Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Garda

Pobyty Informace

ZÁKLADNÍ POPIS

Středověké staré město Garda leží na východním břehu jezera Lago di Garda v regionu Veneto (Benátsko). Pyšní se spletí křivolakých uliček je vskutku malebným místem miniaturních rozměrů, sevřených dvěma pěknými starými městskými branami. Na zdejších úzkých pěších zónách člověk objeví mnohé, po čem jeho srdce touží. Najdete tu stylovou keramiku, odvážné módní butiky, lahodné ovoce a téměř na každém kroku osvěžující zmrzlinu (gelati).

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Zajímavosti města Garda:

Historické centrum města s romantickými úzkými uličkami.

Villa degli Albertini
Lungo Lago Regina Adelaide - jedna z nejkrásnějších vil u Gardského jezera s honosnou zahradou.

Kapitánský palác (Palazzo dei Capitani). Benátský palác ze 14. století, příklad benátské gotiky.

Palazzo Fregoso - v centru města, pocházející z 15. století

Hodinová věž (Torre dell’Orologio)

Rocca Garda - skála nad městem z níž je výborný výhled na město a na jezero Garda. Jsou zde zbytky pevnosti, která byla postavena v lombardském období a ve které byla v desátém století vězněna burgundská královna Adelaida. V sedmnáctém století byl na skále postaven karmelitánský klášter s kostelem sv. Jiří.

Punta San Vigilio - malý výběžek pevniny do jezera Garda, na kterém kromě malého přístavu najdeme také vilu Brenzone (Villa Guarienti-Brenzone) z roku 1540, která hostila například cara Alexandra II. a W. Churchilla. Je zde také kostel sv. Vigilia. Na severu se nachází zátoka sirén (Baia delle Sirene), která je považována za nejkrásnější zátoku ke koupání v celém Gardském jezeře.