Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Dolní Slezsko - Jelenia Góra

Pobyty Informace Galerie

ZÁKLADNÍ POPIS

Jelení Hora je město v jihozápadním Polsku v Dolnoslezském vojvodství.
Leží na historickém území Dolního Slezska v rozlehlé středohorské kotlině obklopené horskými masivy Krkonoš, Janovického rudohoří, Kačavských hor a Jizerských hor v blízkosti hranice s Českem.

Město skrývá nevšední klid a zároveň má mnoho míst, která, když je jednou spatřena, zůstanou navždy v paměti. Při příjezdu do tohoto města nelze nenavštívit Starou tržnici, jejímž ústředním bodem, jak se dalo čekat, je krásná radnice a historické činžovní domy. Cestou můžete často potkat jelena – symbol města. U radnice je také historická tramvaj. Pro ty, kteří neznají historii města, je tento pohled jedinečný. odkud se vzal? No, před mnoha lety byly tramvaje jednou z forem komunikace ve městě. Dnes je na ulicích nepotkáme, zbyl jen ten s Turistickými informacemi.

Památkou, kterou v Jelení Hoře rozhodně nemůžete minout, je zámek Paulinum. V 19. století to byl lovecký palác. V současné době se v zařízení nachází SPA a hotel s restaurací. Na toto místo se dostanete procházkou krásným parkem s nespočtem krásných skal.
Město je spojeno s kdysi samostatnými městy jako jsou: Sobieszów, Cieplice - Zdrój nebo Goduszyn, která ukrývají mnoho lázeňských parků, krásné výhledy a místní zajímavosti.

Lázně Cieplice (unikátní v Polsku a Evropě) jsou známé především svými léčivými termálními vodami.
Teplota léčivých termálních vod v lázních Cieplice dosahuje 90 stupňů Celsia. Jsou vynikající při léčbě nemocí pohybového aparátu (revmatologie, ortopedie, neurologie, osteoporóza), močového ústrojí (urologie, nefrologie) a očí. Jako jediní v Polsku léčí balneologická oční onemocnění.
Lázeňské středisko Cieplice se nachází v nadmořské výšce 350 m nad mořem v centru Jeleniogórské doliny obklopené čtyřmi pohořími: Krkonošemi, Jizerskými horami, Kaczawskými horami a Rudawy Janowickie. Klima pánve se vyznačuje častými změnami počasí, poměrně silným větrem, výraznými denními výkyvy teplot a tlaku a vysokým ročním slunečním zářením.
Pro nově příchozí, zejména z nížin, má takové klima stimulační a otužující účinek. Zařízení Uzdrowiska Cieplice se nachází na zcela rovné ploše, což usnadňuje chůzi i seniorům nebo pacientům s poruchami pohybového aparátu.

Jelenia Góra je místem, kam můžete uniknout před ruchem velkoměsta nebo davy turistů, kterých je v nedaleké Karpaczi nebo Szklarské Porębě v sezóně dostatek. Zde můžete opravdu relaxovat a meditovat. Turistické stezky - turistické i cyklistické, dělají z tohoto místa oblíbený cíl turistů v zimě i v létě.

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Termální lázně a aquapark
Cieplickie lázně jsou otevřeny denně od 8:00 do 22:00 hod
Adresa: ul. Park Zdrojowy č. 5, 58-560 Jelenia Góra


Termy Cieplickie je intimní vodní park, ve kterém najdete mimo jiné termální bazény. Resort se nachází v lázeňském centru Jelenia Góra, kde najdete řadu zajímavých atrakcí, mezi které patří: trubkové skluzavky a třídráhová rodinná skluzavka, vodní lehátka, jacuzzi, vodní sprchy a pláště, divoká řeka a voda houpačka. Celková plocha vodní plochy Cieplických lázní je 1155 m² a teplota vody ve všech bazénech se pohybuje od 27°C do 36°C, hloubka od 0,4 m do 1,6 m.

Součástí komplexu jsou také unikátní lázně a norské termální bazény, které umožňují relaxovat venku v horké vodě i při té nejchladnější teplotě. Oba termální bazény pokrývají celkem přes 255 m2 a jsou vybaveny mimo jiné masážními přístroji, vodními rozstřikovači a gejzíry. Díky hloubce až 1,30 m můžete bezpečně využívat termální bazény bez ohledu na vlastní plavecké schopnosti.

Sportovní a rekreační nabídku doplňuje SPA zóna Cieplických lázní, která zahrnuje: sauny (2 finské, 1 infračervená, 1 parní), 3 jacuzzi, sněhovou jeskyni a stroj na výrobu ledu, relaxační zónu s lehátky a 2 masáže. pokoje.

Změnit nastavení cookies