FREYA - Zalakaros - Maďarsko - Termální lázně

Hotel FREYA - Zalakaros (Z0554R24)

Maďarsko > Termální lázně
Strava polopenze
Víkendové pobyty
Sprcha + WC na pokoji
Balkon
Pobyt se zvířetem povolen: 5000 HUF/ noc
Výtah
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Parkoviště
Krytý bazén:
Termální lázně:
Železniční stanice: 1,9 km
Autobusová zastávka: 1,9 km
MHD: 550 m
Vhodné pro rodiny s dětmi
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Zalakaros

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Vzdálenost z Prahy: 569 km
Vzdálenost z Brna: 370 km
Vzdálenost z Ostravy: 514 km

Vybavení areálu lázní Gránit:
Bazénový komplex, ve kterém se nachází více než 20 druhů vodních atrakcí, poskytuje příjemný odpočinek pro všechny věkové skupiny a propůjčuje wellness životní pocit. Ty, kteří touží po relaxaci, čekají prostorné odpočinkové prostory, kde lze bezplatně používat lehátka. Z interiérových bazénů je přímý výstup k venkovním bazénům. Jak v zimě, tak i v létě mají hladící vlny termální vody a křišťálově čistý Zalanský vzduch příznivé účinky na všeobecnou pohodu. Termální vodu mohou používat jak dospělí, tak i děti. Voda je léčivá.
Otevírací doba: v průběhu celého roku
Teplota vody: 28-32 ̊C

Léčebná voda:
Složení: Termální voda s vysokým obsahem organických látek a rozpuštěných solí se řadí mezi alkalické – chloridové, hydrogenuhličitanové termální vody s přítomností jodu, bromu, sirovodíku, se značným obsahem a fluoridu, kyseliny borité, kyseliny metakřemičité.

Indikace (doporučuje se): Minerální látky mají příznivý účinek na různé části našeho organizmu. Zlepšuje, respektive normalizuje sedimentaci erytrocytů a zánětlivé faktory, změní se teplota pokožky, zlepší se síla svalů a obvod, krevní oběh, zmírní se bolesti svalů, omezenost pohybu a poklesnou otoky kloubů a problémy s pohybovým ústrojenstvím. Síra se během koupání přes kůži a dýchací ústrojí v značném množství vstřebává, prostřednictvím krevního oběhu se dostane do tkání, zabuduje se do obratlů, rozšiřuje koronární cévy, brání zabudování cholesterolu, podporuje základní procesy metabolismu. Je třeba zdůraznit, je síra je vynikající také na léčbu psoriázy, kožní nemoci, která postihuje tolik lidí.

Kontraindikace (nedoporučuje se při): Horečný stav, těhotenství, infekční choroby, otevřené rány, kožní onemocnění, poruchy menstruačního krvácení, náhlé mdloby, akutní zánět štítné žlázy, extrémně vysoký krevní tlak, maligní rakovina, po léčbě ozařováním a chemoterapií…

Doporučená délka pobytu v bazénu s termální léčivou vodou: 20 minut, lze během dne několikrát opakovat.

Hodnocení hotelu (7 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

FREYA - Zalakaros (Z0554R21)

Horst Anders 19.9.2021

Hotel už něco pamatuje, nicméně pokoj byl čistý a uklizený, maďarská kuchyně tradičně vynikající, lázně super. Z hotelu vede podzemní chodba přímo do lázní, je to docela daleko, takže pro imobilní důchodce nic moc. Celkový dojem však dobrý.

7 Hodnocení

FREYA - Zalakaros (Z0554R21)

Jaroslav 02.8.2021

Výborné pro rodiny s dětmi spojené ubytování s termálním koupalištěm strava super klidná lokalita

10 Hodnocení

FREYA - Zalakaros (Z0554R19)

Jana Hanousková 18.10.2019

V hotelu a v lázních jsem byla již před 4lety.Velice se mi tam tenkrát líbilo a chtěla jsem se o skvělí zážitek podělit se známými a přítelem.Hotel i lázně super a doporučuji všem co si chtějí opravdu užít klidný odpočinek a zrelaxovat se.Jídlo bylo taky výborné.

10 Hodnocení

FREYA - Zalakaros (Z0554R19)

Daniela 16.8.2019

S pobytem jsme byli vesměs spokojeni, pokoj pěkný až na klimatizaci, která byla za příplatek. Stravování dle nás dostačující. Trošku nás překvapilo, že jsme dopředu nebyli upozorněni, že se nedostaneme do všech bazénů a části areálu lázní. Zážitkové bazény byly za příplatek, dále není uvedeno (jen v maďarštině) u některých služeb a vstupů do bazénu, že nejsou vhodné nebo dokonce zakázané pro děti do určitého věku a vznikaly zbytečné nedorozumění. Také i s elektronickými vstupy jsme si užili svoje... nikdo nám nevysvětlil, že když někam na čip vejdu musím na čip i vyjít, jinak mě čip dál nikam nepustí. Stalo se, že měli otevřený vstup a my vyšli bez odznačením čipem a už jsme se nikam nedostali, než nám paní po půlhodině hledání a chození po chodbách vysvětlila, že se musíme odhlašovat. Také upozornění, že pokud jedete s dětmi, nesmí do 12 let, do min výšky 130cm a min 40 kg na tobogány, by bylo vhodné. Předejde se tím, velkému zklamání dětí.

Dobrý den,
konkrétní vstupy zahrnuté v ceně jsou uvedeny v katalogu, na internetových stránkách, na smlouvě a na voucheru – ubytovacím poukaze, stejně tak jako doplatek za vstup do dalších částí lázní. Citujeme:

ZDARMA: neomezený vstup do lázní Gránit (sedací bazén s léčivou vodou 34-36°C, 2 léčebné bazény, 1 bazén s termální vodou) dle počtu nocí, od 01.05.- 30.09. pláž a bazén s vlnobitím, skluzavky…….
Další vstupy do zážitkové části, léčebného centra a saun za příplatek cca 7 €/osoba

Mrzí nás, že jste měli menší komplikace s čipem při vstupu, upozornění na fungování čipu Vám mělo být sděleno a vysvětleno při předávání čipů na recepci.Informaci ohledně omezení vstupu pro malé děti na tobogán jsme od hotelu bohužel nedostali, jinak bychom ji na webu uveřejnili. Každý tobogán je jiný a má jiné parametry a tudíž omezení pro vstup dětí určité výšky, takže tuto informaci nejde nějak všeobecně paušalizovat. Děkujeme za pochopení.
Tým CK ATIS a.s.

8 Hodnocení

FREYA - Zalakaros (Z0554R18)

Milan 11.12.2018

Za vše chtějí připlácet ať už sauna nebo klouzačky.Venkovní prostor byl také úplně zavřený.Jinde je o hosta lepší péče.

Vážený kliente,

děkujeme za hodnocení Vašeho pobytu v hotelu Freya. Informace, co obsahuje cena pobytu a které vstupy jsou za příplatek jsou k dispozici v katalogu, na webu a také na všech tiskopisech, které jste od nás obdržel. O uzavření některých částí bazénů (z důvodu jejich rekonstrukce) jsme Vás dopředu informovali a hotel zajistil kompenzaci v podobě vstupů do léčebných bazénů v lázních. Také jsme Vám nabízeli změnu hotelu, která nebyla z Vaší strany reflektována.

Velmi nás mrzí, že jste nebyl s pobytem plně spokojen, ale o všech informacích jsem Vás dopředu informovali.

Tým Atis a.s.

5 Hodnocení

FREYA - Zalakaros (Z0554R18)

Jiří Zejda 14.9.2018

Zájezd jsme zajišťovali přes CA AC TOUR, která ji pro nás objednala u CK ATIS. Vše proběhlo v pohodě. Hotel je starší, ale poklidný, v našem termínu více důchodců a málo dětí, takže klid. Jídlo, polopenze formou bufetu z našeho pohledu velmi dobré, obsluha super, úklid pokojů super. Největší devizou hotelu Freya je tunel z hotelu přímo do termálů, vstupné do venkovních je v ceně pobytu dle počtu nocí. Oproti době před dvanácti lety, kdy jsme byli v Zalakaros naposledy s dětmi, došlo ke krachu velkého množství cukráren, pekáren, vináren, prodejniček ovoce a zeleniny a kdečeho, na termály a hotely to ale nemá vliv, tam vše funguje jak má. V termálech pohoda, uklizeno, hospůdky a stánky s českými jídelními lístky. Ve srovnání s mořem to považujeme za ideální dovolenou v dosahu ČR a tento typ dovolené i samotný hotel doporučujeme na cestu bez dětí. Pro děti je asi lepší vedlejší hotel Karos s množstvím dětských atrakcí. Za rok jedeme zase. Samozřejmě do Freji.

10 Hodnocení

FREYA - Zalakaros (Z0554R18)

Jiří Večeřa 09.1.2018

Dobrý den, v uvedeném hotelu jsme byli velmi spokojeni. Co se týká
ubytování,stravy a možnosti relaxace v termálech, vše bylo na úrovni.Nemáme žádné připomínky. Silvestrovská atmosféra byla taky
velmi dobrá. Byli tam lidé / autobus z ČR /, kteří tam jezdí na
silvestra již deset let.

10 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

● HOTEL PROPOJENÝ S TERMÁLNÍMI LÁZNĚMI GRÁNIT

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel Freya Zalakaros:
- hotel propojen s lázněmi chodbou
- vhodné pro rodiny s dětmi
- duševní i fyzická regenerace

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel se nachází v centru města Zalakaros v sousedství lázní, v parku. Jezero Balaton cca 40 km.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Restaurace, bar, výtah. V blízkosti možnost jízdy na koni, honitba, rybaření, tenis, lety horkovzdušným balónem.

KDE BUDETE SPÁT

2 - lůžkové pokoje, některé s možností přistýlky, Spr.+WC, TV, minibar, telefon, balkón

Pokoje s možností 2 přistýlek (palanda - vhodné pro děti) na dotaz.

Hotel je nekuřácký. Kouření je dovoleno na vyznačených místech.

CELKOVÁ KAPACITA

Celkem 158 pokojů

FORMA STRAVY

Polopenze.

POBYT S DĚTMI

Až dvě děti do 3,99 let s polopenzí ZDARMA.
(ve 2-lůžkovém pokoji první na přistýlce, druhé bez nároku na lůžko)

Děti zdarma a dětská cena povolena v doprovodu 2 plně platících osob.

VÁNOCE

Vánoční menu je zahrnuto v rámci polopenze.

SILVESTR

V ceně silvestrovského pobytu zahrnuto slavnostní menu a program 31.12.2024.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - (odlišné storno, omezení)

Odlišné storno podmínky:
V termínech 29.03.- 01.04. a 01.07.- 01.09.2024 = od 21 až 0 kalendářních dnů před nástupem na pobyt 100% z celkové ceny objednaných služeb.
V termínu 23.12.2024 - 02.01.2025 = od 30 až 0 kalendářních dnů před nástupem na pobyt 100% z celkové ceny objednaných služeb.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Termální lázně Gránit jsou s hotelem spojeny chodbou.

Léčebné centrum: 1x léčebný sedací bazén venkovní, 1x léčebný sedací bazén krytý, 1x termální sedací bazén krytý, 1x termální jacuzzi krytá, lehátka.

Kryté lázně: 2x léčebný sedací bazén krytý, 1x termální bazén krytý, bazén pro trakce, lehátka, svět saun: 2 finské sauny, parní sauna, ponorný bazén, prostory k odpočinku.

Termální a zážitkové lázně: 1x relaxační bazén venkovní, 1x dětský zážitkový bazén venkovní, 1x dětský bazén se skluzavkou venkovní, 1x relaxační bazén krytý, 1x plavecký a relaxační bazén krytý, 1x dětský zážitkový bazén krytý, 1x bazén, do kterého směřuje skluzavka, velká zážitková skluzavka (tobogány), finská, aromatická a světelná terapeutická sauna, ponorný bazén, parní kabina zdarma, lehátka.

Termální koupaliště: 1x léčebný sedací bazén venkovní, 1x termální bazén venkovní, 1x víceúčelový rodinný bazén venkovní, 1x dětské brouzdaliště venkovní, 1x plavecký, sportovní bazén venkovní, 1x bazén s umělým vlnobitím venkovní, 1x bazén se skluzavkou venkovní.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 15.00 hod do 19.00 hod a večeří v den příjezdu. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10.00 hod v den odjezdu.
Hotel je nekuřácký. Kouření je dovoleno na vyznačených místech.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

Cca 1,7 €/ noc

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

5000 HUF/ noc (povolena malá rasa)

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

Cca 3 €/ noc

DALŠÍ SLUŽBY

Možnosti léčení: budova je spojena s Léčebnými lázněmi Gránit přímým průchodem. Možnost procedur (tangentor, trakce, sauna, koupele v bazénu, uhličitá a perličková koupel), speciální léčebné procedury, masáže. Elektroterapie (ošetření kvarcovými a infračervenými paprsky, terapie ultrazvukem a krátkými vlnami, hydro a galvanolázeň atd.).

Informace o přijímání platebních karet (bez záruky):
Hotel přijímá tyto platební karty: Visa, Mastercard, Amex, Maestro.

Úschova kol: zdarma
Dětská postýlka: zdarma

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem z Prahy/Brna do Budapeště (RegioJet 1031/1035), zastávka Budapest-Deli (konečná zastávka). Z nádraží jezdí každé 2 hodiny přímý spoj do stanice Nagykanizsa. Z vlakového nádraží pěšky (taxi) na autobusové (1,9 km). Z autobusového nádraží jezdí každých 40 minut autobus (6415) do stanice Zalakaros, autóbusz-állomas. Hotel je od stanice asi 550 m vzdálený.

Cesta vlakem z Prahy s 1 přestupem trvá cca 11 h.
Cesta vlakem z Brna s 1 přestupem trvá cca 8 h.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem z Prahy/Brna do Budapeště (Flixbus 260), zastávka Budapest Kelenföld, bus station. Pěšky asi 130 m na vlakové nádraží Budapest- Kelenföld, odtud vlakem do stanice Budapest-Deli. Z nádraží jezdí každé 2 hodiny přímý spoj do stanice Nagykanizsa. Z vlakového nádraží pěšky (taxi) na autobusové (1,9 km). Z autobusového nádraží jezdí každých 40 minut autobus (6415) do stanice Zalakaros, autóbusz-állomas. Hotel je od stanice asi 550 m vzdálený.

Cesta autobusem z Prahy se 2 přestupy trvá cca 10 h 30 m.
Cesta autobusem z Brna se 2 přestupy trvá cca 7 h 40 m.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

PŘÍJEZD AUTEM

Vzdálenost:
z Prahy: 568 km, z Českých Budějovic: 515 km,
z Brna: 369 km, z Ostravy: 544 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny

Podobné pobyty

KAROS SPA - Zalakaros
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel KAROS SPA - Zalakaros

Maďarsko Termální lázně

Hotel se nachází 400 m od centra města v bezprostřední blízkosti termálních lázní. V blízkosti jezero Balaton.

SLEVA až 15% za vč. nákup

polopenze

Z0570R24

od 1 990 Kč / noc
9,7 Detail
MenDan - Zalakaros
+
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel MenDan - Zalakaros

Maďarsko Termální lázně

MenDan Magic Spa & Wellness Hotel **** Superior se nachází v centru města Zalakaros, přímo vedle termálních lázní Gránit.

VSTUP DO AQUALANDU

polopenze

Z0615R24

od 2 390 Kč / noc
10,0 Detail
PARK INN - Zalakaros
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel PARK INN - Zalakaros

Maďarsko Termální lázně

hotel Park Inn**** se nachází v lázeňském městě Malého Balatonu Zalakaros, cca 17 km od města Hévíz. V blízkosti ZOO "Zobori Kalandozoo" v Zalaszabar ...

HOTEL PROPOJEN S TERMÁLNÍMI LÁZNĚMI GRÁNIT * VHODNÉ PRO RODINY S DĚTMI

all inclusive

Z0699R24

od 2 620 Kč / noc
9,7 Detail