Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Dolní Slezsko - Długopole Zdrój

Pobyty Informace

ZÁKLADNÍ POPIS

Długopole-Zdrój [dwuɡɔˈpɔlɛ ˈzdrui̯] - malé lázně v Dolnoslezském vojvodství, v obci Bystrzyca. Lázně jsou situovány v údolí Klodské Nisy (Nysa Kłodzka) v nadmořské výšce 370-400 m n. m.

Přestože se jedná o jedny z nejmenších lázní v Dolním Slezsku, v jeho okolí je mnoho zajímavostí. Tyto lázně lákají hlavně minerálními prameny, jejichž léčivé vlastnosti byly objeveny v 16. století. V 19. století se lázně staly známým letoviskem, jehož největší ozdobou byl lázeňský park. Lázně jsou nedílnou součástí lázeňského města Lądek-Długopole. Jedná se o nejjižnější bod výskytu minerálních vod dosud známých v polské části Sudet. Lázně jsou proslulé minerálními vodami s vysokým obsahem hořčíku, vápníku, sodíku, železa a draslíku.
Léčebné indikace: ortopedická a traumatická onemocnění, onemocnění periferních cév, onemocnění trávicího ústrojí, revmatická onemocnění, cukrovka, onemocnění krve a krvetvorby.

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Śnieżnik
Masiv Śnieżnik je nejvyšší pohoří v polské části východních Sudet a druhé nejvyšší po Krkonoších (Śnieżka 1602 m) v polských Sudetech. S ohledem na celé Sudety je Wysoký Jesenik (Praděd 1492 m), který se nachází v české části východních Sudet, vyšší než masiv Sněžníku.

Masiv Śnieżnik je přeshraniční pohoří a leží v Polsku a České republice. Oblast ležící na území Polska je přibližně 200 kilometrů čtverečních. Severní a severovýchodní hranici masivu Śnieżnik označuje údolí Biała Lądecka, za kterým se rozprostírají Złote hory. Z východu odděluje masiv Śnieżnik od Bialských hor údolí Morawka a průsmyk Płoszczyna. Hornonyský příkop na západě a průsmyk Międzyleska na jihu zase tvoří hranici mezi masivem Śnieżnik a Bystrzyckimi horami a zároveň mezi středními Sudety a východními Sudety. Na české straně na jihu a jihovýchodě pohoří hraničí s Hanušovickou vrchovinou. Od roku 1981 je masiv Śnieżnik součástí parku Śnieżnik Kajobrazowy, který zahrnuje také Bialskie Mountains a Złote Mountains.

Nejvyšším vrcholem masivu je Śnieżnik, ležící na polsko-české hranici a tyčící se do výšky 1425 metrů. Vrchol Śnieżniku je ústředním bodem celého masivu. Nejen, že název masivu je odvozen od názvu vrcholu, ale je také hlavním základním kamenem celého pohoří, z něhož vybíhá několik hřebenů.

V masivu Śnieżnik je mnoho turistických tras, včetně bohaté sítě cyklistických tras. Nejznámější a nejnavštěvovanější města tohoto regionu jsou: Międzygórze, Stronie Śląskie, Kletno, Sienna, Bolesławów.

Změnit nastavení cookies