Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Paganella

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Lyžařská oblast Paganella (2125 m n.m.) je součástí velkého teritoriální celku zvaného Skirama Dolomity Adamello-Brenta.
Hlavními středisky jsou lokality Molveno, Fai della Paganella a Andalo.

Celkem 14 lanovek moderní generace, 50 km sjezdovek propojených mezi sebou, s rozdílnými stupni obtížnosti a rodílně dlouhých pro sjezd a snowboard. Začátečníci zde mají k dispozici čtyři lyžařské školy s vybavením a dva zábavné dětské areály s tapis roulanty. Díky modernímu systému programovaného zasněžování je garantováno lyžování po celou prodlouženou sezónu.

ANDALO:
Součástí sportovního městečka v Andalu je také běžkařský areál, vybavený systémem programovaného zasněžování a osvětlením, jehož tratě jsou vyznačené kolem malého přírodního jezera. Oba okruhy jsou koncentrické, s délkou 3 km a 5 km, se sklonem od 0 do 4%. Úsek, který klesá k jezeru má maximální sklon 17%. Milovníci běžek si tady mohou zalyžovat v příjemné krajině, uprostřed lesů, které se střídají s otevřenými prostranstvími.
Ve sportovním areálu se nachází také meetingové sály, kluziště s bruslařskou dráhou, bazény a wellness-centrum ACQUAIN.

FAI DELLA PAGANELLA (1030 m n.m.)
* známá lokalita pro lyžaře. Usazená na sugestivní terase zvané Paganella, je snadno dosažitelná z dálnice A22 - výjezd San Michele all'Adige a velmi dobře vybavená lyžařskými vleky a zařízeními poslední generace, která dosahují až vrcholek Cima Paganella (2125 mm.n.m.) a potom se napojují na systém vleků a lyžařských zařízení střediska Andalo, kde zajišťují přepravu lyžařů k sjezdovkám o celkové délce 50 km s různým stupněm obtížnosti a kde nechybí systémem programovaného umělého zasněžení.

MOLVENO:
Molveno leží u stejnojmenného jezera a má jezerní přístav ponořený v zeleni, vybavený pro odpočinek i sportovní činnosti. Jezero Molveno zaujme svými průzračnými vodami a je druhým největším jezerem v Trentinu. Molveno je výchozím bodem pro alpské horské exkurze do Dolomit Brenta a do Přírodního parku Adamello Brenta. Přímo z centra města vede kabinová lanovka až na náhorní plošinu Pradel (1400 m n.m.), kde začíná velké množství stezek a ferát a některé lze praktikovat i v zimě na sněžnicích a nebo na lyžích při ski-alpinismusmu.