THE AQUINCUM HOTEL BUDAPEST - Budapest - Maďarsko - Budapest a okolí

Hotel THE AQUINCUM HOTEL BUDAPEST - Budapest (Z0673R24)

Maďarsko > Budapest a okolí
Strava snídaně
BEZLEPKOVÁ strava
BEZBARIÉROVÉ zařízení
Víkendové pobyty
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet:
Výtah
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Sauna:
Solárium
Whirlpool
Fitness
Parkoviště
Krytý bazén:
Termální lázně:
Doporučená doprava autem
Železniční stanice: cca 5 km
Autobusová zastávka: cca 13 km
MHD:
Pro náročné
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Budapest

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Vzdálenost cca 550 km od Prahy, 360 km od Brna a 472 km od Ostravy. Vzdálenost od hraničního přechodu Rusovce/Rajka 186 km.

Královna Podunají, domov 3,01 milionů obyvatel (9. největší v EU), hlavní město Maďarské republiky, leží na obou březích řeky a spojuje kopcovitou část Budy s Peští, rozkládající se do východní roviny. Vzhledem ke svým mnoha historickým památkám a muzeím, proslulým výstavám a kulturním událostem, jedinečné poloze, svému postavení jako metropole, a rozsáhlé kapacitě svých hotelů a infrastruktury je Budapešť oblíbeným cílem turistů během všech ročních období.
Co vidět v Budapešti ZDE.

Pod Budapeští leží geologický zlom, který má na svědomí, že lze v tomto městě napočítat přes 120 termálních pramenů zásobujících okolo 30 lázeňských komplexů. Lázně Széchenyi, nejslavnější a největší léčebné lázně Evropy, vás uchvátí nádhernými novobarokními budovami a nepřeberným množstvím bazénů i dalších procedur, které si můžete připlatit.

Vybavení areálu Széchenyi:
bazény: plavecký bazén (27 °C, hloubka 0,80-1,70 m), zážitkový bazén (30 °C v létě, 34 °C v zimě, hloubka 0,80 m), termální sedací bazén (38 °C)
další atrakce a služby: komplexní fyzioterapeutické oddělení v rámci denní nemocnice, program léčebné kúry, individuální a skupinové cvičení, podvodný tělocvik, termální bazénové lázně, suché horké a parní kabiny, finské sauny, infrasauna, automat na ledovou kaši, ledová sprcha, vanová koupel s kysličníkem uhličitým, bahenní obaly, podvodní tryskové masáže, lékařská léčebná masáž, relaxační masáž, thajská masáž, léčba pitnou kúrou, výuka plavání, masáž nohou po kolena, pedikúra, zážitkové lázně, wellness, fitness, redukční tělocvik, tělocvik na formování těla, vodní aerobic, úschovna oděvů a cenných předmětů, restaurace a bufet, léčení celulitidy a SPA detoxikace

Léčebná voda:
Složení: sodík, vápník, hořčík, siřičitany, hydrokarbonáty, chloridy, sulfidy, fluoridy, alkalické sloučeniny a kyselina boritá
Indikace (doporučuje se při): degenerativní onemocnění kloubů, chronické a polochronické záněty kloubů, ortopedická a poúrazová rehabilitace, chronické žaludeční problémy různého charakteru, žaludeční vředy, střevní poruchy, zvýšená tvorba kyseliny žaludeční, chronické zánětlivé procesy ledvin a močovodu, některé nemoci spojené s tvorbou ledvinových kamenů, chronické záněty dýchacích cest, předcházení nedostatku vápníku kostní soustavy, podpora vylučování žluči při některých chorobách žlučového měchýře a žlučovodu
Kontraindikace (nedoporučuje se při): vážné srdeční onemocnění, nedostatečnost oběhové a dýchací soustavy, inkontinence, infekční nemoci spojené se zvýšenou teplotou, zhoubné nádorové onemocnění, akutní zánětlivá onemocnění, tuberkulóza, trombóza, vážná žilní onemocnění a těhotenství
Doporučená délka pobytu v bazénu s termální léčivou vodou: max. 20 min.
Omezení pro děti: Vstup do bazénů s termální léčivou vodou se nedoporučuje.
Budapešť autobusem (autobusové nádraží Népliget)
Cesta autobusem na trase Brno – Budapešť trvá zhruba 5 hodin, na trase Praha – Budapešť pak okolo 7 hodin. Autobusovou dopravu zajišťuje např. FlixBus a RegioJet Student Agency. Každá z nich jezdí do a z maďarské metropole každodenně, a to hned několikrát, vč. spojů zpět.

Hodnocení hotelu (14 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

THE AQUINCUM HOTEL BUDAPEST - Budapest (Z0673R23)

Eva Haraštová 27.11.2023

Krásný hotel, skvělé wellness, velká spokojenost s cestovní kancelář, děkujeme.

10 Hodnocení

THE AQUINCUM HOTEL BUDAPEST - Budapest (Z0673R23)

Alena K. 17.7.2023

Hotel dobře dostupný, parkování před hotelem za poplatek 👎, okolí hotelu neudržované, pokoj čistý, starší opotřebovaný nábytek,snídaně formou bufetu bohatá, chutná.Všichni zaměstnanci hotelu ochotní a milí.

7 Hodnocení

THE AQUINCUM HOTEL BUDAPEST - Budapest (Z0673R23)

Netoličkovi 30.5.2023

Dobrý den,
byli jsme velice spokojeni. Poloha hotelu hned u místního vlaku, který pendluje každých pár minut do středu města, tam můžete přesednout na metro, tramvaj atd. My jako důchodci jsme to měli zdarma , ukázali jsme jen občanku.
Hotel byl také v pořádku. Bazeny s termální vodou a wellnes se hodil když jsme se večer vraceli z procházek.
Margaretin ostrov je úžasný, nádherné místo pro odpočinek, sport a je kousek od hotelu.
Měli jsme zaplacené snídaně - bohatý bufet.
Byli jsme se podívat i v jiných termalech v Budapešti, tam bychom doporučili si vždy zjistit otevírací dobu a další podmínky.Nejlepší je si zapůjčit průvodce po Budapešti jsou tam vyznačeny všechny dopravní trasy,památky, restaurace a tak. Neumíteli madarsky, dobře se domluvíte anglicky, nebo my měli v mobilu překladač ale já trochu umím takže u nás to bylo v pohodě.
Prostě hezká dovolená.

10 Hodnocení

THE AQUINCUM HOTEL BUDAPEST - Budapest (Z0673R22)

Petr K. 19.12.2022

Uvedený hotel jsme si s rodinou vybrali proto, že jsme chtěli bydlet kousek od centra, v blízkosti MHD a zároveň mít hotel, ve kterém bude bazén s teplou vodou. To vše bylo splněno.

Poloha hotelu...je na špici Margaretina ostrova, Dunaji na dohled a v dosahu MHD (cca. 200m). Příjezd autem v pohodě, doprava po městě jako v Budapešti, nikdo moc nebliká, hodně řidičů troubí. Před hotelem parkoviště, za závorou, na recepci vyřízena nonstop karta pro vjezdy a odjezdy kdy se hostům chce. Bohužel za peníze navíc.

Doprava do centra
...stačí ujít 200 metrů a je zastávka MHD. Jednu zastávku směrem centrum je i metro. Je zde automat na jízdenky i dopravní kancelář, stačí zvolit jestli budu platit u pána za přepážkou nebo v automatu (obě možnosti platba kartou nebo hotovost). Využili jsme obě možnosti a vše v pohod. Na Nugát nádraží je to cca. 12 minut i s jedním přestupem. Využili jsme jízdenky na 24hodin pro až 5 lidí. V metru mohu potvrdit jsou revizoři už na vstupu. Autobusy jsou staré Ikarusy, řidiči jezdí opravdu svižně. Jeli jsme i tramvají a metrem, je to stejné jako v ČR.

Hotel
...myslím, že má čtyři hvězdy, dal bych mu hodnocení 4/5. Proč?! Recepce...s námi mluvili anglicky, a podle manželky mluví občas jak hotentoti :-) Ale problém nebyl. Hotel má 4 výtahy, 4 patra nahoru, -1 patro termály. Bydleli jsme ve IV. patře, na chodbách hotelu koberce a přiměřeně čisto a uklizeno. Pokoj jsme měli pro 2 plus dcera na přistýlce. Byť byli matrace na naší posteli sakra měkké, spali jsme jak mimina, hluk z ulice díky trojsklu nebyl slyšet. Internet slabší, ale byl. TV s mnoha programy, ale ... já si tedy nevybral, a byť bylo MS ve fotbale, jediný program z nabídky, který jej dával v přímém přenosu, bylo německé ZDF. Nábytek a vybavení- jak už se objevilo k recenzích, zub času je vidět, ale ... k dispozici má každý i župan a papuče do wellnes. Večerní hluk žádný, v hotelu byl opravdu klid.

Jídlo
Měli jsme snídaně...klasika formou bufetu, všeho dost. Večeře v místním baru - restaurace na večeře nejela, asi pro malý zájem. Výběr z asi 3 polévek, 5 hlavních jídel a 3 moučníků. Vše bylo dobré, jen jsme museli poměrně doost dlouho čekat (večeře první den nám trvala s objednávkou a konzumací skoro 2 hodiny). I když byly obsazené třeba jen tři stoly. Ale což.

Wellnes
Jeden větší bazén na plavání, nikdo tam ale nebyl, je tam "studená" voda. Dva menší, každý má jinak teplou vodu, vířivka. Nikdy zde nebylo plno, vždy jsme měli štěstí, že jsme zde byli skoro nebo úplně sami. Je zde i fitko (nebyl jsem), pára (v pohodě) a sauna (nefungovala). Jsou zde i nějaké masáže, ale nezkusili jsme.


Celkový dojem
Ten nám kazilo počasí, celé tři dny našeho adventního pobytu pršelo, pořád, stále :-(
I když by se určitě našlo něco, co bychom mohli vytknout, za ty peníze, s jídlem a bazény, to nebyly vyhozené peníze.
Za mne mohu doporučit. Mohu srovnávat jen z Aquaworldem, ale to je jiný level.

Takže za mne 4/5

10 Hodnocení

THE AQUINCUM HOTEL BUDAPEST - Budapest (Z0673R22)

Anna Novotná 08.11.2022

S ubytováním v hotelu Aquincum jsme byli spokojení. Zařízení hotelu je starší, ale čisté. Matrace v postelích nebyly příliš pohodlné. Ale měli jsme připravené přistýlky pro děti, dokonce i dětskou postýlku, o kterou jsme ani nežádali. Snídaně byly velkolepé a každý den s malou obměnou. Personál hotelu byl příjemný. Poloha hotelu byla vnikající. Děkujeme.

9 Hodnocení

THE AQUINCUM HOTEL BUDAPEST - Budapest (Z0673R22)

Petr 07.11.2022

Příjemný hotel. Dobré snídaně s velkým výběrem. Dva termální bazény a jeden plavecký, otevřené celý den. Dobrá dostupnost do centra. S ubytováním jsme byli spokojeni.

9 Hodnocení

THE AQUINCUM HOTEL BUDAPEST - Budapest (Z0673R22)

Mgr. Petr Sobota 21.7.2022

Hotel v Budapešti super, ale daleko od centra. Hotel v Mošonu AQUA SOL nemá chybu, ubytování super, bazén super, jídlo výborné a dostačující, snad bych ke snídani uvítal nějaký koláček nebo buchtičku. Rád bych hotel všem doporučil, ale neudělám to, protože by tam bylo plno a já bych se tam rád znova vrátil a to možná ještě letos.

10 Hodnocení

THE AQUINCUM HOTEL BUDAPEST - Budapest (Z0673R21)

Katka a Ruchir 19.4.2022

Skvělé místo na dovolenou v Budapešti. Tramvaje i "metro" v blízkosti, klidné místo a po celodením chození po městě výborný relax v termálních bazénech a sauně v hotelu. Široký výběr jídla i chvíli před ukončením snídaně. Velmi příjemný hotel s milým personálem.

10 Hodnocení

THE AQUINCUM HOTEL BUDAPEST - Budapest (Z0673R21)

20.12.2021

Krasny hotel v kouzelnem vanocnim meste. Jidlo i SPA v hotelu bylo vyborne.

10 Hodnocení

THE AQUINCUM HOTEL BUDAPEST - Budapest (Z0673R21)

Šárka Chroustovská 05.11.2021

Dobrý den,
pobyt byl super, byli jsme ve všech ohledech spokojení.

10 Hodnocení

THE AQUINCUM HOTEL BUDAPEST - Budapest (Z0673R21)

Martina Ulinakova 08.10.2021

Všem vřele doporučuji, Hotel Aquincum poskytuje skvěle služby, byly jsem velmi spokojeni. Snídaně prvotřídní.

10 Hodnocení

THE AQUINCUM HOTEL BUDAPEST - Budapest (Z0673R21)

03.10.2021

10 Hodnocení

THE AQUINCUM HOTEL BUDAPEST - Budapest (Z0673R17)

Petr 22.9.2017

Krásné ubytování, perfektní strava (měli jsme snídaně), moc pěkné bazény, sauny.
Asi 40min pěšky do centra. Byli jsme naprosto spokojeni.

10 Hodnocení

THE AQUINCUM HOTEL BUDAPEST - Budapest (Z0673R17)

Michal Škvára 14.5.2017

9 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

VLASTNÍ TERMÁLNÍ BAZÉNY

URČITĚ OCENÍTE

Proč The Aquincum Hotel Budapest:
- wellness a relaxace
- 2 termální bazény
- v blízkosti Markétina ostrova na straně Buda

POLOHA UBYTOVÁNÍ

The Aquincum Hotel Budapest**** se nachází na straně Buda, přes řeku Markétin ostrov se známými termálními vodami. V blízkosti park, středověké uličky, vinárny, restaurace.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace Apicius, The River Bar, směnárna, obchod se suvenýry, Wi-Fi, parkoviště, garáž. Aronia Spa - plavecký bazén, 2 termální bazény, jacuzzi, finská a infra sauna, parní lázeň, solárium, masáže a wellness procedury, fitness centrum.

KDE BUDETE SPÁT

2 - lůžkové pokoje s možností přistýlky SUPERIOR, Spr.+WC, SAT/TV, fén, telefon, rádio, minibar, trezor, Wi-Fi, káva a čaj, župan (max. obsazenost 3 dospělí nebo 2 dospělí + 1 dítě do 11,99 let)

Pokoje za příplatek a na dotaz:
Rodinné pokoje (2 propojené pokoje), Spr.+WC, SAT/TV, fén, telefon, rádio, minibar, trezor, Wi-Fi, káva a čaj, župan, klimatizace (max. obsazenost 4 dospělí nebo 4 dospělí + 2 děti do 11,99 let)
Pokoje EXECUTIVE s možností přistýlky, Spr.+WC, SAT/TV, fén, telefon, rádio, minibar, trezor, Wi-Fi, káva a čaj, župan, klimatizace (max. obsazenost 3 dospělí nebo 2 dospělí + 1 dítě do 11,99 let)
Pokoje SUITE, ložnice s manželskou postelí a obývací část s rozkládací pohovkou, Spr.+WC, SAT/TV, fén, telefon, rádio, minibar, trezor, Wi-Fi, káva a čaj, župan, klimatizace (max. obsazenost 3 dospělí nebo 2 dospělí + 2 děti do 11,99 let)

Toto zařízení je BEZBARIÉROVÉ. Rozsah bezbariérovosti najdete v dotazníku, který nám vyplnil hotel ZDE. Sami posuďte, zda je pro Vás bezbariérovost tohoto zařízení dostatečná. Bezbariérové pokoje je nutné předem v CK ATIS vyžádat (a ověřit jejich dostupnost), jejich lůžková skladba i cena může být odlišná od typů pokojů, které CK Atis standardně nabízí.

CELKOVÁ KAPACITA

310 pokojů (většina pokojů nekuřáckých, několik kuřácký pokojů pouze v 2.patře)

FORMA STRAVY

snídaně. Možnost dokoupení večeří (3-chodové menu bez nápojů) za příplatek v CK.

Bližší informace o poskytování bezlepkové stravy najdete ZDE.
Požadavek na bezlepkovou stravu je nutné uvést předem do objednávky pobytu.

POBYT S DĚTMI

Až 2 děti do 11,99 let na přistýlce se snídaní ZDARMA - platí pro rodinné pokoje
Dítě zdarma povoleno v doprovodu 2 plně platících osob.

POZN. Není povoleno dítě bez nároku na lůžko.

SLEVY A VÝHODY

Dítě zdarma a dětská cena povolena v doprovodu 2 plně platících osob.

UPOZORNĚNÍ

V termínech 19.07.- 23.07.2024 (F1), 09.08.- 18.08.2024 (SZIGET Festival) - kapacita a ceny na dotaz.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - (odlišné storno, omezení)

POZOR! Pro Velikonoce (29.03.- 01.04.2024) platí odlišné storno podmínky oproti standardním Stornovacím podmínkám uvedených ve Všeobecných smluvních podmínkách ATIS a.s.
Dochází ke změně bodu IX. Stornovací podmínky, odst. 2 následovně:

do 35 kalendářních dnů před nástupem na pobyt dle Všeobecných smluvních podmínek ATIS a.s.,
od 35 do 8 kalendářních dnů před nástupem na pobyt 60% z celkové ceny objednaných služeb.
od 7 do 0 kalendářních dnů před nástupem na pobyt 100% z celkové ceny objednaných služeb.

Ostatní ustanovení Všeobecných smluvních podmínek ATIS a.s. zůstává nezměněno.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

hotelové bazény

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

BUDAPEŠŤ
Hlavní město Maďarska přezdívané Perla na Dunaji plné pozoruhodností s pulzujícím centrem, majestátní řekou, vysokými věžemi kostelů, štědrým počtem termálních lázní a skvělou gastronomií a vynikajícími víny.

Co rozhodně musíte vidět v Budapešti:
• Budova parlamentu
• Vidámpark – unikátní zábavný park
• Řetězový most
• Největší Synagogu Evropy a židovské muzeum
• Hrad a hradní komplex
• ZOO
• Margaretin ostrov
• Palác Divů
• známé lázně Széchenyi

Nenechte si ujít zajímavé akce v Budapešti:
• Budapešťský Jarní festival (březen)
• Svátek moštu (červen)
• Dunajský karneval na vodě (červen)
• Festival pálenky a klobásy (září – říjen)
• Festival vína a šampaňského (září)
• Podzimní festival umění (říjen)

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 15.00 hod v den příjezdu a snídaní druhý den ráno (dřívější CHECK IN za příplatek placený na místě). V případě polopenze začíná pobyt večeří v den příjezdu. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 11.00 hod v den odjezdu.
UPOZORNĚNÍ: Hotel při příjezdu vyžaduje garanci kreditní kartou ve výši cca 30 €/osoba/noc. Hosté mohou kdykoliv konzumovat "na účet pokoje" a zaplatí při odjezdu (resp. bude jim útrata odečtena z garance).

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

zdarma

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

nepovolen

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

4800 HUF/den

DALŠÍ SLUŽBY

Informace o přijímání platebních karet (bez záruky):
Hotel přijímá tyto platební karty: Visa, Mastercard, JCB, Amex, Diners Club.

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem z Prahy/Brna do Budapeště (RegioJet 1031/1035), stanice Budapest-Deli (konečná stanice). Metrem M2 na zastávku Batthyány tér, odtud příměstským vlakem (H5) na zastávku Szentlélek tér. Hotel je od zastávky vzdálený asi 250 m.

Cesta vlakem z Prahy bez přestupu trvá cca 8 h.
Cesta vlakem z Brna bez přestupu trvá cca 4 h a 45 min.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem z Prahy/Brna do Budapeště (Flixbus 260), zastávka Budapest Népliget bus station (konečná zastávka). Pěšky asi 200 m na tramvajovou zastávku Népliget M, odtud tramvají (1) na zastávku Szentlélek tér H. Hotel je od zastávky vzdálený asi 240 m.

Cesta autobusem z Prahy bez přestupu trvá cca 8 h.
Cesta autobusem z Brna bez přestupu trvá cca 5 h.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny

Podobné pobyty

AQUAWORLD RESORT BUDAPEST - Budapest
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel AQUAWORLD RESORT BUDAPEST - Budapest

Maďarsko Budapest a okolí

Jeden z největších hotelových komplexů s aqua-parkem ve střední Evropě, rozkládající se na 8,6 ha, se nachází v severní části Budapešti vedle dálnice ...

Neomezený vstup do AQUAWORLDU - 17 vnitřních a venkovních bazénů

polopenze

Z0568R24

od 2 220 Kč / noc
9,9 Detail
LION´S GARDEN HOTEL  - Budapest
2024
Pojištění storna v ceně

Wellness hotel LION´S GARDEN HOTEL - Budapest

Maďarsko Budapest a okolí

Hotel se nachází v blízkosti nejvýznamnějších památek a městského parku v Budapešti. Nedaleko hotelu se nachází náměstí Hrdinů (Hero's Square), ...

POZNEJTE BUDAPEŠŤ • V BLÍZKOSTI LÁZNĚ SZÉCHENYI

snídaně

Z0688R24

od 1 848 Kč / noc
9,7 Detail
UP HOTEL BUDAPEST - Budapešť
+
2024
Pojištění storna v ceně

UP HOTEL BUDAPEST - Budapešť

Maďarsko Budapest a okolí

Nový Up Hotel Budapest**** nabízí moderní ubytování, nachází se 300 m od Domu teroru (unikátní muzeum připomínající komunistickou dobu, je symbolem ...

NOVINKA ● Sleva 20% na pobyty od 3 nocí

snídaně

Z0521R24

od 1 850 Kč / noc
10,0 Detail
Změnit nastavení cookies