AJDA**** - Terme 3000 - Moravske Toplice - Slovinsko - Termální lázně

Hotel AJDA**** - Terme 3000 - Moravske Toplice (Z0978R24)

Slovinsko > Termální lázně
Strava bez stravy
BEZLEPKOVÁ strava
BEZBARIÉROVÉ zařízení
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Lednička/minibar
Balkon
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet: Wi-Fi
Výtah
Krytý bazén v objektu
Aquapark v areálu
Venkovní bazén u objektu
Dětský bazén (u objektu):
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Kavárna
Klimatizace
Sauna:
Whirlpool
Parkoviště
Tenisový kurt: 300 m
Golf: 300 m
Společenské a kulturní vyžití
Vhodné pro rodiny s dětmi
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Moravske Toplice

ZÁKLADNÍ POPIS

Termální prameny v Moravských Toplicích byly objeveny náhodně - při hledání ropy. Prameny vyvěrají z hloubky 1175 až 1467 m. Voda má 72 stupňů Celsia, je tmavá, kalná a ropou je lehce cítit. Do většiny bazénů proudí voda vyčištěná a ochlazená. Výjimkou je několik bazénů s "černou vodou", kde se můžete vykoupat v této přírodní nefiltrované vodě vyvěrající přímo z pramene. Voda je velmi teplá a vhodná opravdu pouze pro krátkou relaxační lázeň. Vstup do této vody je na vlastní riziko.

Účinky černé termální vody:
Ulevuje od bolesti a vylepšuje hybnost
Snižuje otoky kloubů
Je vhodná pro revmatiky
Je blahodárná pro pohybový systém (doporučuje se při rehabilitaci po úrazech nebo operacích)
Působí příznivě na kůži (mírní některá kožní onemocnění)

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Lázně Moravske Toplice leží v nejsevernější části Slovinska. Moderní lázeňský komplex „Terme 3000“ byl dokončen teprve roku 2000 a zahrnuje 22 vnitřních i venkovních bazénů s celkovou plochou kolem 5 000 m2. Raritou je zde černá termální voda.

Slovinsko se díky masivním investicím během 90. let 20. století zařadilo po bok termálních velmocí jakými jsou Maďarsko, Island nebo Japonsko. Na svém území spravuje 87 termálních pramenů s teplotou mezi 32°– 73°C, které mají různé chemické složení. Léčí se zde hlavně revmatismus, srdeční a cévní onemocnění, gynekologická, neurologická a plicní onemocnění. Nezanedbatelné jsou účinky při léčení poúrazových stavů. Tradice a historie zdejších lázní sahá až do doby Římanů. V současné době můžete navštívit celkem 15 termálních lázní, ze kterých jmenujme např. Čatež, Topolšica, Šmarješke Toplice, Olimia, Zreče, Dobrna, Radenci, Rogaška Slatina, Ptuj, Banovci, Lendava, Moravske Toplice nebo Rimske Toplice.

Hodnocení hotelu (2 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

AJDA**** - Terme 3000 - Moravske Toplice (Z0978R23)

Anna 17.7.2023

V hotelu Ajda jsme byli poprvé, v předešlých letech jsme byli ubytováni v hotelu Livada, takže lázně jsme již znali. Pobyt v Ajdě nás příjemně překvapil, hodnotím velmi kladně, úžasný přístup personálu, čistota pokoje, výborná strava, krásné a nepřeplněné hotelové bazény a termální lázně, malé fitko, kavárna. Možnost využívat hotelové bazény, bazény hotelu Thermal i lázní Terme 3000, vše v ceně a všude se dostanete krytou chodbou, takže na pohodu v županu. Útratu v termálních lázních, v kavárně hotelu i nápoje v hotelové restauraci u večeří můžete platit hotelovou kartou, nemusíte tak nikde nosit peníze, útratu zaplatíte v hotelu při odjezdu. Moravské Toplice jsou malé městečko (jeden krámek, malé tržiště, pizzerie, pošta....), uvítali bychom možnost většího vyžití. Přesto jsme 2 x za 5 denní pobyt zažili koncertní vystoupení v blízkosti hotelu. V hotelu v době našeho pobytu probíhala rekonstrukce, která se nás hotelových hostů nedotkla (jen lešení před hotelem), takže návštěvníci se mohou těšit na zrekonstruované pokoje.

10 Hodnocení

AJDA**** - Terme 3000 - Moravske Toplice (Z0978R22)

Richard V. 19.7.2022

Pěkné ubytování, super jídlo, dostatečné množství bazénů, málo lidí.

10 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

• NEOMEZENÝ vstup do hotelových bazénů • BLAHODÁRNÁ ČERNÁ MINERÁLNÍ VODA Z PŮVODNĚ ROPNÉHO VRTU
● CENY POBYTU NA OVĚŘENÍ V CK - Cena pobytu závisí na termínu, objednaných službách a délce Vašeho pobytu. Tuto Vám vypočítáme s využitím maximálního množství výhod a to v co nejkratší možné době. V poptávce nám sdělte termín pobytu, počet dospělých, počet a věk dětí, požadovanou stravu, děkujeme. - DOPORUČUJEME: V případě zájmu neotálejte s nákupem. Ceny pobytu se průběžně mění (většinou, bohužel, směrem nahoru). Cena, za kterou pobyt nyní nakoupíte Vám však již zůstane zachována.

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel AJDA****:
- unikátní černá termální minerální voda
- široká nabídka služeb - hotelové bazény, wellness, SPA, termální aquapark, golfové hřiště atd.
- Terme 3000 - 30 bazénů na ploše přes 5200m2
Užijte si relaxaci s léčivou sílou termální vody

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Zámuří - neboli slovinsky Prekmurje - je východní cíp Slovinska, lemovaný ze dvou stran Rakouskem a Maďarskem. Svůj název má podle řeky Mury, která tudy protéká.Je to místo, které musíte vidět, slyšet, ochutnat a cítit. Hotel AJDA**** se nachází v komplexu hotelů a termálního parku TERME 3000, který je jedním z největších ve Slovinsku.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce 24 hod./7dní v týdnu, Ajda aperitiv bar, Taverna, restaurace AJDA, dětská herna, obchůdky s upomínkovým zbožím, kongresové místnosti, parkoviště, Wi-Fi, cca 300m od hotelu sport park - tenis, volejbal, fotbal, pozemní hokej - hřiště s umělými povrchy vč. zázemí. Půjčovna kol, organizování výletů - vinná cesta, poznávaní místní gastronomie ... Plavby a rafting na řece Mura, Paintbal. U hotelu se nachází 18-ti jamkové golfové hřiště s golfovou školou - na objednávku a za poplatek. Součástí areálu je i Medico Centrum ( zdravotní středisko). Hotelové bazény a wellness - Saunový svět (2 finské, turecká a infra sauna, laconium) a vnitřní a vnější termální bazény a vířivky (vnitřní rekreační bazén 34 - 36°C, vnitřní přírodní bazén 37 - 38°C, 2x whirpool 35 - 37°C, venkovní rekreační bazén (30 - 33°C), venkovní dětský bazén ( 30 - 33°C), venkovní přírodní bazén (37 - 38°C) Součástí hotelového termálního areálu je i unikátní černá termální minerální voda (nefiltrovaná, čistě přírodní - přírodní bazény) . Propojení komplexu hotelu s termalparkem "Terme 3000" krytou chodbou : ve vnitřním a venkovním prostoru se nacházejí termální relaxační, plavecké a dětské bazény, vodní skluzavky a atrakce bohaté na adrenalin, jako je např. "lanovka" Zipline přes bazény, kamikaze tobogán nebo trampolína. Mohutné stromy poskytují spoustu přirozeného stínu pro každého i v létě!

KDE BUDETE SPÁT

a) 2-lůžkový pokoj ECONOMY : (24-26 m2), francouzské lůžko (150x200 cm ), vana/WC, fén, klimatizace, SAT/TV, minibar, Wi-Fi, sejf, stůl, balkon.  
b) 2-lůžkový pokoj PREMIUM s možností dětské přistýlky
: (26-28 m2), manželské lůžko (180x210 cm ) nebo oddělená lůžka (90x210 cm), Spr. nebo vana/WC, fén, klimatizace, SAT/TV, minibar, Wi-Fi, sejf, stůl, balkon. Přistýlka - rozkládací sofa pro jedno dítě. 
c) 2-lůžkový pokoj PREMIUM (26-28m2): manželské lůžko (180x210 cm ) nebo oddělená lůžka (90x210 cm), Spr. nebo vana/WC, fén, klimatizace, SAT/TV, minibar, Wi-Fi, sejf, stůl, balkon s výhledem do parku.

CELKOVÁ KAPACITA

157 pokojů , 395 lůžek - včetně přistýlek.

FORMA STRAVY

Polopenze - bohatý bufet .

POBYT S DĚTMI

1 dítě do 5,99 let bez nároku na lůžko se stravou ZDARMA.

V pokoji s přistýlkou se dvěma dospělými - RODINNÝ BONUS:
Jedno dítě do 11,99 let na přistýlce ZDARMA
Druhé dítě do 5,99 let na společné přistýlce ZDARMA

Dětské postýlky jsou k dispozici, ale je nutno je dopředu rezervovat.

UPOZORNĚNÍ

!!!! Z DŮVODU VYSOKÉ OBSAZENOSTI HOTELU JSOU POBYTY NA OVĚŘENÍ VČETNĚ CENY !!!! ZÁKLADNÍ CENÍK JE POUZE ORIENTAČNÍ. !!!!

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Hotelové vnitřní a venkovní bazény, aquapark Terme 3000 .

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Na objednávku a za příplatek na místě :
- splav nebo rafting na rece MUR
- golfové hřiště (18 jamek , trasa až 6.236 m) - golfový vozík a výbava k zapůjčení
- sportovní hřiště s umělými povrchy - tenis, volejbal, fotbal, pozemní hokej, včetně zázemí
- cyklistika - půjčovna kol

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Termální prameny v Moravských Toplicích byly objeveny náhodně - při hledání ropy. Prameny vyvěrají z hloubky 1175 až 1467 m. Voda má 72 stupňů Celsia, je tmavá, kalná a ropou je lehce cítit. Do většiny bazénů proudí voda vyčištěná a ochlazená. Výjimkou je několik bazénů s "černou vodou", kde se můžete vykoupat v této přírodní nefiltrované vodě vyvěrající přímo z pramene. Voda je velmi teplá a vhodná opravdu pouze pro krátkou relaxační lázeň. Vstup do této vody je na vlastní riziko.


Účinky černé termální vody:  • ulevuje od bolesti a vylepšuje hybnost

  • snižuje otoky kloubů

  • vhodná pro revmatiky

  • blahodárná pro pohybový systém (doporučuje se při rehabilitaci po úrazech nebo operacích)

  • působí příznivě na kůži (mírní některá kožní onemocnění)

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14.00 hod a večeří v den příjezdu.
Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 11.00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

2,-€ rekreační poplatek/os/noc
2,5€ registrační poplatek/os/pobyt
- k úhradě na místě

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

NEPOVOLEN

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

Monitorované hotelové parkoviště ZDARMA
Garáže hotelu Livada 10,-€/den.

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem Flixbus z Brno, Benešova tř. GRAND do Maribor bus station. Přestoupíte na autobus (9611 11) do Murska Sobota AP. Přestoupíte na autobus (9037 13) do Moravske Toplice. Hotel je od zastávky vzdálený asi 280 m.

Cesta autobusem z Brna trvá přibližně 8 hodin.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

PŘÍJEZD AUTEM

GPS: 46.683777, 16.221603

Vzdálenost: z Prahy: 549 km, z Českých Budějovic: 429,4 km, z Brna: 352,1, z Ostravy: 518,6 km

Praha - Brno - Wien - E59 /A2 - Ilz - Fehring - Doiber - směr Slovinské hranice po 721 -Mačkovci - dále po 232 na Moravske Toplice

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny

Podobné pobyty

LIVADA PRESTIGE***** - Moravske Toplice
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel LIVADA PRESTIGE***** - Moravske Toplice

Slovinsko Termální lázně

Zámuří - neboli slovinsky Prekmurje - je východní cíp Slovinska, lemovaný ze dvou stran Rakouskem a Maďarskem. Svůj název má podle řeky Mury, která ...

Rodinný bonus až 2 děti do 5,99 a 11,99 let zdarma (na dotaz) ● CENY POBYTU NA OVĚŘENÍ V CK - Cena ...

polopenze

Z0977R24

Na ověření
10,0 Detail
TERMAL**** - Terme 3000 - Moravske Toplice
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel TERMAL**** - Terme 3000 - Moravske Toplice

Slovinsko Termální lázně

Zámuří - neboli slovinsky Prekmurje - je východní cíp Slovinska, lemovaný ze dvou stran Rakouskem a Maďarskem. Svůj název má podle řeky Mury, která ...

UNIKÁTNÍ ČERNÁ TERMÁLNÍ VODA● CENY POBYTU NA OVĚŘENÍ V CK - Cena pobytu závisí na termínu, ...

polopenze

Z0979R24

Na ověření
9,3 Detail
TERME VIVAT****s - Moravske Toplice
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel TERME VIVAT****s - Moravske Toplice

Slovinsko Termální lázně

Hotel TERME VIVAT****superior je situován v severovýchodní části Slovinska, v idylické obci Moravské Toplice, která je známá pro výskyt bílé a černé ...

VENKOVNÍ I VNITŘNÍ TERMÁLNÍ BAZÉNY ZDARMA // PLAVECKÝ BAZÉN OLYMPIJSKÝCH ROZMĚRŮ // ČETNÁ ...

polopenze

Z0972R24

od 2 180 Kč / noc
8,8 Detail