Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Malopolsko - Zakopane

Pobyty Informace

ZÁKLADNÍ POPIS

Zakopané leží na úpatí Tater, v Podtatranské brázdě. Protéká jím několik potoků, které se nakonec vlévají do řeky Zakopianky, přítoku Bílého Dunajce.
Jedná se o nejvýše položené město v Polsku. Podle Rafaela Malczewského nic nenasvědčovalo jeho pozdější slávě. V Kuźnici byly už statky, hospodářství a kovárny, zatímco v Zakopaném bydleli jen drobní řemeslníci. Zřejmě nepříjemní lidé, protože ani Jánošík sem nezavítal.

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Zakopane nabízí autentický horalský folklór i velkoměstský ruch, každý rok se zde koná Světový pohár ve skocích na lyžích.
Hlavní promenádou je slavná nákupní třída Krupówki lemovaná krásnými dřevěnými domy. Táhne se od dolní stanice lanovky na horu Gubałówka až po dolní stanici lanovky na Kasprowy Wierch. Tady to žije v jakoukoliv denní či noční hodinu, vyrazit sem můžete za zábavou, nákupy i za dobrým jídlem. Doporučujeme ochutnat tradiční polské sýry, žinčici či pálenku Soplicu.
V zimní sezóně láká Zakopane čtyřmi lyžařskými středisky. Léto nabízí spoustu výletů po značených trasách a turistických atrakcí.
Přímo z města vede pozemní lanovka na horu Gubałówka, odkud budete mít výtečný výhled na město i Tatry. Děti zabavíte v 5D kině, ve velkém aquaparku, ZOO s papoušky nebo na bobové dráze.

Aqua Park Zakopane
Prostorný moderní akvapark fungující za každého počasí, se vzrušujícími tobogány, jízdou na divoké řece a vodopády.