GRAND HOTEL ESZTERGOM - Esztergom - Maďarsko - Termální lázně

Hotel GRAND HOTEL ESZTERGOM - Esztergom (Z0519R24)

Maďarsko > Termální lázně
Strava polopenze
BEZLEPKOVÁ strava
BEZBARIÉROVÉ zařízení
4=3 (bydlíte 4 noci - platíte 3 noci)
Víkendové pobyty
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet:
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Parkoviště
Aquapark:
Doporučená doprava autem
Železniční stanice: cca 2 km
Autobusová zastávka: 400 m
MHD:
Pro náročné
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Esztergom (Ostřihom)

ZÁKLADNÍ POPIS

Esztergom (česky Ostřihom) je historické město na pravém břehu Dunaje v severním Maďarsku.
Ostřihom patří k nejstarším maďarským městům. Římané si tu založili osadu Solva Mansio, při stěhování národů se tady usadili Slované, které roku 896 vystřídali Maďaři.

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Aquasziget (Aqua-ostrov) v Ostřihomi je jedním z nejnovějších a nejmodernějších lázeňských komplexů Maďarska. Byl postaven podle plánů známého architekta Józsefa finta. Celková plocha aquaparku je 15.000 m², vodní plocha 10 bazénů (vnější i vnitřní) je 2.000 m².

Vzdálenost z Prahy: 514 km
Vzdálenost z Brna: 315 km
Vzdálenost z Ostravy: 342 km

Vybavení areálu Aquasziget:
vnitřní bazény: vířivka (37 °C), termální bazén (36 °C), dětský bazén (34 °C), zážitkový bazén (33 °C), bazén s tobogánem (30 °C), japonské wellness
(32 °C)
venkovní bazény: plavecký bazén (28 °C), dětský bazén (33 °C), termální bazén (36 °C), bazén s tobogánem (30 °C), bazén s vlnobitím (31 °C)
další atrakce: žlutý tobogán (35 m, zvukové a světelné efekty), modrý tobogan (60 m, zvukové a světelné efekty), finská sauna, infračervená sauna, parní místnost, sauna světelné terapie, bylinná sauna, sensorická sprcha, aromatická koupel, bufety a restaurace, fitness, Kneippův bazén, salon krásy, plážový volejbal, fotbal, herna, hračky pro nejmenší a dětské hřiště

Léčebná voda:
Indikace (doporučuje se při): kloubové choroby, onemocnění páteře, nemoci kostí, svalů a šlach, nemoci nervové soustavy, nemoci látkové výměny a deformace pohybových ústrojí, nemoci vaziv a kůže s projevy kloubových poruch, ženské nemoci, poruchy vegetativní nervové soustavy a únavnost (defatigatia)
Kontraindikace (nedoporučuje se při): vážné srdeční onemocnění, nedostatečnost oběhové a dýchací soustavy, inkontinence, infekční nemoci spojené se zvýšenou teplotou, zhoubné nádorové onemocnění, akutní zánětlivá onemocnění, tuberkulóza, trombóza, vážná žilní onemocnění a těhotenství
Doporučená délka pobytu v bazénu s termální léčivou vodou: max. 20 min.
Omezení pro děti: Vstup do bazénů s termální léčivou vodou se nedoporučuje.

Tipy na výlet a zajímavá místa:
Bazilika - Ostřihomská bazilika je po bazilika sv. Petra (Řím) a sv. Pavla (Londýn) třetím největším kostelem v Evropě. Rozprostírá se na ploše 5 660 m2 čím je největší sakrální stavbou v Maďarsku a zároveň nejvyšší památkou země.
Most Márie Valérie - Most Márie Valérie spojující Štúrovo s Primaciální ostrovem v Ostřihomu. Jeho délka je 514 m. Hraniční přechod mezi 2 zeměmi byl na předmostí slovenské strany. Původní most naplánoval inženýr János Feketeházy v r. 1893, stavbu realizovala firma Cathry Szaléz, když arcibiskup se zřekl práva vybírat mýtné. Most s 5 otvory a délkou 496 m byl postaven za 2,5 roku.
Sousoší sv. Trojice - Sousoší sv. Trojice se nachází na náměstí Széchenyiho, oproti radnice. Je dílem sochaře Györgyi Kissa z r. 1900.
Primaciální palác - Primaciální palác byl postaven pro potřeby ostřihomského arcibiskupa v neorenesančním slohu. V jeho severním křídle je instalováno Křesťanské muzeum. Vedle arcibiskupským apartmá a přijímacích sálech se zde zřídila Arcibiskupská knihovna a zde se nachází i Primaciální archiv, která uchovává knižní sbírku, rukopisy a listiny nevyčíslitelné hodnoty.
Vadaš Thermal Resort - termální koupaliště s rozlohou až 30 hektarů v Štúrově. Objevíte celkem 12 zážitkových bazénů - sedací, perličkový, plavecký, zážitkové bazény Relax či Hvězda a nechybí ani bazén s vlnobitím. V létě můžete otestovat svou odvahu na šesti tobogánech. Po pořádné zábavě si přijďte oddechnout do wellness centra, kde na vás čeká saunový svět s finskou, parní či infra saunou, k tomu solná komora a zážitkové sprchy se světelnou a zvukovou terapií. Posezení ve vířivce vám zpříjemní exkluzivní výhled na Ostřihomskou baziliku.

Podívejte se na krátké video z Hévízu ZDE

Hodnocení hotelu (4 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

GRAND HOTEL ESZTERGOM - Esztergom (Z0519R23)

Ing Jiří Langer, Věra Langerová 27.4.2023

Organizační a administrativní zajištění rychlé, příjemné, bezproblémové. Ubytování výborné, pokoj čistý, žádná zima, rychlovarná konvice dostatečně doplněná kávou a čajem- spokojenost. Sortiment stravování (snídaně a večeře) vynikající. Ale jako naprosto nevyhovující považujeme teplotu podávaných jídel. Teplé byly večer jenom polévky. Všechna jídla byla ukládána na příslušných místech bez spodního ohřívání, tedy "pokojově" studená. U takto proklamovaného hotelu (4ˇ) se dle našeho názoru jedná o nepřehlédnutelnou chybu, která ve výsledku kazí celkový dojem z velmi kvalitních a dobře upravených jídel. Veškerý personál v jídelně byl ochotný, rychlý a vstřícný.
Z důvodu výše uvedeného nedostatku (studená jídla) hodnotím (bohužel) pobyt v tomto hotelu pouze 4 ptáky.
S pozdravem manželé Langerovi.

7 Hodnocení

GRAND HOTEL ESZTERGOM - Esztergom (Z0519R22)

Tereza Koktan 11.9.2022

S cestovni kanceláří,ubytováním,kvalitou služeb a prostředí jsme byli naprosto spokojeni.

10 Hodnocení

GRAND HOTEL ESZTERGOM - Esztergom (Z0519R22)

17.7.2022

Velká spokojenost, krásné čisté prostorné pokoje, výborná pestrá strava, pro děti velké vyžití - venkovní hřiště, vnitřní herna pro všechny věkové kategorie. Jen aquapark je již starší, není v nerezu (ve spárách se nalezne plíseň), ale voda čistá, teplá.

10 Hodnocení

GRAND HOTEL ESZTERGOM - Esztergom (Z0519R22)

Lucka 15.3.2022

Hotel nový, čistý, krásný, pokoje velmi prostorné, byli jsme rodina se dvěma dětmi a měli 2 velké propojené, plnohodnotné pokoje, každý se svým sociálním zařízením. Jídlo - snídaně výborné, obrovský výběr všeho, dokonce i sekt ke snídani, večeře o víkendu taktéž, v týdnu, kdy byla mnohem menší obsazenost hotelu menší výběr, ale určitě je z čeho vybírat. Personál velmi milý, přátelský. Jediné co bych uvítala, je propojení hotelu s aquaparkem, obzvláště v zimním období. Ale to jen malá připomínka. Jinak můžu hotel 100% doporučit.

10 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

VSTUP DO ZÁŽITKOVÝCH LÁZNÍ AQUASZIGET V CENĚ

URČITĚ OCENÍTE

Proč Grand Hotel Esztrogem:
- pro náročné
- v blízkosti hranic Slovenska
- vstup do zážitkových lázní Aquasziget v ceně

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Grand Hotel Esztergom**** se nachází v srdci Ostřihomi na ostrově Prímás a nabízí grandiózní interiér a sofistikovaný moderní design.

Ostřihom je město v severním Maďarsku, leží u státní hranice se Slovenskem na hraniční řece Dunaji. Najdete zde řadu muzeí, kostelů, zámek. Pořádá se zde mezinárodní kytarový festival a festival Fesztergom.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, lobby bar, internetový koutek, Wi-Fi, herna (700 m²), exkluzivní wellness a fitness centrum v nejvyšším patře pro dospělé (jacuzzi, parní kabina, terasa, masáže), podzemní garáže.
Zážitkové lázně Aquasziget (vnitřní zábavní část, venkovní pláž a wellness a kosmetickou část)

KDE BUDETE SPÁT

2 - lůžkové pokoje SUPERIOR (28–38 m²), Spr.+WC, SAT/TV, fén, Nespresso kávovar s výběrem kávy a čaje, Wi-Fi, minibar, sejf, klimatizace, župan a pantofle
Pokoje s přistýlkou na dotaz.

Další kategorie pokojů: SUPERIOR PLUS, propojené pokoje, SUPERIOR PREMIUM, DELUXE, suite, apartmány a bezbariérové na dotaz vč. ceny.

Upozornění!! Okna nelze z bezpečnostních důvodů otevřít.

CELKOVÁ KAPACITA

126 pokojů

FORMA STRAVY

Polopenze.
Možnost bezlepkové stravy (požadavek na bezlepkovou stravu je nutné uvést do objednávky).

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 5,99 let s polopenzí ZDARMA.
(na přistýlce nebo bez nároku na lůžko)

Dítě zdarma a dětská cena povolena v doprovodu 2 plně platících osob na pokoji.

SLEVY A VÝHODY

SLEVA 4=3 platí v termínech 02.01.- 29.03. a 02.11.- 23.12.2024

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Zážitkové lázně Aquasziget (hned vedle hotelu, provozní doba 09.00 - 20.00 hod):

Krytá část (v krytém areálu jsou tobogány, restaurace, kavárna a bar Kék Lagúna, šatna, šatny, toalety a odpočívadla u zážitkových bazénů

Kryté bazény: zážitkový bazén, relaxační bazén, jacuzzi, dětský bazén, infrasauna a dva tobogány.
Vnitřní zážitkový bazén je vybaven točivými chodbami, gejzíry, šíjovými sprchami, vodopády, vodním hřibem, masážními tryskami, masážními tryskami a lezeckou stěnou.
Relaxační bazén nabízí příjemnou relaxaci pro ty, kteří hledají relaxaci s línou řekou, soláriem, šíjovými sprchami a posezením. Příjemně teplá voda a vířivky jacuzzi bazénu přetékají hrbaté tělo. Speciálním zážitkem pro děti je vnitřní dětský bazén s cákajícím klaunem a mini skluzavkami.
Infrasauna uvnitř příjemně prohřeje a detoxikuje tělo.
Dvě skluzavky se zajímavými zvukovými a světelnými efekty jsou skvělým místem pro zábavu.

Venkovní část (v provozu od 1. června do 31. srpna)

Zábavný bazén s vodopádem, vodními tryskami, gejzírem, foukáním vzduchu a efektem vln,
venkovní dětský bazén s vestavěným hradem a malými tobogány nabízí celodenní zábavu pro nejmenší.

Vodní skluzavky pod širým nebem:
Tobogán pod širým nebem Nr. 1: výška startu 7,56 m, délka 72 m,
Tobogán pod širým nebem Nr. 2: výška startu 10,22 m, délka 93 m,
Obě skluzavky jsou napojeny na přijímací bazén.

Kromě bazénů je zde obří hřiště pro děti, hřiště na plážový volejbal a grilovací terasa.

WELLNESS SVĚT
Svět wellness - sauny

Finská sauna je horká místnost s vysokou teplotou 90-100 °C a nízkou vlhkostí (bez plavek)
Růžová sauna (vstup povolen v plavkách) - funguje jako sanarium 60°C s vlhkostí 40% (sauna a parní lázeň mix). Je to prostor pro speciální odpočinek a se zážitkovými sprchami.
Sanarium.
Bylinná sauna - v Biosauně teplota 80 °C vytváří příjemné klima. Nižší teploty jsou pro tělo méně zatěžující.
Lehká sauna - Biosauna, kde je teplota 60-65°C. Účinek biosauny kombinujeme s hudbou a světlem. Zvuková terapie velmi příznivě působí na harmonii těla a duše.

Otevírací doba saun: pondělí až pátek: 10-20; Sobota-Neděle: 9 až 20 hodin.

Zážitkové sprchy
Relaxační vířivka - 25°C vodní lázeň s vestavěnou lavicí.
Kneippova koupel

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

MALÁ DUNAJSKÁ PROMENÁDA (100 m)
Promenáda se nachází na pravém břehu Malého Dunaje, vede souběžně s ulicí Deáka Ference, hned vedle královské čtvrti. Spolu s řadou kaštanů uzavírá přítok Ostrova Prímás a vytváří skutečně romantickou atmosféru. Promenáda spojuje nejoblíbenější památky města, historickou čtvrť s náměstím Széchenyi, bazilikou a Zámeckým vrchem.

SZÉCHENYI NÁMĚSTÍ (500 m)
Náměstí Széchenyi je hlavním náměstím Ostřihomi. Tato část města byla původně tržištěm města ve středověku a baroku. Má téměř 10 000 čtverečních stop a téměř polovina budov je památkově chráněná a celá oblast je památkově chráněna. Většinu barokních, klasicistních a romantických domů obklopujících náměstí postavili nejbohatší obchodníci města.

MARIA VALERIA BRIDGE (700 m)
Most Márie Valérie je dlouhý 509 metrů a spojuje Párkány (Štúrovo) s maďarským Ostřihomem. Most byl postaven v roce 1895, ale 6. prosince 1944 jej ustupující německá vojska zničila. V letech socialismu se obě sousední země nemohly dohodnout na přestavbě mostu. Mezi oběma městy jezdil trajekt, který přepravoval lidi i auta.

ZÁMEK ESZTERGOM (1400 m)
Ostřihomský hrad stojí na vyvýšenině na pravém břehu Dunaje, je vysoký více než 50 metrů a je ohraničen prolomenými bočními zdmi. V jižní části dále působí Zámecké divadlo, Ostřihomské hradní muzeum Maďarského národního muzea a Panoptikum. Komplex budov získal v roce 2008 titul Evropské dědictví a je součástí seznamu světového dědictví UNESCO.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14.00 hod a večeří v den příjezdu. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 11.00 hod v den odjezdu.
Vstup do lázní je od 14.00 hod v den příjezdu, v den odjezdu do 11.00 hod.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

1,50 €/den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

nepovolen

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

zdarma

DALŠÍ SLUŽBY

dětská postýlka zdarma a na dotaz (nelze umístit do pokoje s přistýlkou)

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem z Prahy/Brna do Budapeště (České dráhy), stanice Budapest-Nyugati (konečná stanice), odtud vlakem do stanice Esztergom. Autobusem (8519) na zastávku Esztergom, Rákoczi tér. Hotel je od zastávky vzdálený asi 450 m.

Cesta vlakem z Prahy s 1 přestupem trvá cca 8 h a 30 min.
Cesta vlakem z Brna s 1 přestupem trvá cca 5 h.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem z Prahy/Brna do Budapeště (Flixbus 260), stanice Budapest Népliget bus station (konečná zastávka), odtud metrem (M3) na zastávku Nagyvárad tér. Přejdete na autobusovou zastávku Nagyvárad tér M. Autobusem (M3) na zastávku Nyugati pályaudvar M. Vlaková stanice Budapest-Nyugati se nachází asi 200 m od zastávky, odtud vlakem do stanice Esztergom. Autobusem (8519) na zastávku Esztergom, Rákoczi tér. Hotel je od zastávky vzdálený asi 450 m.

Cesta autobusem z Prahy se 2 přestupy trvá cca 9 h.
Cesta autobusem z Brna se 2 přestupy trvá cca 6 h.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

PŘÍJEZD AUTEM

Vzdálenost:
z Prahy: 506 km, z Českých Budějovic: 405 km,
z Brna: 303 km, z Ostravy: 372 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny