MAESTOSO****superior - Lipica - Slovinsko - Lipica

Hotel MAESTOSO****superior - Lipica (Z1041R23)

Slovinsko > Lipica
Strava snídaně
BEZLEPKOVÁ strava
BEZBARIÉROVÉ zařízení
TV na pokoji
NOVINKA v nabídce CK Atis
Sprcha + WC na pokoji
Lednička/minibar
Balkon
Pobyt se zvířetem povolen: 20€/den
Internet: Wi-Fi
Výtah
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Klimatizace
Parkoviště
Tenisový kurt: v areálu
Půjčovna kol: v blízkosti
Golf: v blízkosti
Jízda na koních:
Bazén - koupaliště: ve výstavbě
Doporučená doprava autem
Sportovní vyžití
Vhodné pro rodiny s dětmi
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Lipica

ZÁKLADNÍ POPIS

Oblast Přímořského Krasu, ve které se lipica nachází je jednou z nejzajímavějších oblastí ve Slovinsku. Na malé ploše zde najdete památky světového dědictví UNESCO - Škocjanské jeskyně s největším podzemním kaňonem na světě, malebnou vesničku Štanjel, s krásným hradem na vrcholu kopce nad vesničkou, mýtický park Rodik, Památník míru atd.
Tento region je taktéž vyhlášený svými kulinářskými specialitami a místními víny.

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Hřebčín Lipica nabízí kromě koňského parku také komplexní zážitek z přírodního a kulturního dědictví Krasu. K návštěvě zvou typické přírodní památky. V parku a jeho okolí se nalézají pěší, běžecké, turistické a cyklistické stezky i známé golfové hřiště. Zvláštní zážitek zde nabízí interaktivní muzeum lipicánů - Lipikum , dále Muzeum kočárů a třeba i Galerie Avgusta-Černigoje , který byl uznávaným umělcem a na sklonku svého života tvořil právě v Lipici.

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

MNOHO DŮVODŮ K NÁVŠTĚVĚ A JEŠTĚ VÍCE PROČ SE VRACET

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel MAESTOSO-Lipica?:
- relax v souladu s přírodou i koňskými stájemi
- hotel obklopen parkem
- možnost projížďky na koni nebo v kočáru
- spousta vyžití pro dospělé i děti
- již brzy bude k dispozici i wellness centrum Bonadea s bazénem


POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel Maestoso je vybudován uprostřed zelené a klidné krasové krajiny; je skvělou volbou pro ty, kteří milují venkovní aktivity, přírodu a koně. Jeho jedinečný interiér nabízí hostům příležitost užít si pobyt v kontaktu s přírodou a zároveň se nechat přenést do světa koní.
Hotel pojmenovaný po jedné z klasických linií lipických hřebců je výjimečný již svým vzhledem, který mu umožňuje přirozeně splynout s tradičními prvky Lipice.
Zážitek začíná již při vstupu na panství: bílé ploty, záhony se senem, pastviny a v hotelu například stejné posuvné dveře jako ve stájích, to vše vytváří zážitek z Lipice, na který nezapomenete.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, hotelová restaurace Gratia nabízející místní speciality z místních zdrojů, noční bar, dětský koutek Klub hříbat s nabídkou animací a programů, Wi-Fi, parkoviště. Obchod se suvenýry.
Ve výstavbě je wellness centrum Bonadea - bazén, sauny, masáže - zatím není k dispozici.

KDE BUDETE SPÁT

a) 2-lůžkový pokoj ECOLOGICAL (20m2): Spr./WC, LED TV, klimatizace, fén, toaletní potřeby, pantofle, rádio, úložné prostory, balkon.
b) 2-lůžkový pokoj COMFORT (24m2) : Spr./WC, LED TV, klimatizace, rádio, fén, toaletní potřeby, pantofle, minibar, balkon. Přistýlka: rozkládací pohovka pro 1 dosp. nebo max. 2 děti.
c) Rodinné pokoje: Spr./WC, LED TV, klimatizace, fén, toaletní potřeby, pantofle, rádio, úložné prostory, balkon.
Ubytování na ověření v CK. 

CELKOVÁ KAPACITA

149 pokojů

FORMA STRAVY

Snídaně.
Možnost dokoupení obědů a večeří v CK.

Bližší informace o poskytování bezlepkové stravy najdete ZDE.
Požadavek na bezlepkovou stravu je nutné uvést předem do objednávky pobytu.

POBYT S DĚTMI

Dítě do 2,99 let bez nároku na lůžko ZDARMA
Děti 3 - 13,99 se slevou až 50%
Děti 14 - 17,99 let se slevou dle ceníku.

Dětská postýlka na vyžádání a za příplatek.

DÁLE PRO VÁS

ZDARMA:
parkování, Wi-Fi.
Dětský koutek Klub hříbat s animacemi.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Ve výstavbě hotelové wellness centrum s bazénem a saunami.
Mořské pobřeží:
18 km - Terst.
38 km - Žusterna, Koper

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Park Škocjanské jamy (14 km) - světová památka UNESCO od roku 1986 . Největší podzemní kaňon na světě, který vytvořila řeka Reka.

Postojna Cave (38 km) - Jeskyně Postojna je nejznámější jeskyně světa a jedna z největších krasových památek na světě. Je to jediné místo, kudy se můžete projet elektrickým vláčkem do podzemní krajiny a zblízka si prohlédnout nejslavnějšího jeskynního obyvatele tohoto podzemního království – olmu.

Suché kamenné krasové zídky a pastýřské chaloupky vytvářející jedinečnost krasové kulturní krajiny - během tisíciletí si obyvatelé Krasu rozvinuli umění stavět bez použití pojiv. Tříděním dostupných kamenů získaných vyklízením pozemků a technikou skládání lidé stavěli různé druhy pevných kamenných objektů.

Botanická zahrada Sežana (6 km): 150 let staré cedry, udržované buxusy a cestičky, rozkvetlé pergoly a palmové domky jako kopie skleníku Schönbrunn ve Vídni okouzlí návštěvníky v krásné zahradě, která je chráněna jako zahradnická památka a jejíž počátky sahají do roku 1848.

Volčji Grad (26 km) - jedna z nejkrásnějších krasových vesnic, která fascinuje typickou architekturou a krásnými kamennými architektonickými detaily. V obci můžete obdivovat nádherně řešené portály, tzv. „kaloni“, kašny, okenní rámy, kamenné okapy a různé kamenné dekorace.
Debela Griža na severozápadním okraji obce Volčji Grad je pozůstatkem mohutného opevněného hradního komplexu z doby bronzové a železné, pravděpodobně z 8. století před naším letopočtem. Dnešní ruiny obranného valu jsou 8 až 15 m široké a 2 až 4 m vysoké. Z vesnice Volčji Grad vede ke komlexu makadamová cesta. Kolem Debely Griži vede tematická naučná stezka Kamenná stezka.

Památník míru a rozhledna Cerje (50 km) - Rozhledna Cerje se tyčí nad údolím Vipavy a mořem, na okraji krasové plošiny. 25 metrů vysoký památník míru ukrývá cenné historické a umělecké poklady. Usazen v srdci přírodního amfiteátru nabízí nádherný výhled na Jaderské moře, planinu Friuli, Julské Alpy a údolí Vipavy.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14.00 hod a snídaní druhý den pobytu.
Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10.00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

2,-€/osoba/den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

20,-€/den

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

ZDARMA na parkovišti u hotelu

DALŠÍ SLUŽBY

Za příplatek na místě:
- komentované prohlídky hřebčína
- jízda kočárem
- jízda na koni
- golf
- zapůjčení jízdních kol
- minigolf
- vstup do sezonních uměleckých expozic

PŘÍJEZD VLAKEM

Není přímé spojení.

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Cesta autobusem je možná, ale s mnoha přestupy. Doporučujeme využít vlastní dopravu.

PŘÍJEZD AUTEM

GPS: 45.668755, 13.882685
Z Lublaně (40 minut): po dálnici A1 směrem na Koper, sjezd Divača a dále směrem na obec Lokev. Pár kilometrů za Lokví vjedete do Lipice.

Praha: 735 km
Brno: 590 km
Maribor: 208 km
Ljubljana: 82 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny