THERMANA PARK LAŠKO****Superior - Slovinsko - Termální lázně

Wellness hotel THERMANA PARK LAŠKO****Superior (Z0973R24)

Slovinsko > Termální lázně
Strava polopenze
BEZLEPKOVÁ strava
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem povolen:
Internet: Wi-Fi
Výtah
Dětský bazén (u objektu):
Restaurace:
BAR (denní bar, lobby bar)
Klimatizace
Sauna:
Whirlpool
Fitness
Parkoviště
Krytý bazén:
Termální lázně:
Společenské a kulturní vyžití
Vhodné pro rodiny s dětmi
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Laško

ZÁKLADNÍ POPIS

Slovinsko se díky masivním investicím během 90. let 20. století zařadilo po bok termálních velmocí jakými jsou Maďarsko, Island nebo Japonsko. Na svém území spravuje 87 termálních pramenů s teplotou mezi 32°– 73°C, které mají různé chemické složení. Léčí se zde hlavně revmatismus, srdeční a cévní onemocnění, gynekologická, neurologická a plicní onemocnění. Nezanedbatelné jsou účinky při léčení poúrazových stavů. Tradice a historie zdejších lázní sahá až do doby Římanů. V současné době můžete navštívit celkem 15 termálních lázní, ze kterých jmenujme např. Čatež, Topolšica, Šmarješke Toplice, Olimia, Zreče, Dobrna, Radenci, Rogaška Slatina, Ptuj, Banovci, Lendava, Moravske Toplice nebo Rimske Toplice.

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Lázně Thermana Laško se nachází přímo na řece Savinja. Lázeňské středisko s nedotčenou přírodou a bohatým kulturním dědictvím vyzývá k relaxaci a odpočinku. Typické jsou svou termální vodou, která vytváří silné biologické pole a speciální krystaly.
Termální voda o teplotě 32 – 34 °C a vysokému obsahu vápníku, sodíku a hořčíku má prospěšné účinky na regeneraci celého těla i mysli. Je ideální pro léčbu revmatického, kloubního onemocnění a zároveň pro léčení poranění. Termální reál nabízí soustavu vnitřních a venkovních bazénů se skluzavkami i podvodními masážemi, vířivky umístěné nad vodní plochou, dětský bazén se skluzavkami, bazén s mořskými vlnami a divokou řeku. Komplex nabízí také péči specialistů z oborů balneoterapie, thermoterapie, elektroterapie a fyzioterapie.
Město je cenově dostupné a známé také tradičními pivovary - pivovar Laško existující již od roku 1825 a vyrábějící pivo stejného jména. Ochutnat můžete i další znamenité pivo značky Zlatorog.

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

● SLEVA 20% za včasný nákup ve vybraných termínechspan>
● AYURVEDSKÝ OMLAZOVACÍ POBYT

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel Thermana Park Laško****superior?
- moderní komplex, vybudovaný v roce 2012
- unikátní termální voda v bazénech i pitném prameni
- jedinečný vodní park s odklápěcí střešní kopulí


POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotelový komplex se nachází v nedotčené přírodě na břehu řeky Savinja, na okraji městečka Laško, obklopeného kopci. Nad hotelem vystupuje Mount Hum, také známý jako Laški Triglav, který nabízí panoramatický výhled na Laško. Centrum je vzdáleno pouhých 15 minut chůze po dobře udržovaných turistických stezkách (cyklotrasa) podél břehů řeky Savinja.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

hotelová recepce s dominantním schodištěm a posezením, 4 výtahy, kongresové centrum, pitná kůra - minerální pitný pramen, hotelová restaurace v 1. patře se samoobslužným bohatým bufetem, A´la carte restaurant s terasou, Café bar se širokým výběrem koktejlů a dezertů vlastní výroby, včetně dietních a s hudební produkcí pro příjemný večer (dle nabídky hotelu).
TERMÁLNÍ CENTRUM s unikátní skleněnou kopulí (v létě se odklápí), zážitkovými ( bazén s vlnobitím - 31°C, se skluzavkou, divoká řeka - 32°C) a relaxačními bazény (s vodopády, zemními prameny 32°C), vířivkami nad úrovní vodních ploch (34°C), Kneipp chodník, vnější letní bazény -termální s průplavem (32°C), rekreační (26 - 27°C), dětský (32°C), křišťálová mísa (32 - 34°C), skluzavka, tobogán. Wellness Spa Centrum - masáže, lázeňské a relaxační procedury, včetně pivních a medových. Centrum Thermana & Veda Ayurveda se zkušenými indickými terapeuty. Saunový svět s tematickými finskými a parními saunami. Fitness centrum.

KDE BUDETE SPÁT

a ) 2-lůžkové pokoje STANDARD : lůžko King size - 180 x200 cm, Spr./WC, SAT/TV, minibar, telefon, internet, fén, župan.
b) 2-lůžkové pokoje STANDARD s přistýlkou : lůžko King size - 180 x200 cm, Spr./WC, SAT/TV, minibar, telefon, internet, fén, župan.
c) 2-lůžkové pokoje KOMFORT PLUS s přistýlkou : lůžko King size - 180 x200 cm, Spr./WC, SAT/TV, minibar, telefon, internet, fén, župan,balkon, výhled na řeku. Tento typ pokoje za příplatek.
d) 2-lůžkové pokoje KOMFORT : lůžko King size - 180 x200 cm, Spr./WC, SAT/TV, minibar, telefon, internet, fén, župan,balkon, výhled do ulice. Tento typ pokoje za příplatek.

Pokoje s balkonem - KOMFORT a KOMFORT PLUS - na dotaz a za příplatek.

CELKOVÁ KAPACITA

181 pokojů a 7 Suit.

FORMA STRAVY

Polopenze

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 4,99 let bez nároku na lůžko ZDARMA.

Dětská postýlka na objednání a za příplatek.

DÁLE PRO VÁS

ZDARMA:
minerální pitná kůra
parkování na hotelovém parkovišti (podzemní garáže za příplatek)
Fitness centrum s nejmodernějším vybavením Technogym.

SLEVY A VÝHODY - LÉTO

SLEVA 10% ZA VČASNÉ KNIHOVÁNÍ 40 A VÍCE DNŮ PŘED NÁSTUPEM - pobyt Letní prázdniny a Rekreační pobyt.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Hotelové vnitřní a vnější bazény.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Malebná kopcovitá krajina v okolí Laška je vhodná pro pěší a cykloturistiku :
- mezi architektonické památky patří románský farní kostel Svatého Martina a nad městem položený hrad Tabor.
- v současné době je Laško známo především díky pivovaru založenému v roce 1825
a lázním, které byly ve městě postaveny v polovině 19. století

TIPY NA ZIMNÍ AKTIVITY

MASOPUSTNÍ PRŮVOD V LAŠKU (masopustní sobota 10.2.2024) - průvod masek městem,končící vyhlášením nejlepší masky a zábavou pro nejmenší spolu s žonglérsko-hasičskou cirkusovou skupinou Čupakabra a Kurenty z Ptuje.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14.00 hod a večeří v den příjezdu.
Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 11.00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

2,50€ /osoba/noc
Registrační poplatek : 2,-€/os /pobyt.
- platba na místě .

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

NA DOTAZ
- 30,-€/den

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

Hlídané parkoviště u hotelu ZDARMA.
Hotelové garáže - za poplatek na místě: 8,-€/den.

DALŠÍ SLUŽBY

ZA PŘÍPLATEK NA MÍSTĚ:

WELLNESS SPA CENTRUM na ploše 1 200 m2, 25 moderních místností pro procedury:
- unikátní pivní a medové wellness procedury.
- Thermana & Veda Ayurveda Centrum - ayurvédské procedury a programy jsou vedeny zkušenými indickými terapeuty ze státu Kerala v jižní Indii, kolébky a světového centra Ayurvedy.
- péče o tělo i pleť se známou kosmetikou Pevonia, doplněná o kyslíkovou terapii
- jedinečné techniky terapie lávovými kameny, klinické aromaterapie, havajské masáže Lomi Lomi a shiatsu.
- léčebné a relaxační koupele
- tematické koupele pro páry s nádechem romantiky

SAUNA CENTRUM s otevírací dobou denně od 11:00 do 22:00. - poplatek dle aktuálního ceníku.
- 8 saun v moderním stylu : infračervená sauna, lakonium, sanarium, klasické finské sauny a parní sauny navazující na tradici tematických saun, tři relaxační zóny, vnitřní bazén s chladnou vodou a venkovní bazén s teplou vodou, občerstvení.

Na pobyt nelze uplatnit žádné další slevy.

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem Flixbus z Brno, Benešova tř. hotel GRAND do Maribor bus station. Přestoupíte na autobus (8010 17) do Celje AP a odtud přestoupíte na autobus (2327 4) do Laško zdrav. Hotel je od zastávky vzdálený asi 300 m.

Cesta autobusem z Brna trvá přibližně 6 hodin a 45 minut.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

PŘÍJEZD AUTEM

GPS: 46.161655,15.232087
TRASA I.: (z Prahy cca 644 km přes Brno - Wien - Graz - Maribor - Celje - Laško )
TRASA II.: (z Prahy cca 594 km přes Č. Budějovice - Linz - Graz - Maribor - Celje - Laško )
Ve směru od Celje na Laško odbočte vlevo za čerpací stanicí INA

ORIENTAČNÍ POPLATKY PLACENÉ NA TRASE (pouze informativní – bez záruky):

RAKOUSKO: dálniční známka (desetidenní): 8,30 Eur;
SLOVINSKO: dálniční známka 30 Eur (měsíční), 15 Eur (týdenní) - pokud zvolíte cestu po dálnici nebo rychlostní komunikaci ( tedy trasa Praha - Č. Budějovice - Linz - Graz - Maribor - Mor. Toplice) ;
MAĎARSKO: pokud pojedete přes Maďarsko, neplatí se žádné poplatky (pokud nevyužijete dálnice).

V š e o b e c n é i n f o r m a c e:

Silniční provoz a povinné vybavení:
→ Povolená rychlost na dálnici je 130 km/hod, na rychlostních komunikacích 110 km/hod, mimo obce 90 km/hod, v obcích 50 km/hod - pokud není místní úpravou stanoveno jinak - pozor - množí se . Pro řidiče mladší 24 let platí maximální rychlostní limity o 10 km/h nižší. Tyto osoby rovněž mohou řídit motorová vozidla pouze o síle motoru do 75 Kw.
→ Za překročení nejvyšší povolené rychlosti lze uložit peněžitou pokutu v rozmezí 40 – 1.200 EUR+ odebrání řidičského průkazu. Nezapnuté pásy - 120,-€ , telefonování za jízdy-120,-€, nezastavení na červenou 300,-€.
→ Pro přepravu dítěte do výšky 150 cm je povinné používání dětských zádržných systémů - musí splňovat normu ECE 44/03 nebo 44/04. Nedodržení pod pokutou 200,-€ Pro cyklisty platí povinné používání ochranné přilby.
→ Provoz čerpacích stanic je většinou od 7 do 20 hodin, pondělí - sobota. Hlavní čerpací stanice ve větších městech a na mezinárodních silnicích jsou v provozu nepřetržitě.

Cestovní dokumenty a doklady:
→ Do Slovinska je možno cestovat bez víza s platným cestovní dokladem nebo průkazem totožnosti. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem. Nezletilé dítě, jež necestuje společně s rodiči, nemusí být vybaveno jejich souhlasem (souhlasem zákonného zástupce) s cestou v doprovodu jiné osoby, nicméně v případě mimořádných událostí je praktické takový písemný souhlas mít u sebe.
→ Při cestách motorovými vozidly je bezpodmínečně nutné mít platný řidičský průkaz, technický průkaz vozidla a doklad o zákonném pojištění odpovědnosti škod z provozu vozidla (povinné ručení - zelená karta).
→ Za účelem ošetření ve zdravotnických zařízeních je třeba předložit Evropský průkaz zdravotního pojištění. Na základě tohoto průkazu ČR mohou čeští pojištěnci uplatňovat nárok na poskytnutí nutné a neodkladné zdravotní péče. Tento mechanismus však nepokrývá náklady na převoz nebo repatriaci pojištěnce do ČR, proto je doporučováno uzavření doplňkového cestovního zdravotního pojištění.

Domací mazlíčci:
→ Psi, kočky a fretky v doprovodu svého majitele musí mít mikročip, nebo zřetelně čitelné tetování. Pokud jsou zvířata tetovaná, tetování musí být aplikované před 3. červencem 2011 a musejí mít očkování proti vzteklině. Musí mít také očkování proti vzteklině a veterinární osvědčení vystavené úředním veterinárním lékařem. Kromě toho musí mít test protilátek (test, zda vakcína byla účinná) provádí se 3 měsíce před příjezdem.

Důležitá telefonní čísla:
Kód země: +386
Regionální předvolba: Murska Sobota/ Maribor 02
Policie: 113 nebo 112
Záchranná služba: 112
Požární služba: 112
(z mobilního telefonu je třeba volit i předvolbu města, kde se volající nachází; při použití zahraničního mobilního telefonu předtím i mezinárodní kód Chorvatska +386 - Př. tel. č. policie : +386 2 113).
Poskytování pomoci na silnicích: +386 1 5305 353 (24 hodin Alarm Centrum pro turistickou pomoc) – 1987 – v rámci Slovinska

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Změnit nastavení cookies