SEMINARIS HOTEL LEIPZIG - Lipsko - Německo - Sasko

Hotel SEMINARIS HOTEL LEIPZIG - Lipsko (Z1030R24)

Německo > Sasko
Strava snídaně
Víkendové pobyty
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen: 15 Eur
Výtah
Restaurace:
BAR (denní bar, lobby bar)
Sauna:
Fitness
Parkoviště
Doporučená doprava autem
MHD:
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Lipsko

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Lipsko je město s postavením samostatného městského okresu (Kreisfreie Stadt) na severozápadě německé spolkové země Sasko. Žije zde přibližně 597 tisíc obyvatel a je tak největší saské město a desáté největší město v Německu.

Lipsko se nalézá v nejjižnější části Severoněmecké nížiny, na soutoku tří řek (Weißer Elster – Bílý Halštrov, Plesna a Parthe). Okolí města není příliš zalesněno. Vzhled krajiny byl ve 20. století utvářen těžbou hnědého uhlí v povrchových dolech, které jsou po svém uzavření již řadu let postupně zavodňovány, čímž vzniká zejména jižně od města turisticky atraktivní oblast.

Kam se vydat v Lipsku – Stará a Nová radnice, ZOO Lipsko, Pomník bitvy národů, Bachovo muzeum, Budova Nejvyššího správního soudu, Muzeum výtvarného umění

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

Industriální i kulturní památky na dosah

URČITĚ OCENÍTE

Proč SEMINARIS HOTEL LEIPZIG?
• Klidná lokalita v moderní metropoli
• Industriální i kulturní památky na dosah
• Útulné prostředí a skvělá gastronomie

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Seminaris Hotel Leipzig leží klidně na okraji lužního lesa ve vilové čtvrti. Centrum Lipska je vzdálené cca. 5 km a dostanete se tam pohodlně městskou hromadnou dopravou (zastávka S-Bahn je vzdálená asi 300 m od hotelu).

Lipsko představuje největší město spolkové země Sasko, dnes patří k nejdůležitějším a nejmodernějším centrům Německa. Leží na soutoku tří řek, řeka Pleisse teče přímo centrem města. Lipsko bývalo centrem knihtisku, právě zde sídlila známá společnost Baedeker, která proslula tvorbou turistických průvodců. Každoročně se zde koná významný knižní veletrh. Na okrajích města se vyrábějí prémiové automobily značek Porsche a BMW. K nejdůležitějším památkám patří Nová a Stará radnice, kostel sv. Tomáše, kde působil J. S. Bach, budova nejvyššího správního soudu, největší "slepé" vlakové nádraží v Evropě, mrakodrap City-Hochhaus, památník Bitvy národů, místní ZOO či zábavní park Belantis.

Vzdálenosti do okolních měst:
Drážďany cca. 116 km
Halle 40 km
Jena 90 km
Praha 250 km
Ústí nad Labem 170 km

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Restaurace, lobby bar, letní terasa, 7 konferenčních místností a salónků, sauna, fitness centrum, vlastní podzemní garáže.

KDE BUDETE SPÁT

2 - lůžkové pokoje Standard: sprcha nebo vana + WC, SAT/TV, WLAN, minibar, sejf, fén, 19 m2.
Přistýlky možné pouze na ověření.

CELKOVÁ KAPACITA

200 pokojů

FORMA STRAVY

Snídaně.
Možnost zakoupení večeří na místě.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 6,99 let bez nároku na stravu na lůžku rodičů ZDARMA.
Dítě zdarma a dětská cena povolena v doprovodu 2 plně platících osob.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Lipsko je moderní metropole, která nabízí nespočet atraktivit, vybíráme pro Vás ty nejzajímavější:
• Vydejte se po stopách Johanna Sebastiana Bacha, který v Lipsku dlouho působil a také zde zemřel. Zajděte se podívat do kostela sv. Tomáše, v jehož blízkosti najdete i památník J. S. Bacha a Bachovo muzeum. Milovníci barokní hudby si jistě nenechají ujít vystoupení chlapeckého sboru Thomanerchor.
Muzeum výtvarného umění s tradicí již od roku 1858.
Sbírka umění univerzity Lipsko s více než 10 tis. exponáty zahrnující období od 14. do 21. století.
Forum 1813 - Muzeum Bitvy národů a s ním související Památník Bitvy národů stojící uprostřed tehdejšího bojiště. Pokud vystoupáte všech 364 schodů, Vaše námaha bude odměněna fantastickým panoramatickým výhledem na Lipsko a jeho nejbližší okolí.
Zoologická zahrada Lipsko s cca. 850 druhy zvířat na 16 hektarech je výletním cílem pro všechny věkové skupiny.
Návštěva automobilky BMW a Porsche. Doporučujeme navštívit centrální budovu továrny BMW, jejíž vzhled navrhlo slavné architektonické studio Zahy Hadid. V automobilce Porsche se můžete podívat, jak vznikají luxusní modely Panamera a Macan. Ve třetím patře návštěvnického centra ve tvaru diamantu Vás čeká restaurace s výhledem na certifikovanou trať inspirovanou F1. Je libo projížďku?
• Další kulturní a výstavní centra zaměřená na moderní umění vznikla v bývalých průmyslových stavbách a areálech: např. Tepetenwerk, Westwerk, Baumwollspinnerei nebo neziskový prostor HALLE 14.
zábavní park BELANTIS s více než 60 atrakcemi a show, restauracemi atd.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 15:00 hod. v den příjezdu a snídaní druhý den ráno. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 11:00 hod. v den odjezdu.

Povinný energetický poplatek:
3 € / pokoj / noc - platba při příjezdu na recepci.

Platba za další služby:
cca 6 € za využití sauny / wellness
cca 3 € za využití fitness
cca 6 € za kombinované využití fitness a wellness

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

3,- € / osoba / den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

15,- € / noc bez krmení

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

15,- € / 24 hod.
Hotel má k dispozici 60 podzemních stání.

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem z Prahy do Drážďan (EC 378), stanice Dresden Hbf. Přestoupíte na vlak (IC 2444) do stanice Leipzig Hbf. Pěšky asi 400 m na tramvajovou zastávku Hauptbahnhof (Leipzig), odtud tramvají (7) do zastávky Rathaus Leutzsch. Hotel je od zastávky vzdálený asi 450 m.

Cesta vlakem z Prahy s 1 přestupem trvá cca 4 h.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem z Prahy do Lipska (Flixbus 182/267/167), zastávka Leipzig central station. Pěšky asi 160 m na tramvajovou zastávku Leipzig, S-Bahnhof Leutzsch, odtud tramvají (7) do zastávky Rathaus Leutzsch. Hotel je od zastávky vzdálený asi 450 m.

Cesta autobusem z Prahy bez přestupu trvá cca 3 h a 30 min.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny

Podobné pobyty

SEMINARIS HOTEL LEIPZIG - Lipsko
2023
Last
Minute

Hotel SEMINARIS HOTEL LEIPZIG - Lipsko

Německo Sasko

Seminaris Hotel Leipzig leží klidně na okraji lužního lesa ve vilové čtvrti. Centrum Lipska je vzdálené cca. 5 km a dostanete se tam pohodlně ...

Industriální i kulturní památky na dosah

snídaně

Z1030R23

od 985 Kč / noc LAST MINUTE 7%
- Detail