COPERNICUS - Toruń - Polsko - Kujavsko-pomořské vojvodství - Toruń

Hotel COPERNICUS - Toruń (Z0805R23)

Polsko > Kujavsko-pomořské vojvodství - Toruń
Strava snídaně
NOVINKA v nabídce CK Atis
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem povolen: 20 €/noc
Internet:
Výtah
Krytý bazén (v objektu)
Venkovní bazén/koupaliště (u objektu)
Dětský bazén (u objektu):
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Sauna:
Whirlpool
Parkoviště
Bowling - kuželky:
Doporučená doprava autem
Společenské a kulturní vyžití
Pro náročné
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Kujavsko-pomořské vojvodství - Toruń

ZÁKLADNÍ POPIS

Toruň - polské město v Kujavsko-pomořském vojvodství, je jedním z hlavních měst tohoto vojvodství (druhé je Bydhošť). Městem protéká řeka Visla (polsky Wisła). V roce 1997 bylo staré toruňské město zapsáno na seznam UNESCO.
Toruň je jedno z nejstarších polských měst a také rodištěm slavného polského astronoma Mikuláše Koperníka. Město je v Polsku známé produkcí perníku, tedy má stejnou pověst jako v Česku Pardubice.

Toruň měla to štěstí, že během 2. světové války nebyla zničena. Díky tomu je dnešní Toruň opravdovou pokračovatelkou té pradávné. V Toruni se každodenní život 21. století odehrává mezi gotickými zdmi, v komnatách zdobených neopakovatelnými polychromiemi, a pod renesančními klenbami.Památky:
Staroměstská radnice, postavena v letech 1391 – 1399 na místě starší zástavby z 13. století, ze které se zachovala mj. dolní část věže, přestavěna v 17. století, znovu přestavěna po požáru v letech 1722 – 1737
Městské hradby, stavěné od poloviny 13. století, rozšiřované a modernizované do 15. století, částečně rozebrané v 19. století, zachovaly se úseky podél Visly a brány: Mostecká, Klášterní a Plavecká (Żeglarska), jakož i četné bašty (např. Křivá věž)
Ruiny křižáckého hradu, stavba začala v 50. letech 13. století, ukončena v druhé čtvrtině 14. století, zbourán v roce 1454 obyvateli Toruně (dochoval se prevét a spodní části hradeb)

Radnice na rynku
Komplex gotických měšťanských domů z 14. – 16. století
Poevangelický kostel sv. Ducha, postaven v letech 1754 – 1756 podle projektu Efraima Szregera, věž dostavěna v letech 1897 - 1899
Dům U hvězdy (Pod Gwiazdą) z 15. století, přestavěn v 17. století, fasáda z 18. století
Sýpky z 14. – 18. století (mezi nimi nejlépe dochovaná gotická sýpka v Polsku)
Zástavba tvrze Toruň, zahájeno v roce 1818, modernizováno a rozšiřováno do počátku 20. století

Ve čtvrti Podgórz:
Kostel a klášter sv. Petra a Pavla z 14. století (nyní farní kostel františkánů)
Ruiny hradu Dybowského, původně královského, později křižáckého, z 14. století

V městské části Kaszczorek:
Gotický kostel z 13. století s dostavěnou věží z 18. století

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

● Toruň je město s nevšední atmosférou, bohatou historií a plné kouzla
CENY POBYTU NA OVĚŘENÍ V CK
- Cena pobytu závisí na termínu, objednaných službách a délce Vašeho pobytu. Tuto Vám vypočítáme s využitím maximálního množství výhod a to v co nejkratší možné době. V poptávce nám sdělte termín pobytu, počet dospělých, počet a věk dětí, požadovanou stravu, děkujeme

- DOPORUČUJEME: V případě zájmu neotálejte s nákupem. Ceny pobytu se průběžně mění (většinou, bohužel, směrem nahoru). Cena, za kterou pobyt nyní nakoupíte Vám však již zůstane zachována.

URČITĚ OCENÍTE

Proč Hotel Copernicus Toruń:
- hotel v centru
- vhodné i pro náročné
- v blízkosti Starého Města a bulváru na řece Visle
- město v seznamu UNESCO

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel Copernicus **** se nachází na březích řeky Visly, 500 metrů od historického centra, 600 metrů od šikmé věže v Toruni a 700 metrů od náměstí. Moderní tvar budovy ladí s okolní krajinou a vytváří tak krásný celek. Z oken budovy je výhled na Staré Město a most.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, bar, noční klub, Blue Moon SPA (manikúra, pedikúra, ošetření obličeje, těla, masáže, Hammam, VIP zóna s vířivkou, suchá sauna s barevnou a hudební terapií), Vodní zóna (venkovní a vnitřní bazén, dětské brouzdaliště, vířivka, parní lázeň, finská sauna a infrasauna), bowling, dětská herna, 2 tenisové kurty, výtahy, Wi-Fi, parkoviště

KDE BUDETE SPÁT

a) 2 - lůžkové pokoje STANDARD (25 m²), Spr.+WC, LCD TV, Wi-Fi, fén, set pro přípravu kávy a čaje, klimatizace. Možnost dětské přistýlky. Na pokojích jsou manželská lůžka nebo oddělená lůžka.
b) 1 - lůžkové pokoje STANDARD (20 m²), Spr.+WC, LCD TV, Wi-Fi, fén, set pro přípravu kávy a čaje, klimatizace

CELKOVÁ KAPACITA

149 pokojů

FORMA STRAVY

Snídaně.
možnost dokoupení večeří na místě.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 4,99 let bez nároku na lůžko se snídaní ZDARMA.

Dítě zdarma a dětská cena povolena v doprovodu 2 plně platících osob na pokoji.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

hotelové venkovní a vnitřní bazény

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Co by jste měli vidět:

Staroměstská radnice - nachází se v srdci historického starého města Toruně, z historického hlediska nejvýznamnější budova ve městě, je jednou z největších a nejkrásnějších budov tohoto typu v Evropě, v roce 1997 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Dům Mikuláše Koperníka - místo, které kombinuje nejnovější multimediální technologie s historickou látkou historického středověkého domu. Na návštěvníky čekají poznatky a dojmy zaměřené na tři témata: starověkou a moderní vědu, každodenní život měšťanské rodiny v pozdně gotické hanzovní usedlosti a život a dílo Mikuláše Koperníka.

Muzeum historie Toruně v domě Esken - nachází se v budově ze čtrnáctého století, která se nyní nazývá Dům Eskenů. Je to místo, kde se během jedné návštěvy můžete vrátit v čase a udělat úžasnou cestu věky. V atmosférických interiérech historické sýpky si můžete prohlédnout fascinující výstavu „Toruň a její historie“, představující moderní a interaktivní formou nejen historii města od počátků osídlení až po současnost, ale i každodenní život. jeho obyvatel ve všech jeho aspektech.

Muzeum torunského perníku - Toruňské muzeum perníku na ul. Strumykowa 4 je jedinečné místo, které spojuje tradici s moderními řešeními. Post-tovární budova perníkářské firmy Gustava Weese byla zmodernizována a kreativně přeměněna v expozici plnou atraktivních řešení. Ve spolupráci s vedením města a největším výrobcem perníku v Evropě - Cukrárnou "Kopernik" SA - bylo v roce 2015 založeno interaktivní, multismyslové muzeum, kde je historie a perníkové památky prezentovány v mnoha dimenzích: prostřednictvím technologických řešení, v tradičním vzorci (ve vitrínách a muzejních úpravách), ale hlavně - prostřednictvím interakce s návštěvníky a přímého kontaktu s historickou hmotou. Multismyslová výchova a aktivní účast na procesu výroby ozdobných perníků zaručují nejen nezapomenutelné zážitky, ale především historické znalosti. Základem každého setkání je kontakt s tím, co je v muzeu nejdůležitější – historickým předmětem, uměleckým a řemeslným dílem, „svědkem“ historie perníku.

Muzeum pevnosti Toruň
- v bývalých kasárnách Chełmno Gate na autobusovém nádraží PKS, které jsou součástí obranného systému pevnosti z 19. století, vytvořeného za účelem posílení východní hranice Pruska. Toruňské opevnění je dnes jedním z nejzachovalejších komplexů obranných staveb v Evropě a představuje mimořádně cennou památku vojenské architektury. Dokonale zachovalý komplex objektů, skládající se z pevností, krytů, dělostřeleckých baterií a záložních budov, je opravdovou lahůdkou pro všechny milovníky staré obranné výstavby.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 16.00 hod v den příjezdu a snídaní druhý den ráno. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 12.00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

cca 1,60 €/den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

20 €/noc

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

zdarma

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem (EC 104) z Ostrava hl. n. do Katowic. Odtud vlakem (TLK 45100) do Torun Glowny. Přejdete asi 600 m na zastávku Dworzec Główny 04 a odtud autobusem (11) na zastávku Plac Rapackiego 01. Hotel je od zastávky vzdálený asi 350 m.

Cesta vlakem z Ostravy trvá přibližně 7 hodin a 30 minut.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny