Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Pomořany - Baltské moře

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Pomořansko je historická oblast u pobřeží Baltského moře rozdělená mezi Polsko a Německo. Region obývají velmi přívětiví a přátelští Kašubové, jejichž ochráncem je černý pták gryf. Oblast je typická cihlovou architekturou, nechybí zde ani významné architektonické památky, hrady a zámky. Baltské moře je trochu studené a větrné, přesto nabízí mnoho rekreačních možností – od jachtingu, přes rybaření až k relaxaci na předlouhých písečných plážích v paraváncích. Jedním z oblíbených pobřežních oblastí je tzv. Helská kosa, úzký dlouhý pobřežní pás lemovaný pláží a cyklostezkou. Rodiny s dětmi by si zde neměly nechat ujít návštěvu jediného fokária v Polsku. Jde o malou zoo věnující se péči o nalezené a zraněné tuleně.

Mezi historické metropole patří Štětín, přístavní město a námořní přístav na řece Odře. Jedním z největších a nestarších polských měst je Gdaňsk ležící u Gdaňského zálivu a tvořící spolu s Gdyní a Sopotami tzv. Trojměstí. Je to centrum jantaru s krásnou architekturou a příjemným nábřežím.

Z přímořských lázeňských středisek jmenujme např. Svinoústí (Świnoujście) rozkládající se na třech ostrovech nebo městečko Mezizdroje (Miedzyzdroje) s atraktivní pláží nebo Promenádou hvězd. Za zmínku stojí nedaleká rezervace zubrů ve Wolińském národním parku. Jedním z nejnavštěvovanějších letovisek je Kolobřeh (Kolobrzeg), zdejší lázně užívají k léčbě místní rašelinu a minerální prameny.
Pomořansko se chlubí rozsáhlým dědictvím po řádu křižáků. Prohlédněte si největší cihlovou pevnost v Evropě nebo hrad v Malborku (UNESCO), stejně tak rytířským životem protkané pevnosti v Gniewě, Sztumě nebo Kwidzyně. Milovníkům historie doporučujeme nádherné cisterciácké opatství v Pelplinu s obrovskou gotickou katedrálou a nádherným interiérem. V klášterním muzeu můžete obdivovat jeden z výtisků originální Gutenbergovy bible.

Podívejte se na inforeportáž ZDE