SPA MEDICAL DWÓR ELIZY - Długopole Zdrój - Polsko - Dolní Slezsko - Długopole Zdrój

Hotel SPA MEDICAL DWÓR ELIZY - Długopole Zdrój (Z0781R24)
+

Polsko > Dolní Slezsko - Długopole Zdrój
Strava polopenze
Víkendové pobyty
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet:
Krytý bazén (v objektu)
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Kavárna
Sauna:
Fitness
Parkoviště
Krytý bazén:
Doporučená doprava autem
Železniční stanice: 800 m
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Dolní Slezsko - Długopole Zdrój

ZÁKLADNÍ POPIS

Długopole-Zdrój [dwuɡɔˈpɔlɛ ˈzdrui̯] - malé lázně v Dolnoslezském vojvodství, v obci Bystrzyca. Lázně jsou situovány v údolí Klodské Nisy (Nysa Kłodzka) v nadmořské výšce 370-400 m n. m.

Přestože se jedná o jedny z nejmenších lázní v Dolním Slezsku, v jeho okolí je mnoho zajímavostí. Tyto lázně lákají hlavně minerálními prameny, jejichž léčivé vlastnosti byly objeveny v 16. století. V 19. století se lázně staly známým letoviskem, jehož největší ozdobou byl lázeňský park. Lázně jsou nedílnou součástí lázeňského města Lądek-Długopole. Jedná se o nejjižnější bod výskytu minerálních vod dosud známých v polské části Sudet. Lázně jsou proslulé minerálními vodami s vysokým obsahem hořčíku, vápníku, sodíku, železa a draslíku.
Léčebné indikace: ortopedická a traumatická onemocnění, onemocnění periferních cév, onemocnění trávicího ústrojí, revmatická onemocnění, cukrovka, onemocnění krve a krvetvorby.

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Śnieżnik
Masiv Śnieżnik je nejvyšší pohoří v polské části východních Sudet a druhé nejvyšší po Krkonoších (Śnieżka 1602 m) v polských Sudetech. S ohledem na celé Sudety je Wysoký Jesenik (Praděd 1492 m), který se nachází v české části východních Sudet, vyšší než masiv Sněžníku.

Masiv Śnieżnik je přeshraniční pohoří a leží v Polsku a České republice. Oblast ležící na území Polska je přibližně 200 kilometrů čtverečních. Severní a severovýchodní hranici masivu Śnieżnik označuje údolí Biała Lądecka, za kterým se rozprostírají Złote hory. Z východu odděluje masiv Śnieżnik od Bialských hor údolí Morawka a průsmyk Płoszczyna. Hornonyský příkop na západě a průsmyk Międzyleska na jihu zase tvoří hranici mezi masivem Śnieżnik a Bystrzyckimi horami a zároveň mezi středními Sudety a východními Sudety. Na české straně na jihu a jihovýchodě pohoří hraničí s Hanušovickou vrchovinou. Od roku 1981 je masiv Śnieżnik součástí parku Śnieżnik Kajobrazowy, který zahrnuje také Bialskie Mountains a Złote Mountains.

Nejvyšším vrcholem masivu je Śnieżnik, ležící na polsko-české hranici a tyčící se do výšky 1425 metrů. Vrchol Śnieżniku je ústředním bodem celého masivu. Nejen, že název masivu je odvozen od názvu vrcholu, ale je také hlavním základním kamenem celého pohoří, z něhož vybíhá několik hřebenů.

V masivu Śnieżnik je mnoho turistických tras, včetně bohaté sítě cyklistických tras. Nejznámější a nejnavštěvovanější města tohoto regionu jsou: Międzygórze, Stronie Śląskie, Kletno, Sienna, Bolesławów.

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

V BLÍZKOSTI HRANIC S ČR ● IDEÁLNÍ MÍSTO PRO RELAXACI

URČITĚ OCENÍTE

Proč SPA MEDICAL DWÓR ELIZY - Długopole Zdrój:
- wellness a relaxace
- klidné prostředí
- vhodné i pro náročné klienty
- Centrum profesionálního biologického obnovení, centrum prevence civilizačních chorob

POLOHA UBYTOVÁNÍ

hotel v údolí Kladska, cca 30 km od českých hranic (Králíky 25 km). Ideální místo pro relaxaci.
V blízkosti zámek Międzylesie, vodopád Wilczki v Międzygórze, pevnost Srebrna Góra, Kladská pevnost a další.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, kavárna/ cukrárna, Wi-Fi, výtah, bazén, sauny, parní lázeň, fitness, dětská herna, půjčovna kol, parkoviště.
Centrum profesionálního biologického obnovení, centrum prevence civilizačních chorob (SPA centrum, kosmetické centrum, terapeutické centrum, centrum estetické medicíny).

KDE BUDETE SPÁT

2 - lůžkové pokoje, některé s možností přistýlky, Srp.+WC, SAT/TV, telefon, fén, župan

CELKOVÁ KAPACITA

55 pokojů

FORMA STRAVY

polopenze

MOŽNOST KOUPÁNÍ

hotelový bazén

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Vodopád Wilczki (13 km) - Největší a nejvyšší vodopád v masivu Śnieżnik, druhý nejvyšší v Sudetech. Vznikl na linii tektonického zlomu, odkud řeka Wilczka spadá z 22 m do kotle a pokračuje úzkou soutěskou zvanou Americký kaňon, jejíž svislé skály mohou dosahovat až 25 m. Kolem vodopádu se rozkládá krásný, starý smíšený les a malebné skály. Vodopád a jeho nejbližší okolí jsou pod ochranou od roku 1958 a tvoří přírodní rezervaci „Wilczki vodopád“.

Zahrada pohádek (14 km) - Malá zahrada, malebně položená na strmém svahu Lesieniec, v nadmořské výšce 700 - 710 m n. m., obklopená smrkovým lesem a horskými loukami. Vznikl ve 20. letech dvacátého století vymletím svahu a vedením četných cest podél něj. Založil ji Isidore Kristien na poctu pohádkám, okouzlujícímu prostředí a všemocnému Duchu hor. Zde nashromážděné četné exempláře okrasné zahrady a typických horských rostlin jsou podkladem pro originální pohádkové motivy, většinou z kořenů stromů a větví, ale i kameny, tedy figurky, totemy, domy, altány a další.
Nachází se zde i zmenšenina bývalé kamenné rozhledny z vrcholu Śnieżnik. Zahrada pohádek se nachází v blízkosti červené a žluté stezky vedoucí z Międzygórze do svatyně na Góra Igliczna.

Návštěva hradu Miedzylesie s duchy (15 km) - Zveme vás k objevování tajemství zámku Międzylesie v noci. Stejně jako bývalí obyvatelé Hradu procházíme interiéry osvětlené pouze svíčkami, které nosíme. Snažíme se představit si, jaký byl život bez elektřiny, brzké vstávání za svítání, chladné večery a noci při slabém světle svíček nebo pochodní.

Pałac Gorzanów (15 km) - Bezesporu je to jedna z nejhezčích obcí v Kladské kotlině.
V Gorzanówě se dochoval jeden z nejcennějších a největších komplexů historických budov v Kladském údolí, včetně: kostela, kaplí, zámeckých komplexů, velkolepějších farem v kmiece a svatyní u cest. Je třeba zmínit, že barokní modernizaci kostela (zadanou Johannem Friedrichem von Herberstein) provedli po roce 1658 stavitelé, kameníci, štukatéři a sochaři, kteří dříve působili na náchodském zámku: Domenico Rossi, Andrea Cyrus, Carlo Serena , Battista Spinetti a Biaggo Verde a St. Barbory ​​nese rysy architektonické dílny Carla Luraga - bezesporu jde o jeden z nejcennějších příkladů raně barokní sakrální architektury v Čechách, na Moravě a v Kladsku.

Podzemní turistická trasa Kladska (27 km) - za vznik podzemních chodeb a tunelů pod kladskými ulicemi vděčí aktivitě obyvatel, kteří od 13. do 17. století hloubili pod staroměstskou zástavbou své sklepy především pro hospodářské účely určené jako sklady.
Poloha Kladska na křižovatce obchodních cest vytvářela příznivé podmínky pro rozvoj obchodu. Podzemní komory byly hluboké až 30 metrů a nízká teplota umožňovala dlouhodobou čerstvost potravin v nich uložených. Díky tomu získali slávu nejen v nejbližším okolí, ale také podél Jantarové stezky. V kladských sklepích zrálo i slavné kladské pivo, jehož chuť se skrývala v dlouhé době skladování při dostatečně nízké teplotě.

Pevnost Kladsko (27 km) - V roce 1960 byla Pevnost oficiálně prohlášena za památku a zpřístupněna turistům. Část opevnění přístupná návštěvníkům tvoří pouze 10 % objektu. Turisté mají v doprovodu průvodce v historické uniformě šanci získat konečný obranný bod pevnosti, tedy donjon.
Z bašt tyčících se nad Kladskem obdivujte panorama města a hor obklopující Kladský kraj, který je turistickou župou Sudet. Odvážlivci budou mít pod bedlivým dohledem pruského vojáka možnost absolvovat rychlou dělostřeleckou přípravu s jedním z kanónů.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 16.00 hod a večeří v den příjezdu. Pobyt končí snídaní a uvolnění pokoje do 11.00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

4,- PLN/den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

NEPOVOLEN

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

ZDARMA

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem z Prahy do Ústí nad Orlicí (R 891). Přestoupíte na vlak do Lichkova (7167), odtud vlakem (6286) do stanice Dlugopole Zdroj. Hotel je od stanice vzdálený asi 800 m.

Cesta vlakem z Prahy se 2 přestupy trvá cca 3 h a 30 min.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem z Prahy do Lichkova (320923 403), zastávka Lichkov,,ObÚ. Pěšky (7 min.) na stanici Lichkov, odtud vlakem (6286) do stanice Dlugopole Zdroj. Hotel je od stanice vzdálený asi 800 m.

Cesta autobusem z Prahy s 1 přestupem trvá cca 3 h a 30 min.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Změnit nastavení cookies