Advent v B&B HOTEL WROCLAW CENTRUM - Wrocław - Polsko - Dolní Slezsko - Wrocław

Hotel Advent v B&B HOTEL WROCLAW CENTRUM - Wrocław (Z0824R23ADVENT)

Polsko > Dolní Slezsko - Wrocław
Strava snídaně
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen: cena na dotaz
Internet:
Výtah
Restaurace: v okolí
Parkoviště
Doporučená doprava autem
Železniční stanice: 900 m
Autobusová zastávka: 1 km
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Dolní Slezsko - Wrocław

ZÁKLADNÍ POPIS

WROCLAW
Hlavní město Dolnoslezského vojvodství se staletou historií, která ovlivňuje množství zde nalezených památek, je nejvýznamnějším kulturním, hospodářským, akademickým a turistickým centrem jihozápadního Polska; město mimořádně bohaté na atrakce pro každého turistu...

Město mostů
Lodě klouzají po Odře skoro jako v Benátkách. Břehy dolnoslezské metropole spojuje více než stovka mostů a lávek – jejich počet je v Evropě na druhém místě za zmíněnými Benátkami, Amsterdamem, Petrohradem a Hamburkem. Most Tumski je opředen desítkami visacích zámků věčné lásky – stejně jako na Ponte Milvio v Římě. 45 metrů nad zemí visí nejvyšší ve Vratislavi, Most čarodějnic spojující věže gotické katedrály sv. Máří Magdaléna . Most Grunwaldzki je císařem Vratislavi – je dominantou města již více než sto let. Jeho průkopnický design je působivý ve dne i v noci, kdy jeho kouzlo podtrhuje efektní osvětlení.

V blízkosti přírody
Do ZOO Wrocław , nejstarší a největší co do počtu vystavených zvířat, jezdí z centra lodě. V Africarium plave 260 druhů ryb z celého světa v bazénech o objemu 15 milionů litrů, včetně rejnoků a žraloků, a ptáci zpívají v deštném pralese. Park Szczytnicki, největší ve městě, ležící nedaleko láká na japonskou zahradu s tradiční drobnou architekturou.

Výstava Hydropolis informuje, že délka vodovodní sítě ve Vratislavi se rovná vzdálenosti od hlavního města Slezska do Madridu a že do roku 2050 budou oceány obsahovat více plastu než ryb . Jedná se o jedno z nejmodernějších center v Evropě, kde jsou navrženy četné multimediální technologie, interaktivní instalace, repliky a modely, které ukazují vodu z různých fascinujících perspektiv.

Zajímavá místa, události a chutě
Vojenské památky Vratislavi , Po stopách Eberharda Mocka , Vratislavská filmová stezka , Street-art ve Vratislavi - tyto a další města vyznačené trasy můžete sledovat podle popisu na visitwroclaw.eu/trasy . Jedna z tras umožňuje setkání s místními trpaslíky : Bankusia, Bibliophile, Chlapibrzuch, Ogorzałka a mnoho a mnoho dalších. V ulicích Vratislavi jich je přes 300. Mají dokonce oficiální portál krasnale.pl a turistická informační místa prodávají suvenýry a sladkosti ve znamení těchto skřítků.

Wrocław stojí za vidění také z řeky, na lodi, kajaku, vodním kole, motorovém člunu nebo katamaránu. Můžete také přejet Odru , tedy lanovku Polinka , a vydat se po městě na městské kolo nebo melex.

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovému to hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení ohodnocuje klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby). Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

● ADVENTNÍ VÍKENDY ● UBYTOVÁNÍ V CENTRU

URČITĚ OCENÍTE

Proč B&B Hotel Wroclaw Centrum:
- ubytování v blízkosti centra města, kaváren, restaurací
- vhodné páry, seniory i rodiny s dětmi, pro milovníky památek, festivalů
- jen 60 km od českých hranic

POLOHA UBYTOVÁNÍ

B&B Hotel Wrocław Centrum se nachází na výhodném místě v centru Vratislavi, 550 metrů od středověkého Hlavního náměstí s historickými budovami, v blízkosti kaváren, restaurací, cca1 km od Tumského ostrova a 10 minut pěšky od vlakové nádraží.
Wrocław je čtvrté největší město Polska, jen 60 km od českých hranic.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, snídárna, obchod, Wi-Fi, klimatizace, výtah, bankomat, úschova zavazadel, venkovní parkoviště, podzemní garáže

KDE BUDETE SPÁT

2 - lůžkové pokoje, Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi, fén, klimatizace.
Rodinné pokoje - 1 manželská postel (160 x 200 cm) + 2 samostatné postele (90 x 200 cm), Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi, fén, klimatizace (max. obsazenost 4 dospělí)
Rodinné pokoje na dotaz vč. ceny.

FORMA STRAVY

Snídaně.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Co musíte vidět:
Japonská zahrada ve Vratislavi je uspořádána v souladu s pravidly navrhování tradičních orientálních zahrad. Je symbolickým příkladem harmonického spojení sil přírody a lidské činnosti. Láká svou architekturou, uspořádáním a vzácnou vegetací. To je jedna z atrakcí ve Vratislavi, která přitahuje lidi svým kouzlem, zvláště když je květena v plném květu, tedy od konce května do poloviny června.

Kající most
Z kajícného mostu je vidět fragment tržiště ve Vratislavi, věž radnice a kostel sv. Elżbiety a v dálce Ostrów Tumski, komíny teplárny a most Rędziński. K mostu se vážou zajímavé pověsti a výhled z něj je jedinečný - jde o lávku spojující věže kostela sv. Máří Magdalena. Nachází se v nadmořské výšce 45 m. Je to jedna z nejzajímavějších vyhlídek ve Vratislavi a jedna z nejžádanějších atrakcí, které stojí za to vidět.

Národní muzeum ve Vratislavi je bohatou sbírkou umění od středověku až po novověk. Zde můžete vidět mimo jiné: díla Matejka nebo Lucase Cranacha staršího. Rozmanitost děl shromážděných ve Vratislavském národním muzeu je působivá. V budově na pl. Varšavští povstalci můžete vidět obrazy, sochy, instalace, ukázky uměleckého řemesla a kostýmů, ale také gotické náhrobky, vitráže a stovky dalších projevů lidského génia.

Vratislavská botanická zahrada byla založena v roce 1811 a je jednou ze dvou nejstarších institucí tohoto typu v Polsku. Původně měl rozlohu 5 hektarů a prvních 427 rostlin bylo zakoupeno od farmáře z Oleśnice. Zahrada se dynamicky rozvíjela. V roce 1816 se tam pěstovalo na dva tisíce rostlin, postavil se skleník a palmový dům.
V 19. století bylo zavedeno mnoho inovativních řešení, např. školka zemědělských rostlin, bazén pro tropické plovoucí rostliny. Během druhé světové války byla sbírka rostlin vážně poškozena. Zahrada začala znovu fungovat v květnu 1945. Dnes je na téměř 7,5 hektarech cca 11,5 tis. rostlin a jejich odrůdy, včetně horských, skalních, vodních, bahenních a dokonce i tropických a subtropických rostlin.

Ostrów Tumski je nejstarší částí Vratislavi. Bývalá pevnost, která dala vzniknout městu, je obklopena vodami řeky Odry a ukrývá nádherné architektonické památky. Nejpůsobivější z nich je gotická katedrála sv. Jana Křtitele s fenomenálním stříbrným oltářem financovaným arcibiskupem Andreasem Jerianem a mimořádným kolegiátním kostelem Svatého Kříže a sv. Bartoloměje - dvoupatrový zděný halový kostel. Jedná se o jednu z nejpůvabnějších sakrálních atrakcí ve Vratislavi .
Nachází se zde také Arcidiecézní muzeum, které již více než 100 let shromažďuje památky sakrálního umění, včetně slavné knihy Henryków ze 13.-14. století s první polskou větou. Jen zde večer můžete spatřit strážce majáku, jak rozsvěcuje plynové lucerny.

Tržní náměstí je srdcem Vratislavi, kde se to hemží životem v kteroukoli denní i noční dobu. Uprostřed téměř čtyřhektarového náměstí stojí Sukiennice a budova radnice s 66 metrovou věží, evropsky unikátní památka gotické a renesanční architektury. V budově vratislavské radnice v současnosti sídlí Muzeum buržoazního umění . Před jeho východním průčelím je věrná kopie středověkého pranýře, před západním - pomník básníka Aleksandera Fredra. Tržní náměstí je ze čtyř stran obklopeno krásnými měšťanskými činžáky.

Racławické panoráma od týmu malířů pod vedením Jana Styky a Wojciecha Kossaka je unikátním zobrazením bitvy u Racławic 4. dubna 1794. Vzniklo ve Lvově u příležitosti 100. výročí Kościuszkova povstání. Dílo o rozměrech 15 x 114 m je umístěno ve speciálně postavené rotundě. Díky použití malby (speciální perspektiva) a technických úprav (osvětlení, umělý terén, zatemněný, klikatý přístup) byla získána iluze vícerozměrnosti obrazu. Tato vratislavská atrakce dělá skvělý dojem.  Polinka na Technické univerzitě byla vytvořena pro studenty, kteří mezi vyučováním v kampusech na obou stranách řeky museli spěchat a dohánět most Grunwaldzki . Dnes je to jedna z nejoriginálnějších atrakcí Vratislavi a zároveň příležitost podívat se na město z jiné perspektivy. Je to také velké pohodlí pro ty, kteří po návštěvě Hydropolis plánují navštívit také vratislavskou ZOO, halu Centennial Hall, pergolu a multimediální fontánu.

Hala stého výročí ve Vratislavi
Jedno z nejvýznamnějších děl světové architektury 20. století. Tuto atrakci ve Vratislavi navrhl vynikající architekt Max Berg. Vznikla v roce 1913 u příležitosti mezinárodní výstavy ke 100. výročí bitvy u Lipska. Tato raně modernistická, kupolová železobetonová stavba má klenbu o průměru 1,5krát větším než kupole římského Pantheonu a její hmotnost činí pouhých 42 procent její hmotnosti. V roce 2006 byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.
Součástí komplexu Centennial Hall je také pavilon čtyř kopulí . Navrhl Hans Poelzig, byl postaven v letech 1912-1913. Dříve v něm sídlilo Vratislavské studio hraných filmů, nyní se v modernizované budově prezentuje jedna z nejzajímavějších a nejbohatších sbírek polského současného umění v zemi, patřící Národnímu muzeu. Hned vedle Centennial Hall, obklopené pergolou, se nachází jedna z největších multimediálních fontán v Evropě .

Szczytnický park je největší park ve městě. Byl založen v roce 1785 jako soukromá zahrada, později spojená s městským parkem. Jeho hlavní atrakcí je Japonská zahrada založená v roce 1913. Originální kompozice zahrady znamená, že v každém ročním období ukazuje jinou tvář, ve které zůstávají nezměněny pouze prvky japonské architektury. Na seznamu památek je Szczytnický park s arboretem, krásnými rododendronovými háji, rosáriem a japonskou zahradou.
Unikátním místem v parku je staletý modřínový kostel sv. Svatý. Jana Nepomuckého . Byl postaven na přelomu 15. a 16. století ve Staré Koźli. O více než dvě stě let později byla konstrukce rozebrána a převezena do Kędzierzynu. Další přesun souvisel s výstavou stého výročí, která se konala ve Vratislavi v roce 1913. Intimní chrám byl součástí akce o hřbitovním umění. Bohoslužby se zde konaly i po válce. V 50. letech 20. století sloužil jako zlodějské doupě, byly zde uloženy například obrazy ukradené z Národního muzea.
Na počátku 21. století prošla budova velkou rekonstrukcí. Nyní jako Otevřený kulturní prostor slouží jako komorní centrum pro kulturní, společenské a jiné akce.

Vratislavští trpaslíci - atrakce ve Vratislavi pro děti
A vše sledují vratislavští trpaslíci ! Seznamte se s komunitou vratislavských trpaslíků - přátelskými, veselými občany města setkání. Určitě najdete takovou, se kterou se můžete spřátelit.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14.00 hod v den příjezdu a snídaní druhý den ráno. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 12.00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

0 PLN/ den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

cena na dotaz

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

cca 45 PLN/ den

DALŠÍ SLUŽBY

Hotel přijímá platby kartou: VISA, MASTER-CARD, MAESTRO.

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny

Podobné pobyty

B&B HOTEL WROCLAW CENTRUM - Vratislav
2023

Hotel B&B HOTEL WROCLAW CENTRUM - Vratislav

Polsko Dolní Slezsko - Wrocław

B&B Hotel Wrocław Centrum se nachází na výhodném místě v centru Vratislavi, 550 metrů od středověkého Hlavního náměstí s historickými budovami, v ...

● UBYTOVÁNÍ V CENTRU ● CENY POBYTU NA OVĚŘENÍ V CK- Cena pobytu závisí na termínu, objednaných ...

Bez stravy

Z0824R23

Na ověření
- Detail