tematická sauna pro 30 osob byla jeden večer mimo provoz. Rekonstrukci by si zasloužil ochlazovací bazének. Nevypadal příliš čistě a voda v něm byla dost teplá. Dokonce se mi zdálo, že je cítit rybynou, čemuž by nasvědčoval fakt, že při naší druhé návštěvě byl bazének vypuštěný.
Až na tyto drobné nedostatky hodnotím hotel jako velmi dobrý. Doporučil bych jej spíše bezdětným nebo starším párům, protože bazény postrádají vodní atrakce jako klouzačky, tobogány apod. Rodinám s dětmi bude asi spíše vyhovovat některý z hotelů s přístupem do areálu Terme 3000.

9 Hodnocení

TERME VIVAT - Moravske Toplice (Z0972R19)

Josef 01.7.2019

Velká spokojenost s ubytováním ,stravou a wellness. Personál velice ochotný. Výlety na dobré úrovni. Hodnocení je super.

10 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

VENKOVNÍ I VNITŘNÍ TERMÁLNÍ BAZÉNY ZDARMA // PLAVECKÝ BAZÉN OLYMPIJSKÝCH ROZMĚRŮ // ČETNÁ SPORTOVIŠTĚ U HOTELU

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel Terme VIVAT****superior:
- unikátní bílá a černá termální voda, nacházející se pouze na tomto jediném místě na světě
- termální bazénový komplex, rozkládající se na 2000m2
- Moravske Toplice se nacházejí nedaleko Rakouských hranic- dobrá dostupnost
- Zažijte jedinečnou kuchyni Prekmurje, ochutnejte místní vína a užijte si pohostinnost místních obyvatel.

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel TERME VIVAT****superior je situován v severovýchodní části Slovinska, v idylické obci Moravské Toplice, která je známá pro výskyt bílé a černé termální vody. Hotel i obec nabízí nespočet relaxačních a sportovních aktivit i přátelské prostředí. Oblast Prekmurje nabízí množství místních vín i kulinářských zážitků.
Je moderním komplexem budov propojených chodbou, s vnějším a vnitřním bazénovým a saunovým světem. je také ideálním místem pro soustředění sportovců.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Recepce, restaurace Vivat, a la carte restaurant Viva + bar, terasa, fitness.Termální vnitřní a vnější bazénový komplex (32°C) o rozloze 2.000,-m2: vnitřní relaxační bazén s průplavovým kanálem do venkovního bazénu, whirpool ( 35 - 37°C), dětský bazén (33 - 35°C), vnitřní klidová zóna 18+ = menší relaxační bazén s , vířivka, bazén s unikátní černou termální vodou (38 - 39°C), která je čistě přírodní,čerpaná z hloubky 1250 m, - vstup na vlastní nebezpečí díky v ní obsaženým mikroorganismům). Venkovní termální bazén a relaxační bazén s černou termální vodou,dětský bazén. Centrum Thaiských masáží TAWAN. Saunový svět Vivat -  vnitřní sauny: finská-,turecká-,infra-, bylinná- , ochlazovací bazén; vnější sauny v moderním dřevěném stylu: dvě sauny, Tilarium, tematiská sauna pro 30 osob - saunové programy dle nabídky, terasa s lehátky a ochlaz. bazénem.Wellness centrum Vivat vychází z pěti čínských elementů (voda, dřevo, oheň, země, kov), které se mísí s místními prvky ( slunečnice, mák, kámen a jíl). a nabízí rozmanité masáže, koupele, programy péče o tělo i duši, anticelulitidní programy atd.  Léčebné centrum: magneto-, elektro-, laser- terapie, ve spojení s termální vodou se zde léčí: revmatická onemocnění, ortopedické problémy, problémy po zraněních - rehabilitace, impotence,... Vnější plavecký bazén olympijských rozměrů - 50 m, teplota vody cca 26°C,  dvě fotbalová hřiště s přírodní trávou - FIFA standard (102x70m) vč. příslušenství,v blízkosti sportovní víceúčelová hala (házená, basketbal, volejbal,halový fotbal,stolní tenis).

KDE BUDETE SPÁT

2-lůžkové pokoje (27m2), Spr. nebo vana/WC, klimatizace, LCD TV, telefon, Wi-Fi, minibar, trezor, vysoušeče vlasů. Možnost dětské přistýlky na dotaz - rozkládací křeslo ( resp. dvoumístná pohovka).

Za příplatek a na ověření: 
Suita (45m2)Spr. nebo vana/WC, klimatizace, LCD TV, telefon, Wi-Fi, minibar, trezor, vysoušeče vlasů.  V ložnici manželské lůžko, v obývací části rozkládací pohovka až pro 2 osoby. 
Prestige
(45m2)Spr. nebo vana/WC, klimatizace, LCD TV, telefon, Wi-Fi, minibar, trezor, vysoušeče vlasů, manželské lůžko, nadstandardní vybavení. 

CELKOVÁ KAPACITA

161 pokojů.

FORMA STRAVY

Bufetová polopenze vč. salátového a zákuskového bufetu, v pátky večeře ve stylu Prekmurje.

Podávání stravy:
Snídaně: 7:00 - 10:00 hod
Oběd: 12:00 - 14:00 hod ( lze dokoupit na místě)
Večeře: 18:00 - 21:00 hod.
POZOR: není povoleno vynášení stravy z restaurace - pod pokutou trojnásobné ceny za uvedenou stravu.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 3,99 let ZDARMA

DÁLE PRO VÁS

Župany na pokoji (pro plně platící osoby) - v rámci pobytových balíčků.
Pokud nejsou župany zahrnuty v pobytu, lze si na recepci zapůjčit za příplatek.
Wi-Fi, parkování,

UPOZORNĚNÍ

CENY POBYTOVÝCH BALÍČKŮ SE MOHOU BĚHEM ROKU MĚNIT V ZÁVISLOSTI NA SITUACI A NABÍDCE HOTELU.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - (odlišné storno, omezení)

V termínu 16.06.- 21.06.2024 budou z důvodu pravidelné údržby uzavřeny vnitřní bazény, venkovní koupaliště bude v provozu. Děkujeme za pochopení.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Hotelový termální areál - vnější i vnitřní.
Hotelový plavecký bazén olympijských rozměrů.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

U hotelu se nachází dvě fotbalová hřiště, je možné zorganizovat halové sporty. Ideální pro sportovce a sport. kluby.

Moravske Toplice jsou ideálním místem pro cyklistiku a turistiku.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14.00 hod a večeří v den příjezdu.
Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10.00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

Rekreační poplatek - 2 €/osoba/noc
Registrační poplatek - 1,5 €/osoba/pobyt.
Oba poplatky se hradí na místě.

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

NEPOVOLEN.

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

Na hotelovém parkovišti zdarma.

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem Flixbus z Brno, Benešova tř. GRAND do Maribor bus station. Přestoupíte na autobus (9611 11) do Murska Sobota AP. Přestoupíte na autobus (9037 13) do Moravske Toplice. Hotel je od zastávky vzdálený asi 400 m.

Cesta autobusem z Brna trvá přibližně 8 hodin.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

PŘÍJEZD AUTEM

GPS: 46.687251, 16.216650
Praha - Brno - Wien (A2) - sjezd 57 na E66 sm. Fürstenfeld - Eltendorf - dále po 7459 Szentgotthárd (HU) - 7458 Apátistvanfalva - dále na 723 sm. Šalovci - 232 - Gornji Petrovci - Martjanci a Mor. Toplice. Hotel je značen ukazateli.
Ljubljana - 160 km
Zagreb - 160 km
Wien - 220 km
Graz - 90 km

Vzdálenost:
z Prahy: 552 km, z Českých Budějovic: 429 km,
z Brna: 347 km, z Ostravy: 516 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny

Podobné pobyty

AJDA**** - Terme 3000 - Moravske Toplice
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel AJDA**** - Terme 3000 - Moravske Toplice

Slovinsko Termální lázně

Zámuří - neboli slovinsky Prekmurje - je východní cíp Slovinska, lemovaný ze dvou stran Rakouskem a Maďarskem. Svůj název má podle řeky Mury, která ...

• NEOMEZENÝ vstup do hotelových bazénů • BLAHODÁRNÁ ČERNÁ MINERÁLNÍ VODA Z PŮVODNĚ ROPNÉHO VRTU● ...

bez stravy

Z0978R24

Na ověření
10,0 Detail
LIVADA PRESTIGE***** - Moravske Toplice
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel LIVADA PRESTIGE***** - Moravske Toplice

Slovinsko Termální lázně

Zámuří - neboli slovinsky Prekmurje - je východní cíp Slovinska, lemovaný ze dvou stran Rakouskem a Maďarskem. Svůj název má podle řeky Mury, která ...

Rodinný bonus až 2 děti do 5,99 a 11,99 let zdarma (na dotaz) ● CENY POBYTU NA OVĚŘENÍ V CK - Cena ...

polopenze

Z0977R24

Na ověření
10,0 Detail
TERMAL**** - Terme 3000 - Moravske Toplice
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel TERMAL**** - Terme 3000 - Moravske Toplice

Slovinsko Termální lázně

Zámuří - neboli slovinsky Prekmurje - je východní cíp Slovinska, lemovaný ze dvou stran Rakouskem a Maďarskem. Svůj název má podle řeky Mury, která ...

UNIKÁTNÍ ČERNÁ TERMÁLNÍ VODA● CENY POBYTU NA OVĚŘENÍ V CK - Cena pobytu závisí na termínu, ...

polopenze

Z0979R24

Na ověření
9,3 Detail