Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Torri del Benaco

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Torri del Benaco je oblíbené turistické město ležící na východním pobřeží jezera Lago di Garda, cca 40 km od města Verona (provincie Veneto). Nabízí široké sportovní vyžití od vodních sportů (plachtění, kanoa, vodní lyžování) přes turistiku, MTB, cyklistiku, in-line skating, horolezectví a spoustu dalšího. V neposlední řadě je proslulé i díky pestrému kulturnímu programu v letních měsících.

Historické centrum města je obklopeno středověkými hradbami a věžemi. Staré centrum města tvoří dlouhá dlážděná ulice Corso Dante, kterou protínají kamenné chodníky s obchůdky a restauracemi. Na jednom konci ulice stojí znak města – hrad Scaligerů, podél jehož jedné strany se táhne dlouhý skleník s citrusovníky postavený v roce 1760. Hrad Scaligerů je dnes sídlem Národopisného muzea. Severně od obce stojí městská věž s hodinami (Torre del Comun), která sloužila ve středověku ke svolávání obyvatel města. Pokud se chystáte zajít na pláž, doporučujeme záliv Punta San Vigilio s blankytně modrou vodou, nebo nudistickou pláž, která se nachází poblíž této zátoky.

Torri del Benaco představuje vynikající výchozí bod pro podnikaní výletů do okolních měst jako Verona, Miláno nebo Benátky.