REYMONT - Łódź - Polsko - Lodžské vojvodství - Lódź

Hotel REYMONT - Łódź (Z0853R24)

Polsko > Lodžské vojvodství - Lódź
Strava snídaně
TV na pokoji
NOVINKA v nabídce CK Atis
Víkendové pobyty
Sprcha + WC na pokoji
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet:
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Parkoviště
Doporučená doprava autem
Pro náročné
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Lodžské vojvodství - Lódź

ZÁKLADNÍ POPIS

Lodž - město i okres v centrální části Polska. Je průmyslovým centrem Polska a důležitým místem kinematografie, ve kterém se vyrábí nejvíce polských celovečerních filmů.

Slovo łódź znamená v polštině loď nebo člun, avšak název je nejasného původu. Městské motto Ex navicula navis („z loďky loď“) odkazuje k závratnému růstu města v 19. století, kdy bylo jedním ze světových center textilního průmyslu a koexistovali zde Poláci, Židé, Němci a Rusové i jejich odlišná náboženství, což vtisklo Lodži charakter odlišný od jiných polských měst. Dnes je Lodž známa také jako sídlo státní filmové školy.

Ve městě je řada muzeí, několik divadel, filharmonie. Z muzeí zejména vyniká Muzeum moderního umění – s jedinečnou sbírkou moderního umění shromážděnou od 30. let minulého století, dále Muzeum dějin města Lodže, sídlící v někdejším novobarokním paláci průmyslníka Izraele Poznańského. Za pozornost stojí zejména Ústřední muzeum textilu – v historické budově Bílé továrny Ludwika Geyera. S textilem je historie města nerozlučně spjata, v museu se nachází také největší sbírkou uměleckých látek v Polsku. Dále je zde jediné muzeum kinematografie v Polsku, Muzeum animace působící ve filmovém studiu Se-ma-for, muzeum veřejné dopravy, a Archeologické a etnografické muzeum se zajímavou numismatickou sbírkou. Ve městě jsou rovněž pobočky historie Lodže věnované obětem holocaustu během druhé světové války.

Ve městě funguje Státní filmová škola Lodž, kde začínali režiséři jako Andrzej Wajda, Roman Polański nebo Krzysztof Kieślowski. Od roku 2000 se každoročně koná filmový festival Camerimage. Město si zamiloval také režisér David Lynch, který zde natočil podstatnou část svého filmu Inland Empire. Obraz průmyslové Lodže na konci 19. století zachytil spisovatel Władysław Reymont v naturalistickém románu Zaslíbená země. Každoročně se tu koná Mezinárodní festival fotografie.Skvosty Lodže - zveme vás k seznámení s jejich fascinujícími příběhy, jedinečnými architektonickými hodnotami, starověkými i moderními funk ZDE

Termy Uniejów (cca 50 km od Lodže) - vnitřní a venkovní bazény, sauny, tobogány, masáže

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

POZNEJTE TŘETÍ NEJVĚTŠÍ MĚSTO POLSKA

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel Reymont Łódź:
- město čtyř kultur a centrum textilního průmyslu
- Piotrkovská ulice - nejdelší promenáda v Polsku a současně nejdelší obchodní pěší zóna v Evropě
- město zeleně - 30 parků

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel se nachází v centru Lodže, poblíž Manufaktury, jednoho z nejznámějších nákupních a zábavních center ve městě. Ulice Piotrkowska, hlavní nákupní ulice v Lodži, je vzdálená pouhý 1 km a na vlakové nádraží Lodž Kaliska dojedete za 4 minuty.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, lobby, bar, Wi-Fi, parkoviště

KDE BUDETE SPÁT

2 - lůžkové pokoje, Spr.+WC, TV, Wi-Fi, lednice

1-lůžkové pokoje na dotaz.

FORMA STRAVY

snídaně

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 11,99 let bez nároku na lůžko ZDARMA.
Dítě zdarma povoleno v doprovodu 2 planě platících osob na pokoji.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - (odlišné storno, omezení)

POZOR! Platí odlišné storno podmínky oproti standardním Stornovacím podmínkám uvedených ve Všeobecných smluvních podmínkách ATIS a.s.
Dochází ke změně bodu IX. Stornovací podmínky, odst. 2 následovně:

do 35 kalendářních dnů před nástupem na pobyt dle Všeobecných smluvních podmínek ATIS a.s.,
od 35 do 15 kalendářních dnů před nástupem na pobyt 60% z celkové ceny objednaných služeb.
od 14 až 0 kalendářních dnů před nástupem na pobyt 100% z celkové ceny objednaných služeb.

Ostatní ustanovení Všeobecných smluvních podmínek ATIS a.s. zůstává nezměněno.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Aquapark FALA (cca 3 km) - je jedním z největších aquaparků v Polsku. Venkovní a vnitřní bazény, včetně bazénu s vlnobitím, nejvyšší v Polsku tobogán Kamikadze, finská sauna a parní sauna, vodní masáže, lanový most, promoční věž, dětská hřiště, bary s nápoji, restaurace - to vše se nachází v srdci Lodže .

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Co musíte vidět:

Muzeum textilu

Muzeum kinematografie

Planetárium (3,5 km) - nejmodernější planetárium v ​​Polsku, Národní centrum filmové kultury, Centrum komiksu a interaktivního vyprávění vytvořené organizátory Mezinárodního festivalu komiksů a her, stejně jako konferenční místnosti a sály pro akce, včetně největší Secesní strojní hala (1 360 m²).
V lednu 2018 bylo otevřeno interaktivní Vědeckotechnické centrum - rozlohou největší zařízení tohoto typu v republice. Za téměř 8,5 tis m2 výstavních ploch na EC1-West byly vytvořeny tři naučné stezky. První se zabývá přeměnou energie, druhý rozvojem vědění a civilizace a třetí umožňuje prozkoumat záhady mikro a makrosvěta.


Zoologická zahrada (cca 4 km) - domov více než 3 350 jedinců, kteří představují více než 554 druhů. Jediná zahrada v Polsku, kde můžete vidět mimo jiné: arirans, tedy vydry obrovské, orangutani sumaterští, krokodýli gharialové a lesní psi. Jako první v Polsku v roce 1996 dovezli lvy asijské, dnes jsou jednou z největších atrakcí zahrady. V roce 2022 byla otevřen nejmodernější chovatelský komplex v Evropě věnovaný jihovýchodní Asii.
Výběhy a voliéry v Orientáriu pokrývají plochu téměř 10 fotbalových hřišť. Použitá řešení umožňují chovat zvířata ve velkých prostorách, v kombinaci s jinými druhy a v diverzifikovaném prostředí. Hosté mohou pozorovat obyvatele Orientária ze tří perspektiv: pod vodou, na zemi a shora.
Objekt i zbytek ZOO je návštěvníkům k dispozici celoročně a zvířata se v chladném počasí nemusí stěhovat do chovných zařízení. Orientárium je rozděleno na dvě části: konferenční centrum a Chovatelský a výstavní pavilon.

Manufaktura (cca 2 km) - kulturní a zábavní centrum vzniklo na místě bývalé textilky. Jedno z největších nákupních a zábavních center v Polsku nabízí Manufaktura různé možnosti trávení volného času. Milovníci nakupování ocení množství obchodů a značek, které nabízejí. Příznivci dobré kávy a dobré kuchyně se snadno ztratí v množství kaváren a restaurací nabízejících různé speciality a čerstvě praženou kávu. Milovníci kultury a umění také neodejdou z lodžské manufaktury nespokojeni - v místě sídlí MS2 Art Museum a Factory Museum. Poslední jmenovaný stojí za návštěvu zejména kvůli zajímavé historii samotné továrny. Lidé, kteří preferují aktivní formy trávení času, mohou využít lezeckou stěnu, skatepark, bowling a dokonce i fitness.

Mandoria City of Adventure (19 km) – rodinný zábavní park ve stylu renesančního obchodního města. Mandoria se nachází ve městě módy, PTAK v Rzgówě, je prvním celoročním zábavním parkem ve středním Polsku a zároveň největším zábavním parkem v Evropě, který se nachází v budově. Jeho konstruktéři vsadili na originální nápad, inspirovaný dobou renesance. Atrakce jsou nedílnou součástí stvořeného světa a hosté Mandorie by se měli cítit, jako by vstoupili do skutečného města před staletími.

Termy Uniejów (cca 50 km) - termální koupaliště, venkovní a vnitřní bazény, sauny, vířivky, tobogány a další atrakce

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 16.00 hod a snídaní druhý den ráno. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10.00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

na místě

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

na dotaz

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

dle aktuálního ceníku na místě

PŘÍJEZD AUTEM

Vzdálenost:
Z Prahy: 553,8 km, z Českých Budějovic: 664,5 km, z Brna: 448,8 km, z Ostravy: 287,4 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny