HOLIDAY INN LÓDŹ - Łódź - Polsko - Lodžské vojvodství - Lódź

Hotel HOLIDAY INN LÓDŹ - Łódź (Z0804R23)
+

Polsko > Lodžské vojvodství - Lódź
Strava snídaně
BEZBARIÉROVÉ zařízení
NOVINKA v nabídce CK Atis
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen: 20 €/noc
Internet:
Výtah
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Sauna:
Parkoviště
Krytý bazén: 1,3 km
Aquapark: 4 km
Doporučená doprava autem
Železniční stanice: 3 km
Autobusová zastávka: 3 km
Společenské a kulturní vyžití
Pro náročné
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Lodžské vojvodství - Lódź

ZÁKLADNÍ POPIS

Lodž - město i okres v centrální části Polska. Je průmyslovým centrem Polska a důležitým místem kinematografie, ve kterém se vyrábí nejvíce polských celovečerních filmů.

Slovo łódź znamená v polštině loď nebo člun, avšak název je nejasného původu. Městské motto Ex navicula navis („z loďky loď“) odkazuje k závratnému růstu města v 19. století, kdy bylo jedním ze světových center textilního průmyslu a koexistovali zde Poláci, Židé, Němci a Rusové i jejich odlišná náboženství, což vtisklo Lodži charakter odlišný od jiných polských měst. Dnes je Lodž známa také jako sídlo státní filmové školy.

Ve městě je řada muzeí, několik divadel, filharmonie. Z muzeí zejména vyniká Muzeum moderního umění – s jedinečnou sbírkou moderního umění shromážděnou od 30. let minulého století, dále Muzeum dějin města Lodže, sídlící v někdejším novobarokním paláci průmyslníka Izraele Poznańského. Za pozornost stojí zejména Ústřední muzeum textilu – v historické budově Bílé továrny Ludwika Geyera. S textilem je historie města nerozlučně spjata, v museu se nachází také největší sbírkou uměleckých látek v Polsku. Dále je zde jediné muzeum kinematografie v Polsku, Muzeum animace působící ve filmovém studiu Se-ma-for, muzeum veřejné dopravy, a Archeologické a etnografické muzeum se zajímavou numismatickou sbírkou. Ve městě jsou rovněž pobočky historie Lodže věnované obětem holocaustu během druhé světové války.

Ve městě funguje Státní filmová škola Lodž, kde začínali režiséři jako Andrzej Wajda, Roman Polański nebo Krzysztof Kieślowski. Od roku 2000 se každoročně koná filmový festival Camerimage. Město si zamiloval také režisér David Lynch, který zde natočil podstatnou část svého filmu Inland Empire. Obraz průmyslové Lodže na konci 19. století zachytil spisovatel Władysław Reymont v naturalistickém románu Zaslíbená země. Každoročně se tu koná Mezinárodní festival fotografie.

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

MĚSTO ČTYŘ KULTUR SLAVÍ 600 LET ● HOTEL V CENTRU ZNÁMÉ ULICE PIOTRKOWSKA

URČITĚ OCENÍTE

Proč Hotel Holiday Inn Lódź:
- na slavné ulici Piotrkowska - v blízkosti obchodů, barů, kaváren
- město 4 kultur
- k vidění největší polské graffiti
- 3. největší město Polska
- až 2 děti do 12,99 let ZDARMA

POLOHA UBYTOVÁNÍ

hotel Holiday Inn Łódź **** se nachází na slavné ulici Piotrkowska, která spojuje severní a jižní část města, a je známá díky mnoha obchodům, barům a klubům. Díky své výhodné poloze je ideálním místem pro všechny cestovatele

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace a bar, relaxační zóna (fitness, sauna), klimatizace, výtah, terasa v 6. patře, monitorované parkoviště.

KDE BUDETE SPÁT

2 - lůžkové pokoje STANDARD, Spr.+WC, LCD TV, telefon, trezor, fén, set pro přípravu kávy a čaje, Wi-Fi, klimatizace
Možnost dětské přistýlky (do 14,99 let)
Junior Suite, 1 ložnice + obývací část s rozkládací pohovkou, Spr.+WC, LCD TV, telefon, trezor, fén, set pro přípravu kávy a čaje, Wi-Fi, klimatizace (max. obsazenost 3 dospělí nebo 2 dospělí + 2 dětí do 14,99 let) - cena na dotaz.

CELKOVÁ KAPACITA

127 pokojů

FORMA STRAVY

snídaně

POBYT S DĚTMI

Až 2 děti do 12,99 let se snídaní ZDARMA.
(jedno na přistýlce, druhé bez nároku na lůžko)

Dítě zdarma a dětská cena povolena v doprovodu 2 plně platících osob na pokoji.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Aquapark FALA (4 km) - je jedním z největších aquaparků v Polsku. Venkovní a vnitřní bazény, včetně bazénu s vlnobitím, nejvyšší v Polsku tobogán Kamikadze, finská sauna a parní sauna, vodní masáže, lanový most, promoční věž, dětská hřiště, bary s nápoji, restaurace - to vše se nachází v srdci Lodže .

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Co musíte vidět:

Muzeum textilu (850 m)
Muzeum kinematografie (2 km)

Planetárium (2,6 km) - nejmodernější planetárium v ​​Polsku, Národní centrum filmové kultury, Centrum komiksu a interaktivního vyprávění vytvořené organizátory Mezinárodního festivalu komiksů a her, stejně jako konferenční místnosti a sály pro akce, včetně největší Secesní strojní hala (1 360 m²).
V lednu 2018 bylo otevřeno interaktivní Vědeckotechnické centrum - rozlohou největší zařízení tohoto typu v republice. Za téměř 8,5 tis m2 výstavních ploch na EC1-West byly vytvořeny tři naučné stezky. První se zabývá přeměnou energie, druhý rozvojem vědění a civilizace a třetí umožňuje prozkoumat záhady mikro a makrosvěta.


Zoologická zahrada (4,5 km)

Manufaktura - kulturní a zábavní centrum vzniklo na místě bývalé textilky. Jedno z největších nákupních a zábavních center v Polsku nabízí Manufaktura různé možnosti trávení volného času. Milovníci nakupování ocení množství obchodů a značek, které nabízejí. Příznivci dobré kávy a dobré kuchyně se snadno ztratí v množství kaváren a restaurací nabízejících různé speciality a čerstvě praženou kávu. Milovníci kultury a umění také neodejdou z lodžské manufaktury nespokojeni - v místě sídlí MS2 Art Museum a Factory Museum. Poslední jmenovaný stojí za návštěvu zejména kvůli zajímavé historii samotné továrny. Lidé, kteří preferují aktivní formy trávení času, mohou využít lezeckou stěnu, skatepark, bowling a dokonce i fitness.

Mandoria City of Adventure (15 km) – rodinný zábavní park ve stylu renesančního obchodního města. Mandoria se nachází ve městě módy, PTAK v Rzgówě, je prvním celoročním zábavním parkem ve středním Polsku a zároveň největším zábavním parkem v Evropě, který se nachází v budově. Jeho konstruktéři vsadili na originální nápad, inspirovaný dobou renesance. Atrakce jsou nedílnou součástí stvořeného světa a hosté Mandorie by se měli cítit, jako by vstoupili do skutečného města před staletími.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 16.00 hod v den příjezdu a snídaní druhý den ráno. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10.00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

cca 1,60 €/den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

20 €/noc

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

zdarma

PŘÍJEZD VLAKEM

Železniční stanice (3 km): Łódź Fabryczna a Łódź Kalinska

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem z Prahy do Lodži (1301, N1300), zastávka Łódź, WPA Łódź Fabryczna. Hotel je od zastávky vzdálený asi 3 km (taxi).

Cesta autobusem z Prahy bez přestupu trvá cca 8 h a 30 min.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny