RADISSON BLU PARK & CONFERENCE CENTRE - Drážďany Radebeul - Německo - Sasko

RADISSON BLU PARK & CONFERENCE CENTRE - Drážďany Radebeul (Z1002R23)

Německo > Sasko
Strava snídaně
Sleva za včasný nákup do (10): 90 dní před nástupem na pobyt
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem povolen: 15 Eur/noc
Internet: Wi-Fi
Krytý bazén (v objektu)
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Fitness
Parkoviště
Bazén - koupaliště: 7 km
Aquapark: 10 km
Doporučená doprava autem
Autobusová zastávka:
MHD: 250 m
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Drážďany - Radebeul

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Na pravém břehu Labe, přibližně 9 km od Drážďan, se nachází okresní město Radebeul. Jedná se především o vinařskou oblast, proto doporučujeme navštívit zámek Wackerbarth. Unikátní zahrada, obklopena vinicemi je místem pro kulturní a hudební slavnosti, kulinářské zážitky a ochutnávky vína. Panoramatický výhled na město Radebeul a Drážďany nabízí restaurace Spitzhaus Radebeul, kde můžete ochutnat místní speciality. Dobrodružnou prohlídku Vám zajistí muzeum Karla Maye, což byl německý spisovatel a tvůrce románových hrdinů Vinnetou, Old Shatterhand a Kara Ben Nemsi. Jeho dílo bylo přeloženo do 45 jazyků a expozice v muzeu Vás přenese do světa fantazie indiánských kultur Severní Ameriky.

Drážďany, saská metropole je dobře dostupná po dálnici a nabízí, mimo jiné, těchto TOP 10  dechberoucích drážďanských památek:

Mimo historické centrum doporučujeme navštívit  filmové turistické cíle:

Vinnetou - rudý gentleman
V místní části Radebeul je skvělé muzeum Karla Maye pro milovníky nezapomenutelného Vinnetou. 
Znáte ho všichni: Vinnetou, syn náčelníka Apačů. Jeho jméno žilo v každém stanu, v každé chatě, u každého táborového ohně. Byl přítelem a ochráncem všech utiskovaných a neúprosným bojovníkem proti bezpráví. Filmové mayovky 60. let jsou nejúspěšnější filmovou sérií v historii německé kinematografie. 
Doporučujeme zakoupit si před návštěvou muzea  ZDE knihu "VINNETOU - 50 let ve filmu
Autor v této knize shromáždil 177 nejkrásnějších fotografií s Pierrem Bricem coby legendárním filmovým Vinnetouem. Jedná se tedy o "best of" z adaptací Karla Maye, snímků Poklad na Stříbrném jezeře, Vinnetou, Old Shatterhand aj. - v hlavních rolích s nezapomenutelnými Pierrem Bricem a Lexem Barkerem.

Tři oříšky pro Popelku. 
"Bílý kůň a tuhá zima, už Popelka přijíždí, na Moritzburg, ztratit botku, už princ za ní vyjíždí…"    Každý Čech zná filmovou popelku, proto doporučujeme navštívit nedaleký zámek Moritzburg, kde se také natáčela. Před návštěvou zámku doporučujeme si připomenout pohádku na DVD ZDE


Zapomenout nesmíme na památnou galerii Zwinger, jakož i výlety lodí po Labi, blízký zámek Pillnitz nebo exkurzi do pivovaru Radeberg.
Pro milovníky nákupů je zde nepřeberné množství obchodů s cenami často nižšími než u nás, např. proslulý Elbe Park.

Hodnocení hotelu (1 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

RADISSON BLU PARK & CONFERENCE CENTRE - Drážďany Radebeul (Z1002R23)

Vosicky 25.8.2023

Příjemný personál výborná kvalita potravin nádherné ubytovani

8 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

● „PO STOPÁCH VINETOUA“ a jiných Máyovek (Muzeum Karla Maye jen 450 m od hotelu)
● SLEVA 10% za vč. nákup 90 a více dní před pobytem

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel Radisson Blu Park hotel:
- hotel s vlastním bazénem
- historické centrum Drážďan jen 40 min MHD
- klidná místní část Radebeul s muzeem Karla Maye (450 m od hotelu)
- zámek Moritzburg, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku (jen 11 km od hotelu)
- rychlá doprava vlakem nebo autem po dálnici (z Prahy jen 165 km, z Ústí nad Labem cca 85 km)

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Luxusní Radisson Blu Park Hotel & Conference Center leží v Radebeul jen kousek o Muzea Karla Maye (cca 450 m), obklopen vinicemi a lesy a je postaven ve středozemním stylu. Je to ideální poloha mezi Drážďany (centrum 7 km) a Míšní. Jedná se o jeden z největších konferenčních hotelů v regionu s velmi dobrým spojením veřejné dopravy. Radebeul je svou polohou na slunných svazích vinic jedním z nejteplejších míst v Německu.

Drážďany, saská metropole je dobře dostupná po dálnici a nabízí, mimo jiné, těchto TOP 10 dechberoucích drážďanských památek:
Zwinger
Rezidenční zámek
Dopravní muzeum
Semperova opera
Albertinum
Lipsiusbau
Kostel Frauenkirche
Kostel Kreuzkirche
Zámek a park Pillnitz
Zámek Moritzburg
Pevnost Königstein

Více informací o možnostech v Drážďanech ZDE


Mimo historické centrum doporučujeme navštívit filmové turistické cíle:

Vinnetou - rudý gentleman.
V místní části Radebeul (jen 450 m od hotelu) je skvělé muzeum Karla Maye pro milovníky nezapomenutelného Vinnetou.
Znáte ho všichni: Vinnetou, syn náčelníka Apačů. Jeho jméno žilo v každém stanu, v každé chatě, u každého táborového ohně. Byl přítelem a ochráncem všech utiskovaných a neúprosným bojovníkem proti bezpráví. Filmové mayovky 60. let jsou nejúspěšnější filmovou sérií v historii německé kinematografie.
Doporučujeme zakoupit si před návštěvou muzea
ZDE knihu "VINNETOU - 50 let ve filmu
Autor v této knize shromáždil 177 nejkrásnějších fotografií s Pierrem Bricem coby legendárním filmovým Vinnetouem. Jedná se tedy o "best of" z adaptací Karla Maye, snímků Poklad na Stříbrném jezeře, Vinnetou, Old Shatterhand aj. - v hlavních rolích s nezapomenutelnými Pierrem Bricem a Lexem Barkerem.

Tři oříšky pro Popelku.
"Bílý kůň a tuhá zima, už Popelka přijíždí, na Moritzburg, ztratit botku, už princ za ní vyjíždí…" Každý Čech zná filmovou popelku, proto doporučujeme navštívit nedaleký zámek Moritzburg, kde se také natáčela (11 km od hotelu). Před návštěvou zámku doporučujeme si připomenout pohádku na DVD ZDE

Zapomenout nesmíme na památnou galerii Zwinger, jakož i výlety lodí po Labi, blízký zámek Pillnitz nebo exkurzi do pivovaru Radeberg.
Pro milovníky nákupů je zde nepřeberné množství obchodů s cenami často nižšími než u nás, např. proslulý Elbe Park.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace Nizza, restaurace Lössnitz a letní terasou, Karl May bar, 16 samostatných zasedacích místností s nejmodernější technologií pro konference, výtah, velké podzemní garáže. BLU MOTION SPA (1000 m²): 25 m bazén, vířivka, venkovní část bazénu, hammam, fitness, posilovna, za příplatek masáže a kosmetika aj.

KDE BUDETE SPÁT

a) 2 - lůžkové pokoje STANDARD (cca 25 m 2), Spr. nebo vana + WC, SAT/TV, rádio, telefon, minilednička, trezor, vysoušeč vlasů, župan, pantofle, set na přípravu kávy a čaje, Wi-Fi
b) 2 - lůžkové pokoje SUPERIOR, (cca 27 m 2), Spr. nebo vana + WC, SAT/TV, rádio, telefon, minibar, trezor, vysoušeč vlasů, župan, pantofle, kávovar Nespresso, Wi-Fi
c) Rodinné pokoje pro max. 4 dospělé osoby, (cca 60 m2), ložnice, obývací pokoj s rozkládacím gaučem, Spr. nebo vana + WC, SAT/TV, rádio, telefon, minibar, trezor, vysoušeč vlasů, župan, pantofle, set na přípravu kávy a čaje, Wi-Fi

Některé pokoje mají balkon nebo terasu.
Bezbariérové pokoje k dispozici na ověření.

CELKOVÁ KAPACITA

574 pokojů

FORMA STRAVY

snídaně formou bufetu. Možnost dokoupení večeří za doplatek v CK.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 2,99 let v dětské postýlce ZDARMA nebo
Jedno dítě od 3 do 5,99 let bez nároku na lůžko se snídaní ZDARMA.

DÁLE PRO VÁS

DOPORUČUJEME:
VINNETOU - 50 let ve filmu, kniha od Michaela Petzela, vydaná společností SVOJTKA & Co., s. r. o. Více informací ZDE

SILVESTR

Silvestrovský galavečer je již vyprodán.

SLEVY A VÝHODY

SLEVA 10% za vč. nákup 90 a více dní před nástupem na pobyt platí ve všech uvedených termínech.

UPOZORNĚNÍ

Při ubytování z pátku na sobotu a ze soboty na neděli se v termínech od 1.4. do 31.12.23 (mimo TOP termíny) platí příplatek 200 Kč/pokoj/noc.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - (odlišné storno, omezení)

BLU Motion SPA bude zavřené v termínu 2.1. - 15.1.2023.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

hotelový bazén 25 m dlouhý.

Drážďany nabízí velké vyžití koupání:
kryté bazény: Georg-Arnholf-Bad (10 km), Schwimmsportkomplex Freiberger Platz (10 km), Schwimmhalle Klotzsche (12 km), zážitkový park Elbamare (cca 10 km)
venkovní koupaliště: Georg-Arhnol-Bad (10 km), Luftbad Dölzschenk (11 km), Freibad Cotta (7 km) Stauseebad Cossebaude (10 km)

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

MUEZUM KARLA MAYE (cca 450 m od hotelu):
- zdarma zapůjčení českého audioprůvodce
- různé expozice:
* Karel MAY - život a dílo (ve vile Shatterhand) - v bývalé vile spisovatele Karla Maye (1842 - 1912) si můžete vedle literárního díla prohlédnout sbírky zbraní včetně slavné stříbrné pušky aj.
* Indiáni Severní Ameriky (ve vile Bärenfett) - sbírka ke kultuře a historii indiánských kmenů Severní Ameriky
* Zážitkové hřiště se stopařskou stezkou
* Rýžování zlata
* Týpí Karla Maye v muzejní parku
* Kvíz pro děti
Příjezd MHD: S-bahn linka S1 (Dresden - Meissen), zastávka Radebeul-Ost nebo Tramvají linkou 4 Dresden - Weinhöhla, zastávka Schildenstrasse
Orientační otvírací doba: úterý - neděle od 10:00 do 18:00 hod (v pondělí zavřeno - vyjma svátků), zavřeno 24.12., 25.12. a 31.12.)

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14: 00 hod v den příjezdu a snídaní druhý den ráno. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

v ceně

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

15 Eur/zvíře / noc

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

hotelové podzemní garáže: 16 Eur/auto/noc

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem z Prahy do Drážďan (EC 378), stanice Dresden Hbf. Pěšky asi 250 m na tramvajovou zastávku Hauptbahnhof, odtud tramvají (3) do zastávky Neustädter Markt. Přestoupíte na tramvaj (4) do zastávky Radebeul Schildenstraße. Hotel je od zastávky vzdálený asi 250 m. Jízdní řád MHD Drážďany www.dvb.de/cs-CZ/

Cesta vlakem z Prahy bez přestupu trvá cca 2 h a 25 min.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem z Prahy do Drážďan (Flixbus 267), stanice Dresden central station. Pěšky asi 250 m na tramvajovou zastávku Hauptbahnhof, odtud tramvají (3) do zastávky Neustädter Markt. Přestoupíte na tramvaj (4) do zastávky Radebeul Schildenstraße. Hotel je od zastávky vzdálený asi 250 m. Jízdní řád MHD Drážďany www.dvb.de/cs-CZ/

Cesta autobusem z Prahy bez přestupu trvá cca 2 h.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny