HVIEZDOSLAV**** - Kežmarok - Slovensko - Vysoké Tatry

Boutique Hotel HVIEZDOSLAV**** - Kežmarok (H3133R24)

Slovensko > Vysoké Tatry
Strava polopenze
BEZBARIÉROVÉ zařízení
TV na pokoji
Víkendové pobyty
Sprcha + WC na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem povolen: na ověření vč. ceny
Internet:
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Kavárna
Sauna:
Whirlpool
Parkoviště
Lyžárna
Bowling - kuželky:
Aquapark: 14 km
Termální lázně: 8,5 km
Doporučená doprava autem
Pro náročné
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Kežmarok

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

PROBOUZEJTE SE JAKO SLAVNÝ SPISOVATEL - DO ŠPETKY HISTORIE I NÁDECHU ROMANTIKY.

URČITĚ OCENÍTE

Proč Boutique hotel HVIEZDOSLAV**** :
- historický hotel s úžasnou atmosférou
- luxusní ubytování pod Tatrami
- uprostřed královského města Kežmarok
- wellness s omezenou kapacitou - záruka relaxu

POLOHA UBYTOVÁNÍ

První boutique hotel pod Vysokými Tatrami se nachází v centru historického měst Kežmarok, s výhledem na Belianské Tatry, uprostřed vzácných historických památek jako Kežmarský hrad či gotická Bazilika minor.
Hotel Hviezdoslav****, sestávající ze čtyř historických budov ze 17. století, je citlivě zrekonstruován a každá z těchto čtyř budov má svou zajímavou historii i poutavý příběh. V hotelu se velmi citlivě snoubí historie se současností. Hotel nosí jméno největšího slovenského spisovatele P. O. Hviezdoslava, který během studia na slavném kežmarském lyceu v jednom z domů žil a tvořil.
Hotel je 10. členem Asociace Historických Hotelů Slovenska a vítězem kategorie "Hostitel roku" v anketě Asociace Historických hotelů Evropy za rok 2017.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, wellness centrum Harmonie se saunovým světem a jacuzzi, masážemi i relaxačními zábaly. Hotelová terasa v atriu hotelu je plná zeleně, květin a bylinek, s výhledem na majestátní baziliku a Belianské Tatry. Lobby bar Múza s pestrou nabídkou koktejlů, domácích limonád, či ručně vyráběných belgických pralinek, ale i chutných kanapek. Literární kavárna s bohatou nabídkou kvalitních vín, kávy, belgické čokolády či domácích dezertů. Restaurace Poezie nabízí svou pohostinnost, kvalitu kulinářského umění, profesionální servis a příjemnou atmosféru. Hotel disponuje také uzavřeným parkovištěm v atriu hotelu pod kamerovým systémem a WiFi připojením v celém hotelu.

KDE BUDETE SPÁT

Každý pokoj v hotelu je laděn do jiných barev, nábytek je v romantickém, historickém stylu - prostě žádný pokoj není stejný:
a) 2-lůžkový pokoj DeLuxe: Spr./WC, TV, minibar, trezor, župany, manželské lůžko, internet, benátská malba na části stěn. Pokoje jsou umístěné v 1. a 2. patře, pouze některé s přístupem k výtahu. Pokoje ve 2. patře jsou podkrovní - střešní okna. Přistýlka je možná na ověření.
Na dotaz :
b) 2-lůžkový pokoj STANDARD: Spr/WC, TV, minibar, trezor, fén, internet. Pokoje jsou menší, v 1. a 2 poschodí, přístupné výtahem. 2 poschodí je podkrovní.
c) 2+1 Apartmán s možností přistýlky: Spr/WC, TV, minibar, trezor, internet, župany, papučky, wellness vak, velké, pohodlné lůžko, v některých krb nebo malý balkon, výhled na Baziliku, Belianské Tatry a letní hotelovou terasu.

CELKOVÁ KAPACITA

37 pokojů

FORMA STRAVY

Snídaně nebo polopenze.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 2,99 let bez nároku na lůžko se stravou ZDARMA

VÁNOCE

Hotel je uzavřen

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Hotelové wellness - kapacita max. 10 osob , doporučujeme rezervovat předem .
Termální aquapark AquaCity Poprad (14,2 km) - čirá termální voda, tobogány, skluzavky, kryté i venkovní bazény, wellness,
TermalPark VRBOV (8 km) - relaxační i plavecké bazény s termální vodou
Kúpeľe Vyšné Ružbachy (25 km) - Termální koupaliště Izabela v areálů lázní, nebo travertínový kráter .

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Kežmarský hrad - jediný zcela zachovaný hrad z 15. stol. na Spiši s krásnou gotickou kaplí a zajímavým hradním nádvořím. Sídlí zde Muzeum města Kežmarok s mnoha expozicemi.
Dřevěný artikulární kostel - skvost našeho města a od roku 2008 je zapsán do kulturního dědictví UNESCO

Nový evangelický kostel pochází z 19. stol. a oproti projektu je zde 1 rozdíl, kostel má jen 1 věž, na druhou už nebyly peníze.

Lyceum - Lyceální knihovna: v Kežmarku působili vyučující a studovali žáci z celé střední Evropy. V budově lycea je umístěna knihovna - největší školní historická knihovna ve střední Evropě, která začala vznikat současně se školou. Knihovna má 150 000 svazků všech možných oborů i světových jazyků.

Areál římsko-katolické baziliky sv. Kříže a Zvonice
- impozantní gotická stavba z 15. stol. Hlavní oltář je původně pozdně gotický a pochází z 15. stol. a ústředním motivem je Martyrium, které patří k nejvýznamnějším dílům Mistra Pavla z Levoče. Martyrium získalo na mezinárodní výstavě gotiky v Paříži v roce 2010 zlatou medaili. V roce 1998 byl papežem Janem Pavlem II. kostelu udělen titul Bazilika minor.

Turistické cíle v okolí:
VYSOKÉ TATRY
Turistická stezka ze Štrbského na Popradské pleso (cca 4 km).
Belianská jeskyně známá bizarními skalními útvary.
Važecká jeskyně známá výskytem bohaté krápníkové výzdoby.
Botanická zahrada na severovýchodním okraji Tatranské Lomnice.
Jezírka lásky na Štrbském Plese.
Naučné stezky.
Tatranské chaty, doliny, vodopády

PIENINSKÝ NÁRODNÍ PARK :
Hrad Ľubovňa - postavený v roce 1292 na příkaz krále Ondřeje III. Byly na něm uschovány polské korunovační klenoty a také vězněný slavný dobrodruh Móric Beňovský. Hrad získal cenu Fénix - Kulturní památka roku 2012

Ľubovnianský skanzen - představuje krásu lidové architektury Spiše a Šariše, nachází se pod hradem Ľubovňa.

Nestville Park Hniezdne – domov první slovenské Nestville Whisky objevíte v expozici lihovarnictví a tradičních lidových řemesel Nestville Distillery

Splav Dunajce na pltích - jedna z největších atrakcí severního Slovenska. Z Červeného Kláštera se splavíte nádhernou přírodou národního parku Pieniny do Lesnice. Splav končí nedaleko chaty Pieniny, ke které vás doveze koňské spřežení, pokud si budete přát, kde lze ochutnat goralské speciality, v sezoně poslechnout lidovou hudbu a děti se zabaví na dětském nebo sportovním hřišti.
Je zde i půjčovna raftů a kol.

SLOVENSKÝ RÁJ
leží ve východní části Slovenska. Na západě hraničí s Nízkými Tatrami, na severu s Hornádskou kotlinou. Nabízí turistiku, relax i poznání:

Dobšinská ledová jeskyně (UNESCO) – jediná veřejnosti přístupná jeskyně ve Slovenském ráji.

Nejvyšší kostelní věž Slovenska - při výstupu stačí zdolat 155 schodů Římskokatolického farního kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Spišské Nové Vsi, a naskytne se Vám úžasný výhled na město, Slovenský ráj, Vysoké Tatry a okolní Spiš.

Zoologická zahrada Spišská Nová Ves – v zoo naleznete přes 300 zvířat, například leoparda, tygra, či lva. Součástí areálu je také pavilon s akvarijními a terariovými živočichy a arboretum.

Cesta člunkem a rikšou z Dedín do Stratenej - z vlakového nádraží Dedinky se odvezete člunem do chatové osady Stratená píla a odtud rikšou do Stratenej. Zpět se lze dostat opět rikšou, člunem, vlakem nebo pěšky.

Výlet vlakem na Červenou skálu - zajímavý výlet na trase Margecany - Červená Skala. Po cestě můžete vidět 9 tunelů, 3 viadukty a více než 280 mostních objektů. Na vlak můžete nastoupit na zastávce Dobšinská Ledová Jeskyně, Stratená, Dedinky, Mlýnky, Hnilec.

LYŽOVÁNÍ

Nejnavštěvovanější lyžařské sjezdovky
- Štrbské Pleso
- Lomnické sedlo
- Čučoriedky
- Ždiar
- Ski Bachledova
- Ski centrum Levoča

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14:00 do 20:00 hod v den příjezdu a snídaní druhý den ráno. Při zakoupení polopenze začíná nástupem od 14:00 do 20:00 hod a večeří v den příjezdu.
Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

0,90 € / osoba / noc

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

Pouze malé plemeno, ve vyhrazených pokojích typu STD.
- nutno nahlásit předem

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

parkovací stání vedle hotelu (10 míst) ZDARMA - nelze rezervovat předem
hotelové hlídané parkoviště - 5 míst - za popl. 7€/noc

DALŠÍ SLUŽBY

Wellness služby za poplatek na místě.

PŘÍJEZD AUTEM

PARKING za hotelem: Kostelní náměstí 24
GPS souřadnice: 49.1372333,20.429284,17

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny

Podobné pobyty

HVIEZDOSLAV**** - Kežmarok
2023

Boutique Hotel HVIEZDOSLAV**** - Kežmarok

Slovensko Vysoké Tatry

První boutique hotel pod Vysokými Tatrami se nachází v centru historického měst Kežmarok, s výhledem na Belianské Tatry, uprostřed vzácných ...

PROBOUZEJTE SE JAKO SLAVNÝ SPISOVATEL - DO ŠPETKY HISTORIE I NÁDECHU ROMANTIKY.

snídaně

H3133R23

od 1 560 Kč / noc
- Detail