BIATHLON SPORT & SPA - Szklarska Poręba - Polsko - Krkonoše - Szklarska Poręba

Hotel BIATHLON SPORT & SPA - Szklarska Poręba (Z0816R22)

Polsko > Krkonoše - Szklarska Poręba
Strava polopenze
TV na pokoji
NOVINKA v nabídce CK Atis
Sprcha + WC na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen: 9 €/den
Internet:
Restaurace v objektu
Sauna:
Whirlpool
Fitness
Parkoviště
Tenisový kurt:
Doporučená doprava autem
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Krkonoše - Szklarska Poręba

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Szklarska Poręba (česky Sklářská Poruba) je prvním městem, na které narazíte za hraničním přechodem Harrachov / Jakuszyce. Jedná se o rekreační, sportovní a turistické středisko na rozhraní polských Jizerských hor a Krkonoš v Dolním Slezsku. Od 19. století se stalo město vyhledávanými klimatickými lázněmi s podmínkami podobnými Alpám. V létě se nabízejí různě náročné pěší túry do okolních hor, v zimně se stává město horským lyžařským střediskem. Kolem města najdete řadu lyžařských běžeckých tratí i sjezdovek; centrum sjezdových sportů se nachází pod horou Szrenica (sedačková lanovka), běžkaři ocení areál v Jakuszycích.
Kolem Szklarske Poręby vede několik naučných a zábavných okruhů zajímavých i pro děti: Valonská cesta (Szlak waloński) o historii dobývání drahých kamenů a jejich hledačů nebo Magická cesta ducha hor (Magiczny Szlak Ducha Gór). Nevynechejte ani výstup na Złoty Widok, který Vás odmění jedinečnou vyhlídkou na panorama Krkonoš. V Lesní huti si můžete prohlédnout tradiční výrobu skleněných výrobků a dekorací. Mezi skalami a kopci najdete v místním Dino Parku modely dinosaurů v životní velikosti.

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

NOVINKA

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel Biathlon Sport & Spa Szklarska Poręba:
- v létě centrum cykloturistiky, v zimě nejlepší místo pro běžecké lyžování
- ideální místo pro relaxaci nebo aktivní dovolenou
- bohatá nabídka doplňkových služeb - kosmetika, masáže....

POLOHA UBYTOVÁNÍ

unikátní hotel v nadmořské výšce 886 m n.m. se nachází v Jakuszycích, okrese Szklarska Poręba, v blízkosti mnoha atraktivních turistických a cyklistických tras v polských a českých Krkonoších a v Jizerských horách.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

restaurace, podkrovní místnost, dětská herna, profesionální posilovna, půjčovny běžek, běžkařské tratě, trasy pro pěší a cyklistické túry a Nordic Walking, víceúčelové hřiště s umělou trávou, parkování.
Relaxační zóna Spa & Wellness: whirlpool, sauny (finská, parní), masáže, kosmetika

KDE BUDETE SPÁT

a) 2 - lůžkové pokoje STANDARD (12 m²), Spr.+WC, TV, Wi-Fi
b) 2 - lůžkové pokoje COMFORT s možností přistýlky (cca 15 m²), Spr.+ WC, TV, Wi-Fi, trezor, fén, některé pokoje mají balkon (CK negarantuje)

Pokoje na dotaz.

FORMA STRAVY

Polopenze

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 1,99 let bez nároku na lůžko s polopenzí ZDARMA
Jedno dítě do 5,99 let na přistýlce v pokoji COMFORT s polopenzí ZDARMA

Dítě zdarma a dětská cena povolena v doprovodu 2 plně platících osob na pokoji.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

MINERALOGICKÉ MUZEUM
Mineralogické muzeum ve Szklarské Porębě má jednu z nejoriginálnějších geologických sbírek v Polsku. Jsou zde shromážděny cenné mineralogické a paleontologické vzorky. Můžete vidět téměř 3000 exponátů: minerály a zkameněliny z celého světa a také jeden exponát z vesmíru - meteorit Gibbon.
Před budovou muzea se nachází jediný „UHLÍKOVÝ LES“ v Evropě. Toto jsou zkamenělé kmeny stromu Dadoxylon, který rostl asi před 300 miliony let. Samostatnou částí muzea jsou fosilie a kostry dinosaurů. Existuje největší soukromá sbírka těchto koster v Polsku před miliony let.

LANOVÝ PARK
Lanové parky jsou skvělou formou trávení volného času pocházející z Francie. Účastníci lanového programu se učí vyrovnanosti, odpovědnosti, balančním technikám a překonávají drogovou bariéru výšky nebo strachu.

DINOPARK
Zveme vás do Dinoparku, kde jsou rekonstrukce několika desítek dinosaurů v životní velikosti, kteří byli umístěni mezi skalami a kopci v rozlehlém lese. Každý z těchto pravěkých plazů vypadá jako živý – někteří klidně trhají listí z nejvyšších větví v lese, někteří se chystají skočit za kořistí. Jiní vypadají, že se na ně lidé se slabým srdcem raději nedívají. Například divoký masožravý Albertosaurus - "Alberta Lizard" nalezený v provincii v Kanadě. Je Centrosaurus - býložravý rohatý dinosaurus s lebkou dosahující přes 1 m na délku. Jeho límec měl dva kůží zakryté redukční otvory. A mnoho dalších jedinců, jejichž jména znají jen ti nejoddanější nadšenci do přírodní historie Země.

HAVRANÍ SKÁLY
Velkolepá skalní skupina na pravém břehu řeky Kamienna v nadmořské výšce 718 m n. m. Tvoří ji dvě obrovské žulové věže vysoké až 30 m, které jsou vynikajícím vyhlídkovým bodem.
Na Krucze Skały se nachází centrum extrémních sportů - horská škola "Quasar".
Pod dohledem instruktora můžete cvičit lezení po skalách, vzít si zip-line, skákat na tzv. kyvadlo nebo lanový most přes propast.

VODOPÁD SZKLARKA
Malebně se nachází v enklávě Karkonoského národního parku, včetně krásného soutěskového úseku potoka Szklarka, tzv. Soutěska Szklarka.
Ve střední části rokle se na skalnatém prahu ve výšce 520 m n. m. nachází vodopád Szklarka, spadající v kaskádovitě se zužující dno a spirálovitý točící se proud vody o výšce 13,3 m.
Na levém břehu prahu jsou nádherné marmity.
První zmínky o vodopádu Szklarki pocházejí ze středověku a v průběhu staletí byl zvěčněn v popisech, rytinách a malbách, protože toto místo bylo považováno za zvláště romantické a krásné. Přístřešek "Kochanówka" u vodopádu.

VIKLAT
Chybotek - jedna z hlavních turistických atrakcí Szklarské Poreby od 19. století. Několik metrů vysoká skalní skupina složená z několika žulových bloků. Nejvyšší kámen o průměru cca 4 m, podepřený na 2 místech, lze snadno rozkývat.
Díky svému tvaru byla známá také jako „cukrovka“.
K Chybotce se vážou valonské legendy a pověsti o Duchu hor. Tato skála byla obklopena aurou tajemna a podle starých pověstí uzavírala vchod do podzemní pokladnice.

JIZERSKÁ DRÁHA
Železniční spojení Jelenia Góra - Szklarska Poręba - Kořenov je malebná stezka, která byla v roce 2010 znovu zprovozněna po více než 65 letech nepoužívání. Tato mimořádná železniční trať, postavená na počátku minulého století, je jednou z nejzajímavějších v Polsku. Tajemné zákruty, horská skaliska, fauna a flóra Jizerských hor téměř na dosah dělají z výletu samotnou Jizerskou dráhou atrakci. Spojení je na obou stranách hranice velmi oblíbené, zejména o víkendech se řada turistů, ale i obyvatel pohraničních měst vydává na výlet železnicí.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 15.00 hod a večeří v den příjezdu. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 11.00 hod.

REKREAČNÍ POPLATEK

2,50 PLN/den

POBYT SE ZVÍŘETEM

cca 9 €/ den (bez krmení)

PARKOVÁNÍ

cca 4,50 €/ den

DALŠÍ SLUŽBY

dětská postýlka: cca 10 €
zapůjčení županu: 15 PLN/pobyt

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny

Podobné pobyty

BLUE MOUNTAIN RESORT - Szklarska Poręba
+
2022

Resort BLUE MOUNTAIN RESORT - Szklarska Poręba

Polsko Krkonoše - Szklarska Poręba

Blue Mountain Resort je komfortní zařízení pro rodinnou dovolenou, oáza klidu či jedinečné místo pro aktivní dovolenou. V nejnavštěvovanějším ...

Hotel s aquaparkem ve Szklarské Porębě

snídaně

Z0815R22

od 1 190 Kč / noc
- Detail
BLUE MOUNTAIN RESORT - Szklarska Poręba
+
2023

Resort BLUE MOUNTAIN RESORT - Szklarska Poręba

Polsko Krkonoše - Szklarska Poręba

Blue Mountain Resort je komfortní zařízení pro rodinnou dovolenou, oáza klidu či jedinečné místo pro aktivní dovolenou. V nejnavštěvovanějším ...

Hotel s aquaparkem ve Szklarské Porębě

snídaně

Z0815R23

od 1 430 Kč / noc
- Detail
PLATINUM MOUNTAIN HOTEL & SPA***** - Szklarska Poręba
2022

Hotel PLATINUM MOUNTAIN HOTEL & SPA***** - Szklarska Poręba

Polsko Krkonoše - Szklarska Poręba

luxusní hotel***** je ideálním místem nejen pro aktivní dovolenou, ale také pro relaxaci. Centrum města Szklarska Poręba cca 800 m a asi 10 km od ...

LUXUS S NEJVĚTŠÍM WELLNESS V KRKONOŠÍCH

snídaně

Z0773R22

od 1 540 Kč / noc
10,0 Detail
PLATINUM MOUNTAIN HOTEL & SPA***** - Szklarska Poręba
2023

Hotel PLATINUM MOUNTAIN HOTEL & SPA***** - Szklarska Poręba

Polsko Krkonoše - Szklarska Poręba

luxusní hotel***** je ideálním místem nejen pro aktivní dovolenou, ale také pro relaxaci. Centrum města Szklarska Poręba cca 800 m a asi 10 km od ...

LUXUS S NEJVĚTŠÍM WELLNESS V KRKONOŠÍCH

snídaně

Z0773R23

od 1 380 Kč / noc
10,0 Detail