Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Malopolsko - Wieliczka/ Kraków

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Malopolské vojvodství leží na jihu Polska a sousedí se Slovenskem. Je to rodiště polského papeže Jana Pavla II. Na jeho území se nacházejí mohutné Tatry a část Pienin s kaňonem řeky Dunajec, kláštery, poutní chrámy, hrady i gotické dřevěné kostelíky. Jeskyně a skály Otcovského národního parku (Ojcowski Park Narodowy) nadchnou příznivce přírody.

Hlavním městem vojvodství je Krakov, jež je považován za nejkrásnější město celého Polska. Jedná se o historickou rezidenci polských králů. Najdete zde mohutný a majestátní hrad Wawel s drakem, sídlo starobylé univerzity, arcibiskupství, krásně barevný Mariánských chrám, Hlavní náměstí (Rynek Glówny), bývalou židovskou čtvrť Kazimierz se sedmi synagogami a mnoho dalšího. Vše je vsazeno do rozsáhlé městské zeleně. Staré město je zapsáno na seznam UNESCO. Centrum nabízí množství cukráren, kaváren, barů, restaurací i klubů, takže každý návštěvník si najde pro sebe to pravé.

Velkým turistickým lákadlem nedaleko Krakowa jsou solné doly Wieliczka a Bochnia, které byly přetransformovány na podzemní muzea, galerie solných uměleckých děl, ale i na sanatoria. Solné doly ve Wieliczce (UNESCO) byly v provozu od 13. století a patří k nejstarším světovým solným dolům vůbec. Důl je hluboký 327 m, délka chodeb dosahuje až 300 km na 9 úrovních. Turistům je přístupná trasa o délce 3,5 km, během níž se seznámí s historií, prohlédnou si těžební komory, původní výztuže, slaná podzemní jezera, kaple, sochy z kamenné soli, klenuté síně a mnoho dalšího.

Podívejte se na inforeportáž ZDE

Změnit nastavení cookies