Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Arrabba/Marmolada

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Dolomity Super Ski: Arabba/Marmolada 1446 - 3266 m n.m.

Další možnosti sportu a zábavy:

* otevřené kluziště
* lyžařské školy a školičky
* paragliding
* heliski – panoramatický přelet okolo Sella Ronda; let helikoptérou nad horou Marmolada s následným sjezdem na lyžích
* svah s boulemi
* skialpinistické a extrémní volné lyžování - Sass Pordoi


Zimní resort Arabba / Marmolada v severoitalské provincii Belluno je považován za absolutní špičku lyžařské nabídky v celoevropském měřítku a je bezkonkurenčně nejvyhledávanějším lyžařským střediskem světově proslulého okruhu Sella Ronda. Symbolem oblasti, kterým se italské Dolomity pyšní, je známá hora Marmolada, která se tyčí do výše 3342 m. Z jejího vrcholku vede až do městečka Malga Ciapela nekonečně dlouhá červená sjezdová trať Pista Bellunese překonávající převýšení 1800 m a zajistí 12 km dlouhé lyžování. Perfektní a rychlý přesun opačným směrem z Malga Ciapely na vrchol Marmolady zajišťuje nedávno zrekonstruovaná kabinová lanovka. Lákavé je i lyžování na ostatních tratích, protože orientace svahů na sever zaručuje dostatek sněhu po celou lyžařskou sezónu a otevírá možnost lyžování jak na upraveném, tak na neupraveném terénu. Pokud vás lákají sněhobílé tratě přímo za městečkem Arabba, z údolí Malga Ciapela vás vyveze na vrcholek Passo Padon krytá vysokorychlostní čtyřsedačka. Novinkou loňské sezóny je šestimístná sedačka Masarei s kapacitou 2300 osob za hodinu. Lákavé nabídky zimní dovolené v této oblasti naleznete i v naší nabídce.

Arabba/Marmolada nabízí 62 km sjezdovek většinou střední a vyšší obtížnosti. Jejich kvalita uspokojí požadavky i nejnáročnějších lyžařů, zejména díky několika závodním tratím, které patří k nejobtížnějším terénům pro lyžování v italských Dolomitech.

Nejdelší sjezdovka v Arabbě poskytne 4 km dlouhé lyžování Porta Vescovo s převýšením 875 metrů, která poskytne svým pokořitelům nezapomenutelné zážitky. Na náročnější lyžaře čeká 3,3 kilometru dlouhá Pista Fodoma s převýšením 900 m.

Díky vysoko položeným tratím je středisko Arabba/Marmolada ideálním místem i pro jarní lyžování. Nádherné okamžiky na sněhu pod jarním sluncem zaručuje i samotný ledovec Marmolada.

Pro lyžování v tomto středisku hovoří jasná fakta: pestrá paleta volných terénů a nepřeberné množství lyžařských extrémů včetně jedinečné nabídky heliski na královně Dolomit, dokonale udržované a přehledně značené tratě, na nichž je obvykle zajištěno umělé vytěžování. Běžnou samozřejmostí je i vysokokapacitní moderní přepravní zařízení zaručující rychlou a pohodlnou cestu na svah a v neposlední řadě vás potěší nečekaně idylická atmosféra horských vesniček Arabba a Malga Ciapela, zatím ještě vzdálená masovosti turistických komplexů.

Nabídka pro běžkaře má podobu velmi lákavého okruhu dlouhého 15 km, který leží v lokalitě Malga Ciapela.