COPERNICUS - Toruń - Polsko - Kujavsko-pomořské vojvodství - Toruń

Hotel COPERNICUS - Toruń (Z0805R23)

Polsko > Kujavsko-pomořské vojvodství - Toruń
Strava snídaně
NOVINKA v nabídce CK Atis
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem povolen: 20 €/noc
Internet:
Výtah
Krytý bazén (v objektu)
Venkovní bazén/koupaliště (u objektu)
Dětský bazén (u objektu):
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Sauna:
Whirlpool
Parkoviště
Bowling - kuželky:
Doporučená doprava autem
Společenské a kulturní vyžití
Pro náročné
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Kujavsko-pomořské vojvodství - Toruń

ZÁKLADNÍ POPIS

Toruň - polské město v Kujavsko-pomořském vojvodství, je jedním z hlavních měst tohoto vojvodství (druhé je Bydhošť). Městem protéká řeka Visla (polsky Wisła). V roce 1997 bylo staré toruňské město zapsáno na seznam UNESCO.
Toruň je jedno z nejstarších polských měst a také rodištěm slavného polského astronoma Mikuláše Koperníka. Město je v Polsku známé produkcí perníku, tedy má stejnou pověst jako v Česku Pardubice.

Toruň měla to štěstí, že během 2. světové války nebyla zničena. Díky tomu je dnešní Toruň opravdovou pokračovatelkou té pradávné. V Toruni se každodenní život 21. století odehrává mezi gotickými zdmi, v komnatách zdobených neopakovatelnými polychromiemi, a pod renesančními klenbami.Památky:
Staroměstská radnice, postavena v letech 1391 – 1399 na místě starší zástavby z 13. století, ze které se zachovala mj. dolní část věže, přestavěna v 17. století, znovu přestavěna po požáru v letech 1722 – 1737
Městské hradby, stavěné od poloviny 13. století, rozšiřované a modernizované do 15. století, částečně rozebrané v 19. století, zachovaly se úseky podél Visly a brány: Mostecká, Klášterní a Plavecká (Żeglarska), jakož i četné bašty (např. Křivá věž)
Ruiny křižáckého hradu, stavba začala v 50. letech 13. století, ukončena v druhé čtvrtině 14. století, zbourán v roce 1454 obyvateli Toruně (dochoval se prevét a spodní části hradeb)

Radnice na rynku
Komplex gotických měšťanských domů z 14. – 16. století
Poevangelický kostel sv. Ducha, postaven v letech 1754 – 1756 podle projektu Efraima Szregera, věž dostavěna v letech 1897 - 1899
Dům U hvězdy (Pod Gwiazdą) z 15. století, přestavěn v 17. století, fasáda z 18. století
Sýpky z 14. – 18. století (mezi nimi nejlépe dochovaná gotická sýpka v Polsku)
Zástavba tvrze Toruň, zahájeno v roce 1818, modernizováno a rozšiřováno do počátku 20. století

Ve čtvrti Podgórz:
Kostel a klášter sv. Petra a Pavla z 14. století (nyní farní kostel františkánů)
Ruiny hradu Dybowského, původně královského, později křižáckého, z 14. století

V městské části Kaszczorek:
Gotický kostel z 13. století s dostavěnou věží z 18. století

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

Toruň je město s nevšední atmosférou, bohatou historií a plné kouzla

URČITĚ OCENÍTE

Proč Hotel Copernicus Toruń:
- hotel v centru
- vhodné i pro náročné
- v blízkosti Starého Města a bulváru na řece Visle
- město v seznamu UNESCO

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel Copernicus **** se nachází na březích řeky Visly, 500 metrů od historického centra, 600 metrů od šikmé věže v Toruni a 700 metrů od náměstí. Moderní tvar budovy ladí s okolní krajinou a vytváří tak krásný celek. Z oken budovy je výhled na Staré Město a most.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, bar, noční klub, Blue Moon SPA (manikúra, pedikúra, ošetření obličeje, těla, masáže, Hammam, VIP zóna s vířivkou, suchá sauna s barevnou a hudební terapií), Vodní zóna (venkovní a vnitřní bazén, dětské brouzdaliště, vířivka, parní lázeň, finská sauna a infrasauna), bowling, dětská herna, 2 tenisové kurty, výtahy, Wi-Fi, parkoviště

KDE BUDETE SPÁT

a) 2 - lůžkové pokoje STANDARD (25 m²), Spr.+WC, LCD TV, Wi-Fi, fén, set pro přípravu kávy a čaje, klimatizace. Možnost dětské přistýlky. Na pokojích jsou manželská lůžka nebo oddělená lůžka.
b) 1 - lůžkové pokoje STANDARD (20 m²), Spr.+WC, LCD TV, Wi-Fi, fén, set pro přípravu kávy a čaje, klimatizace

CELKOVÁ KAPACITA

149 pokojů

FORMA STRAVY

Snídaně.
možnost dokoupení večeří na místě.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 4,99 let bez nároku na lůžko se snídaní ZDARMA.

Dítě zdarma a dětská cena povolena v doprovodu 2 plně platících osob na pokoji.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

hotelové venkovní a vnitřní bazény

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Co by jste měli vidět:

Staroměstská radnice - nachází se v srdci historického starého města Toruně, z historického hlediska nejvýznamnější budova ve městě, je jednou z největších a nejkrásnějších budov tohoto typu v Evropě, v roce 1997 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Dům Mikuláše Koperníka - místo, které kombinuje nejnovější multimediální technologie s historickou látkou historického středověkého domu. Na návštěvníky čekají poznatky a dojmy zaměřené na tři témata: starověkou a moderní vědu, každodenní život měšťanské rodiny v pozdně gotické hanzovní usedlosti a život a dílo Mikuláše Koperníka.

Muzeum historie Toruně v domě Esken - nachází se v budově ze čtrnáctého století, která se nyní nazývá Dům Eskenů. Je to místo, kde se během jedné návštěvy můžete vrátit v čase a udělat úžasnou cestu věky. V atmosférických interiérech historické sýpky si můžete prohlédnout fascinující výstavu „Toruň a její historie“, představující moderní a interaktivní formou nejen historii města od počátků osídlení až po současnost, ale i každodenní život. jeho obyvatel ve všech jeho aspektech.

Muzeum torunského perníku - Toruňské muzeum perníku na ul. Strumykowa 4 je jedinečné místo, které spojuje tradici s moderními řešeními. Post-tovární budova perníkářské firmy Gustava Weese byla zmodernizována a kreativně přeměněna v expozici plnou atraktivních řešení. Ve spolupráci s vedením města a největším výrobcem perníku v Evropě - Cukrárnou "Kopernik" SA - bylo v roce 2015 založeno interaktivní, multismyslové muzeum, kde je historie a perníkové památky prezentovány v mnoha dimenzích: prostřednictvím technologických řešení, v tradičním vzorci (ve vitrínách a muzejních úpravách), ale hlavně - prostřednictvím interakce s návštěvníky a přímého kontaktu s historickou hmotou. Multismyslová výchova a aktivní účast na procesu výroby ozdobných perníků zaručují nejen nezapomenutelné zážitky, ale především historické znalosti. Základem každého setkání je kontakt s tím, co je v muzeu nejdůležitější – historickým předmětem, uměleckým a řemeslným dílem, „svědkem“ historie perníku.

Muzeum pevnosti Toruň
- v bývalých kasárnách Chełmno Gate na autobusovém nádraží PKS, které jsou součástí obranného systému pevnosti z 19. století, vytvořeného za účelem posílení východní hranice Pruska. Toruňské opevnění je dnes jedním z nejzachovalejších komplexů obranných staveb v Evropě a představuje mimořádně cennou památku vojenské architektury. Dokonale zachovalý komplex objektů, skládající se z pevností, krytů, dělostřeleckých baterií a záložních budov, je opravdovou lahůdkou pro všechny milovníky staré obranné výstavby.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 16.00 hod v den příjezdu a snídaní druhý den ráno. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 12.00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK

cca 1,60 €/den

POBYT SE ZVÍŘETEM

20 €/noc

PARKOVÁNÍ

zdarma

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny

Podobné pobyty

COPERNICUS - Toruń
2022

Hotel COPERNICUS - Toruń

Polsko Kujavsko-pomořské vojvodství - Toruń

Hotel Copernicus **** se nachází na březích řeky Visly, 500 metrů od historického centra, 600 metrů od šikmé věže v Toruni a 700 metrů od náměstí. ...

Toruň je město s nevšední atmosférou, bohatou historií a plné kouzla

snídaně

Z0805R22

od 1 460 Kč / noc
- Detail