HERITAGE - Hallstatt - Rakousko - Horní Rakousko

Hotel HERITAGE - Hallstatt (Z0285R23)

Rakousko > Horní Rakousko
Strava snídaně
Sleva za včasný nákup do (10): 120 dní před nástupem na pobyt
7=6 (bydlíte 7 nocí - platíte 6 nocí)
4=3 (bydlíte 4 noci - platíte 3 noci)
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem povolen: 15 Eur/den
Internet: zdarma
Výtah
Restaurace:
BAR (denní bar, lobby bar)
Sauna:
Krytý bazén: cca 14 km
Přírodní koupání: cca 100 m
Doporučená doprava autem
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Hallstatt

ZÁKLADNÍ POPIS

Hallstatt je kouzelná obec v Solné komoře v Rakousku, bezprostředně u Halštatského jezera (Hallstattsee). Celá oblast (pohoří Dachstein a Solná komora) i s romantickou vesnicí byla v roce 1996 organizací UNESCO přičleněna ke Světovému dědictví. Předmětem zájmu turistů je nádherná krajina, Halštatské jezero, velké jeskynní systémy (Obří a Mamutí jeskyně) a v neposlední řadě malebný Hallstatt se svými památkami, muzeem a doly. Jednotlivé domy obce se tísní vedle sebe na úzkém pruhu pobřeží mezi vysokými horami, některé jsou částečně postaveny na kůlech zapuštěných v jezeře. Obec v podstatě tvoří jediná ulice a malé tržiště.

Hodnocení hotelu (1 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

HERITAGE - Hallstatt (Z0285R22)

Barbora 11.7.2022

Ubytování v pokoji Superior s výhledem na jezero. Hotel krásný, čistý, pokoje stylově zařízené, kávovar na pokoji je milou pozorností, personál ochotný, jídlo výborné, za mě jediná nepříjemnost, a tou je parkování. Hotel nemá své parkoviště, ale auto se musí nechat na veřejných odstavných parkovištích P1-P4, kdy nejbližší parkoviště je cca 600 metrů od hotelu a místo tam seženete buď brzy ráno nebo večer, kdy ve městě nejsou turisté. Přes den je to bez šance a většinou seženete místo jen na P3 či P4, které jsou cca 2,7 km od hotelu, nicméně hotel je schopen zajistit vozidlo, které pro vás přijede a zase vás odveze. Za parkování se platí 15 euro denně a když vyrazíte na výlet, tak po návratu platíte opětovně, tak je třeba počítat s tím, že parkování se prodraží. Jinak v letních měsících je městečko plné turistů (cca 7000 denně), ale jsou to z 95% turisté, co se jen přijedou podívat a nejsou zde ubytování, tak ráno i večer je tam prázdno a klid. Krajina je kolem úžasná a když výjdete nad solný důl, nepotkáte už ani živáčka a užíváte si tu krásu kolem o samotě. Byla jsem velmi spokojena a určitě se do dané oblasti opětovně podívám, jen pro příště budu volit ubytování s vlastním parkováním a větším soukromím.

10 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

• SLEVA 10% za včasný nákup 120 a více dní před nástupem na pobyt
• SLEVA 4=3
• SLEVA 7=6
• HOTEL PŘÍMO U JEZERA
• POBYT OD 3 NOCÍ = SALZKAMMERGUT CARD ZDARMA

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel Heritage - Hallstatt:
- v historickém centru obce Hallstatt, která patří ke Světovému dědictví UNESCO
- přírodní koupání na dosah
- ideální místo k výletům po okolí
- slevová karta SALZKAMMERGUT CARD (top slevy pro více jak 110 atrakcí - vlak, loď, lanovka, muzea, vstupenky atd.)

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel Heritage leží v historickém centru obce Hallstatt, která se nachází v Solné komoře / Salzkammergut přímo u Halštatského jezera / Hallstätter See a patří ke Světovému dědictví UNESCO.
Nádraží je dosažitelné trajektem (přístaviště je vzdáleno cca 70 m, doba jízdy je cca 10 min).
Malebný Hallstatt (508 m n.m.) s 950 obyvateli nabízí tematické turistické stezky, výlety lodí Halštatském jezeře, půjčovnu lodí, potápěčskou základnu, muzeum přírodní historie, halštatské pohřebiště a důlní štoly, ke kterým vede pěšina a lanovka.
V oblasti Dachstein, nedaleko Hallstattu, se nachází Dachsteinská ledová jeskyně nebo též Obří ledová jeskyně. Poblíž je také Dachsteinská mamutí jeskyně, která se nachází nad obcí Obertraun (cca 6 km).
Salzburg 85 km a Bad Ischl 20 km.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Hotel Heritage je tvořen třemi citlivě renovovanými, historickými a památkově chráněnými budovami.

Hlavní budova Kainz se nachází přímo u přístaviště v centru obce: recepce, restaurace (snídaňový bufet), bar, wellness, výtah.
Budova Stocker vystavěná pře 500 lety, ideální pro větší rodiny, se nachází na svahu a je z ní překrásný výhled na Hallstatt a jezero. Od hlavní budovy Kainz je vzdálena cca 3 min pěší chůze. Nemá výtah.
Budova Seethaler je od hlavní budovy Kainz vzálena cca 5 min pěší chůze , nachází se na svahu s výhledem na jezero. V budově je výtah.

Wellness: sauna, infračervená kabina a odpočinková místnost.

Parkování v obci Hallstatt je velmi omezené, proto hotel nabízí svým hostům parkování za speciální cenu cca 15 EUR na 24 hod. na veřejném parkovišti. Z parkoviště P1 je možný odvoz k hotelu zdarma (do 20:00 hod. - platí v den nájezdu a v den odjezdu).

KDE BUDETE SPÁT

a) 2 - lůžkové pokoje STANDARD, Spr. nebo vana+WC, trezor, minibar, kapsle na kávu a čaj, telefon, SAT.TV, fén, župan (na vyžádání na recepci), WLAN internetové připojení, pokoje jsou nekuřácké, (velikost cca 18-22 m2). Tyto typy pokojů se nacházejí ve všech třech budovách, s výhledem na tržiště (CK negarantuje umístění). Tento typ pokoje pouze na ověření.

b) 2 - lůžkové pokoje DELUXE, s možností dětské přistýlky (do 15,99 let), Spr. nebo vana+WC, trezor, minibar, kapsle na kávu a čaj, telefon, SAT.TV, fén, župan (na požádání na recepci), WLAN internetové připojení, pokoje jsou nekuřácké, (velikost cca 20-25 m2). Tyto typy pokojů se nacházejí v budovách Kainz a Seethaler. Některé mají balkon, jsou však pouze jako nezávazné přání klienta (CK negarantuje), poplatek za balkon se neúčtuje.

c) 2 - lůžkové pokoje SUPERIOR, s možností přistýlky, Spr. nebo vana+WC, trezor, minibar, kapsle na kávu a čaj, telefon, SAT.TV, fén, župan (na vyžádání na recepci), WLAN internetové připojení, pokoje jsou nekuřácké, (velikost cca 23-30 m2). Tyto typy pokojů se nacházejí v budovách Kainz a Seethaler. Mají balkon nebo terasu s výhledem na jezero. Tento typ pokoje pouze na ověření.

FORMA STRAVY

Snídaně - bufetové stoly se sektem a specialitami z uzeného lososa. Možnost dokoupení večeří (výběr z menu o 3 chodech) za doplatek v CK. Stravování probíhá v budově Kainz.

POBYT S DĚTMI

Dítě do 5,99 let na přistýlce se snídaní / polopenzí ZDARMA.
Dítě zdarma povoleno v doprovodu 2 plně platících osob.
Dítě pouze na ověření.

SLEVY A VÝHODY

SLEVA 4=3 platí v termínech 1.4. - 1.11.23.
SLEVA 7=6 platí v termínech 1.4. - 1.11.23.
SLEVA 5% ZA POBYT NA 5 NOCÍ A VÍCE platí v termínech 1.4. - 1.11.23.
SLEVA 10% ZA VČASNÝ NÁKUP 120 a více dní před nástupem na pobyt v termínech 1.4. - 1.11.23.

Uvedené slevy nelze navzájem kombinovat.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - (odlišné storno, omezení)

POZOR! Platí odlišné storno podmínky oproti standardním Stornovacím podmínkám uvedených ve Všeobecných smluvních podmínkách ATIS a.s.
Dochází ke změně bodu IX. Stornovací podmínky, odst. 2 následovně:

do 61 dnů dle Všeobecných smluvních podmínek ATIS a.s.,
60 až 22 kalendářních dnů před nástupem 30% z celkové ceny objednaných služeb,
21 až 8 kalendářních dnů před nástupem 60% z celkové ceny objednaných služeb,
7 až 4 dny kalendářních před nástupem 90% z celkové ceny objednaných služeb,
3 až 0 dnů kalendářních před nástupem 100% z celkové ceny objednaných služeb.

Ostatní ustanovení Všeobecných smluvních podmínek ATIS a.s. zůstává nezměněno.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

- jezero Hallstatt, cca 100 m
- bazén Gossau, cca 14 km

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 15:00 v den příjezdu a snídaní druhý den ráno.
V případě dokoupení večeří začíná pobyt večeří v den příjezdu.

Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 11:00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

cca 3,0 EUR / osoba od 15 let / den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

Na poptávku - 15 Eur/noc, pes nesmí do restaurace a do hotelového autobusu

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

cca 15 EUR / 24 hod. (veřejné parkoviště, které je vzdálené od hotelu od cca 600 m). Hotel zajišťuje odvoz/dovoz k parkovišti.

DALŠÍ SLUŽBY

Dětská postýlka: na poptávku zdarma (dle dostupnosti).
Hotel přijímá tyto platební karty (bez záruky): Maestro, Visa, Master Card, Dinersclub a American Express.

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem z Brna (RJ 1029) do stanice Wien Hbf. Přestoupíte na vlak (IC 1018) do stanice Hallstatt a odtud přestoupíte na vlak (IC) do stanice Obertraun Dachsteinhöhlen Bahnhof. Přejdete na autobusovou zastávku Obertraun Abzw Bahnhof Dachsteinhöhlen a pojedete autobusem (543) do Hallstatt Lahn (Seelände). Hotel je od zastávky vzdálený asi 750 m.

Cesta vlakem z Brna trvá přibližně 5 hodin a 15 minut.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny