KOLIBA - Dolný Kubín - Slovensko - Orava

Penzion KOLIBA - Dolný Kubín (H2014R21)

Slovensko > Orava
Strava Bez stravy
Víkendové pobyty
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen: 10,-€
Internet: v penzionu
Restaurace v objektu
Parkoviště
Lyžárna
Krytý bazén: 600 m
Aquapark: 600 m
Termální lázně: 17 km
Železniční stanice: 2 km
Autobusová zastávka: 2 km
Lyžařský vlek: 100 m
Společenské a kulturní vyžití
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Dolný Kubín

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Jedná se o město v Žilinském kraji, leží na řece Oravě na na železniční trati Kraľovany – Trstená. Za nejstarší se považuje osídlení lužické kultury ve střední a mladší době bronzové z 9. až 7. století př. n. l.

 

Oravský hrad – jeden z nejkrásnějších hradů na Slovensku, který se nachází v obci Oravský Podzámok. Veřejnosti je zpřístupněn od května do září a je národní kulturní památkou.

Muzeum oravské vesnice Zuberec – Brestová – Jedná se o jeden z nejkrásnějších skanzenů na Slovensku. 

Oravská přehrada - zvaná též Oravské moře, neboť je jednou z největších vodních nádrží na Slovensku - nabízí množství vodních sportů a atrakcí (jachting, windsurfing, lodičky, možnost využití vodních kol, jízda na motorovém člunu), ale je vhodná i ke koupání. 

MOŽNOST KOUPÁNÍ

AQAUA Relax - Dolný Kubín: Areál aquaparku zahrnuje plavecký bazén, vodní svět s vodními atrakcemi, saunový svět i restaurace. V aquaparku je i moderní relaxačně-rehabilitační centrum a fitnesscentrum. (pěšky 800m, autem 2km)
Vodní termální Park Bešeňová - (26 km) Termální aquapark s mnoha atrakcemi.
Aquapark Oravice - Meander Thermal Park - (47 km) z hloubky 1 611 metrů vyvěrá vysoce mineralizovaná voda s přírodní termální vodou a vysokým obsahem železa.

LYŽOVÁNÍ

SKI PARK Kubínská Hoľa .- 8,4 km najdete zde free-ride přes běžecké tratě až po dětskou školku, 14 km sjezdovek různých obtížností, 2 lanovky a celkem 8 vleků.

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

Orava Card

URČITĚ OCENÍTE

Proč penzion KOLIBA Dolný Kubín?:
- stylové ubytování na Oravě
- novinka: Pohádková dědinka - ubytování v pohádkových domečcích.
- skvělé pro rodiny s dětmi
- sportovní vyžití v okolí penzionu
- skvělé výchozí místo pro výlety na Oravě

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Rekonstruovaný rodinný penzion KOLIBA**, postavený ve stylu slovenské lidové architektury, se nachází nedaleko centra Dolného Kubína, 200 m od hlavního náměstí, na dohled od lyžařského střediska Kuzmínovo (60 km východně od Žiliny). V roce 2020 byla dokončena Pohádková dědinka - ubytování v domečcích s pohádkovou tématikou - Domek Hobita, Perníková chaloupka, pařez Křemílka a Vochomůrky atd. Toto ubytování je skvělé pro pobyty s dětmi a je ideálním východiskem pro poznávání Oravy, Malé a Velké Fatry a Západních Tater - Roháčů.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce v penzionu Koliba, stylová restaurace s venkovním posezením v penzionu KOLIBA - nabízí speciality slovenské i mezinárodní kuchyně, každý pátek večer folklórní muzika. V blízkosti k dispozici tenisové kurty, fotbalové hřiště, celoroční aquapark, Oravská galerie a muzeum aj. Domečky v pohádkové dědince jsou vybaveny plně vybaveným kuchyňským koutem, kde je možné vlastní vaření.

KDE BUDETE SPÁT

Penzion KOLIBA:
a) 2-lůžkový pokoj: Spr./WC, TV.
b) 3-lůžkový pokoj: Spr./WC, TV
c) 4-lůžkový pokoj: Spr/WC, TV

POHÁDKOVÁ DĚDINKA:
Domeček Hobita: Spr/WC, TV, Wi-Fi, krbová kamna, centrální vytápění, obývací část s kuchyňským koutem, jídelnou a posezením, dvě ložnice - 5 lůžek.
Mlýn: Spr/WC, TV, Wi-Fi, krbová kamna, centrální vytápění, obývací část s kuchyňským koutem, jídelnou a posezením, dvě ložnice - 4 lůžka.
Křemílek a Vochomůrka: Spr/WC, TV, Wi-Fi, krbová kamna, centrální vytápění, obývací část s kuchyňským koutem, jídelnou a posezením, dvě ložnice - 5 lůžek.
Maťko a Kubko: Spr/WC, TV, Wi-Fi, krbová kamna, centrální vytápění, obývací část s kuchyňským koutem, jídelnou a posezením, dvě ložnice - 4 lůžka.
Chaloupka na muří nožce: Spr/WC, TV, Wi-Fi, krbová kamna, centrální vytápění, obývací část s kuchyňským koutem, jídelnou a posezením, dvě ložnice - 4 lůžka.
Perníková chaloupka: Spr/WC, TV, Wi-Fi, krbová kamna, centrální vytápění, obývací část s kuchyňským koutem, jídelnou a posezením, dvě ložnice - 4 lůžka.
Pod věží
: Spr/WC, TV, Wi-Fi, krbová kamna, centrální vytápění, obývací část s kuchyňským koutem, jídelnou a posezením, 3-lůžka.

FORMA STRAVY

Penzion: snídaně formou bufetu
Pohádková dědinka: bez stravy, lze dokoupit snídaně podávané v restauraci Koliba.

POBYT S DĚTMI

Děti do 12,99 let v doprovodu rodičů mají snídaně zdarma.

SLEVY A VÝHODY - LÉTO

Orava Card - slevová karta poskytující komplexní balík služeb a slev pro danou oblast - k zakoupení na recepci.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

AQAUA Relax - Dolný Kubín: Areál aquaparku zahrnuje plavecký bazén, vodní svět s vodními atrakcemi, saunový svět i restaurace. V aquaparku je i moderní relaxačně-rehabilitační centrum a fitnesscentrum. (pěšky 800m, autem 2km)
Vodní termální Park Bešeňová - (26 km) Termální aquapark s mnoha atrakcemi.
Aquapark Oravice - Meander Thermal Park - (47 km) z hloubky 1 611 metrů vyvěrá vysoce mineralizovaná voda s přírodní termální vodou a vysokým obsahem železa.
Chocholowskie Termy (PL) / (55 km) - termální Aquapark s téměř 3000m2 vodní plochy ve 30 bazénech a se spoustou atrakcí: gejzíry, říční řeka, umělá vlna, hydromasážní trysky, písečná pláž a venkovní vodní hřiště (v letní sezóně). Dále hřiště na volejbal a vodní basketbal nebo sportovní bazén. Pro příznivce adrenalinu je zde skluzavka s padacími dveřmi a dvě pontonové skluzavky. Chvíle odpočinku strávíte v suché sauně nebo v Solné jeskyni. velká dětská zóna je samozřejmostí.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

ORAVSKÝ HRAD (10 km) - řadí se mezi dominanty Oravy a nejvýznamnější památky hradního stavitelství na území Slovenska. Kromě prohlídky hradu je k dispozici l etnografická expozice lidové kultury a přírodovědná výstava. Poznejte sídlo filmového upíra Nosferatu i Krále sokolů nebo krále Drozdí brada.

TARZANIA Hrabovo - 15 km - kromě lanového parku zde najdete i nejdelší zip-line na Slovensku.

LIKAVA (15.5 km) - zřícenina gotického hradu, kterou najdete na jedné z turistických tras vedoucích k vrcholu Velkého Choče

Skanzen VLKOLÍNEC (29 km) - Živá obec – skanzen Vlkolínec je zajímavý pro všechny milovníky lidové architektury. Navštivte i s dětmi areál, který spadá do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Skanzen ZUBEREC (40 km) - muzeum Oravské dědiny. Muzeum je umístěno v překrásném přírodním prostředí v podhůří Roháčů. Více než 50 staveb lidové architektury je zde rozestavěno v několika celcích, které připomínají jednotlivé části Oravy. Nechybí zde ani technické stavby jako mlýn na vodní pohon, plátenický mandl na hlazení modrotisku, lisovna, hrnčířská pec a jiné.

ORAVSKÁ LESNÍ ŽELEZNICE (48 km) - ze zastávky Tanečník, která se nachází nedaleko obce Oravská Lesná, vyjíždí turistický vláček na trať v délce 3 km, která vede na vrcholovou stanici Sedlo Beskyd, kde se nachází krásná goralská roubenka. Celá jízda i s vyhlídkou trvá přibližně hodinu. Vláček jezdí i v zimě. Vůz je vytápěn kamny na dřevo.

Obec STARÁ BYSTRICA (50km) - nachází se zde jeden z nejmladších orlojů na světě. Nad obcí na vrchu Bobovec se tyčí rozhledna vybudovaná z tradičních materiálů, dřeva a kamene, je vysoká 16 m. Rozhledna má i noční osvětlení, které je zajišťováno malou větrnou a fotovoltaickou elektrárnou a je z ní nádherný výhled na pohoří Malou Fatru, Martinské Hole, Velkou Raču, či na Lysou Horu v České republice

REKREAČNÍ POPLATEK

0,66€/osoba 18+/noc

POBYT SE ZVÍŘETEM

15,-€ / noc
Pouze s platným očkovacím průkazem.

PARKOVÁNÍ

Zdarma na parkovišti u penzionu

PŘÍJEZD VLAKEM

vlakem do Dolného Kubína (2 km) nebo Dolný Kubín - zastávka (1,2 km), dále MHD (zastávka Alej Svobody cca 100 m od penzionu) nebo taxi.

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

autobusem do Dolného Kubína (2 km), dále MHD (zastávka Alej Svobody cca 100 m od penzionu) nebo taxi.

PŘÍJEZD AUTEM

Autem od Žiliny směr Martin - Kralovany, zde odbočit vlevo do Dolního Kubína, zde směr Kuzmínovo.
Trasa Praha - Dolný Kubín: 485 km (přes Brno), Brno - Dolný Kubín: 283 km, Ostrava - Dolný Kubín: 170 km.
GPS: N49° 12´25,45" E019° 17´ 30,83"

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny