Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Jižní Tyrolsko

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Jižní Tyrolsko je historické území v severní Itálii, které bylo po 1. světové válce odtrženo od Rakousko a připojeno k Itálii. Na severu, východě i západě je ohraničeno Alpami. Hlavním městem regionu je Bolzano. Jedná se o překrásný kraj pod alpskými štíty s téměř středomořským klimatem a až 300 slunečními dny v roce! Vše zde nahrává pěstování výtečného vína, kraj je známý svou skvělou gastronomií. Klasické místní produkty jsou jablka, víno a špek.
Příroda se zde pyšní průzračnými jezery, vodopády, strmými údolími, hrady a historickými městy. V zimě zde najdete špičková lyžařská střediska, snow parky světové úrovně, běžecké tratě s působivými výhledy a stezky pro zimní turistiku. V létě svádějí zelené kopce uprostřed Dolomit k procházkám a projížďkám na kolech. Více než 13 000 km turistických tras brázdí panenskou přírodu až k vrcholkům zapsaným na seznam UNESCO. Cyklisty láká 600 km stezek včetně trailů v Dolomitech či pohodlných jízd v údolí. Milovníky vodních sportů vábí např. jezero Kalterer See. Odpočinek najdete v lázních Therme Meran, jedná se o komplex bazénů a saun s rozsáhlým odpočinkovým parkem.
V Jižním Tyrolsku se mluví italsky, německy a ladinsky. Každé z etnik přispělo svým kouskem k pestrosti regionu. Bohatá kultura regionu se odráží v historických památkách jako jsou hrady Franzensfeste nebo Bruneck, zámky Sonnenburg, Schlandersberg a Trauttmansdorf, doly Villanders, Prettau a Ridnaun, kostely a církevní stavby a v neposlední řadě pozoruhodná muzea na špici s Archeologickým muzeum v Bolzanu, kde si můžete prohlédnout ledovcovou mumii pravěkého horala Ötziho.