HALO TORUŃ - Toruń - Polsko - Kujavsko-pomořské vojvodství - Toruń

Hotel HALO TORUŃ - Toruń (Z0852R24)

Polsko > Kujavsko-pomořské vojvodství - Toruń
Strava snídaně
TV na pokoji
BEZBARIÉROVÉ zařízení
NOVINKA v nabídce CK Atis
Víkendové pobyty
Sprcha + WC na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem povolen: cena na dotaz
Internet:
Výtah
Restaurace v objektu
Parkoviště
Doporučená doprava autem
Železniční stanice: 4 km
Vhodné pro rodiny s dětmi
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Kujavsko-pomořské vojvodství - Toruń

ZÁKLADNÍ POPIS

Toruň - polské město v Kujavsko-pomořském vojvodství, je jedním z hlavních měst tohoto vojvodství (druhé je Bydhošť). Městem protéká řeka Visla (polsky Wisła). V roce 1997 bylo staré toruňské město zapsáno na seznam UNESCO.
Toruň je jedno z nejstarších polských měst a také rodištěm slavného polského astronoma Mikuláše Koperníka. Město je v Polsku známé produkcí perníku, tedy má stejnou pověst jako v Česku Pardubice.

Toruň měla to štěstí, že během 2. světové války nebyla zničena. Díky tomu je dnešní Toruň opravdovou pokračovatelkou té pradávné. V Toruni se každodenní život 21. století odehrává mezi gotickými zdmi, v komnatách zdobených neopakovatelnými polychromiemi, a pod renesančními klenbami.Památky:
Staroměstská radnice, postavena v letech 1391 – 1399 na místě starší zástavby z 13. století, ze které se zachovala mj. dolní část věže, přestavěna v 17. století, znovu přestavěna po požáru v letech 1722 – 1737
Městské hradby, stavěné od poloviny 13. století, rozšiřované a modernizované do 15. století, částečně rozebrané v 19. století, zachovaly se úseky podél Visly a brány: Mostecká, Klášterní a Plavecká (Żeglarska), jakož i četné bašty (např. Křivá věž)
Ruiny křižáckého hradu, stavba začala v 50. letech 13. století, ukončena v druhé čtvrtině 14. století, zbourán v roce 1454 obyvateli Toruně (dochoval se prevét a spodní části hradeb)

Radnice na rynku
Komplex gotických měšťanských domů z 14. – 16. století
Poevangelický kostel sv. Ducha, postaven v letech 1754 – 1756 podle projektu Efraima Szregera, věž dostavěna v letech 1897 - 1899
Dům U hvězdy (Pod Gwiazdą) z 15. století, přestavěn v 17. století, fasáda z 18. století
Sýpky z 14. – 18. století (mezi nimi nejlépe dochovaná gotická sýpka v Polsku)
Zástavba tvrze Toruň, zahájeno v roce 1818, modernizováno a rozšiřováno do počátku 20. století

Ve čtvrti Podgórz:
Kostel a klášter sv. Petra a Pavla z 14. století (nyní farní kostel františkánů)
Ruiny hradu Dybowského, původně královského, později křižáckého, z 14. století

V městské části Kaszczorek:
Gotický kostel z 13. století s dostavěnou věží z 18. století

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

POZNEJTE MĚSTO MIKULÁŠE KOPERNÍKA ● TORUŃ - MĚSTO S NEVŠEDNÍ ATMOSFÉROU, BOHATOU HISTORIÍ A PLNÉ KOUZLA

URČITĚ OCENÍTE

Proč Hotel Halo Toruń:
- ubytování na Starém městě
- v blízkosti nejvýznamnějších městských památek a atrakcí - např. muzeum Mikuláše Koperníka či muzeum živého perníku
- vhodné pro rodiny s dětmi
- město v seznamu UNESCO

POLOHA UBYTOVÁNÍ

hotel Halo Toruń se nachází ve Starém Městě Toruně. Udělejte si čas na večerní procházku historickými uličkami a nasajte atmosféru místa, kde vyrůstal mladý Mikuláš Koperník.
Toruň je domovem největšího počtu památek gotického umění a architektury v Polsku – hned po Krakově.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, Wi-Fi, parkoviště

KDE BUDETE SPÁT

2 nebo 3 - lůžkové pokoje (25 m²)
Pokoje mají obývací část (rozkládací pohovka pro 1 dospělou osobu nebo 2 děti do 9,99 let, kávový koutek, lednice) a ložnici (manželské lůžko nebo oddělené pokoje), Spr.+WC, TV, fén, Wi-Fi, telefon

CELKOVÁ KAPACITA

56 pokojů
1 bezbariérový pokoj (na dotaz vč. ceny)

FORMA STRAVY

snídaně

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 4,99 let bez nároku na lůžko se snídaní ZDARMA.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Co byste měli vidět:

Staroměstská radnice - nachází se v srdci historického starého města Toruně, z historického hlediska nejvýznamnější budova ve městě, je jednou z největších a nejkrásnějších budov tohoto typu v Evropě, v roce 1997 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Dům Mikuláše Koperníka - místo, které kombinuje nejnovější multimediální technologie s historickou látkou historického středověkého domu. Na návštěvníky čekají poznatky a dojmy zaměřené na tři témata: starověkou a moderní vědu, každodenní život měšťanské rodiny v pozdně gotické hanzovní usedlosti a život a dílo Mikuláše Koperníka.

Muzeum historie Toruně v domě Esken - nachází se v budově ze čtrnáctého století, která se nyní nazývá Dům Eskenů. Je to místo, kde se během jedné návštěvy můžete vrátit v čase a udělat úžasnou cestu věky. V atmosférických interiérech historické sýpky si můžete prohlédnout fascinující výstavu „Toruň a její historie“, představující moderní a interaktivní formou nejen historii města od počátků osídlení až po současnost, ale i každodenní život. jeho obyvatel ve všech jeho aspektech.

Muzeum torunského perníku - Toruňské muzeum perníku na ul. Strumykowa 4 je jedinečné místo, které spojuje tradici s moderními řešeními. Post-tovární budova perníkářské firmy Gustava Weese byla zmodernizována a kreativně přeměněna v expozici plnou atraktivních řešení. Ve spolupráci s vedením města a největším výrobcem perníku v Evropě - Cukrárnou "Kopernik" SA - bylo v roce 2015 založeno interaktivní, multismyslové muzeum, kde je historie a perníkové památky prezentovány v mnoha dimenzích: prostřednictvím technologických řešení, v tradičním vzorci (ve vitrínách a muzejních úpravách), ale hlavně - prostřednictvím interakce s návštěvníky a přímého kontaktu s historickou hmotou. Multismyslová výchova a aktivní účast na procesu výroby ozdobných perníků zaručují nejen nezapomenutelné zážitky, ale především historické znalosti. Základem každého setkání je kontakt s tím, co je v muzeu nejdůležitější – historickým předmětem, uměleckým a řemeslným dílem, „svědkem“ historie perníku.

Muzeum pevnosti Toruň
- v bývalých kasárnách Chełmno Gate na autobusovém nádraží PKS, které jsou součástí obranného systému pevnosti z 19. století, vytvořeného za účelem posílení východní hranice Pruska. Toruňské opevnění je dnes jedním z nejzachovalejších komplexů obranných staveb v Evropě a představuje mimořádně cennou památku vojenské architektury. Dokonale zachovalý komplex objektů, skládající se z pevností, krytů, dělostřeleckých baterií a záložních budov, je opravdovou lahůdkou pro všechny milovníky staré obranné výstavby.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 16.00 hod a snídaní druhý den ráno. pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10.00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

cena bude sdělena na místě

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

povolen- cena dle aktuálního ceníku bude sdělena na místě

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

dle aktuálního ceníku bude sdělena na místě

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem z Ostrava hl. n. do Katowic, možný přestup Poznani nebo v Lodzi (dle vybrané trasy). Odtud vlakem do Torun Glowny. Hotel je od vlakového nádraží Toruň Glowny vzdálený asi 4 km.

Cesta vlakem z Ostravy trvá přibližně 7 hodin a 30 minut.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Jizdní řád na Flixbus

PŘÍJEZD AUTEM

Vzdálenost:
Z Prahy: 621,3 km, z Českých Budějovic: 822,7 km, z Brna: 606,9 km, z Ostravy: 445,6 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny