Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Istrie

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Istrie je poloostrov vybíhající do Jaderského moře. Dělí se o něj Itálie, Slovinsko a Chorvatsko. Na chorvatském území se jedná o největší, turisticky nejvyhledávanější a tím pádem také o nejživější oblast u chorvatského Jaderského moře. Na pobřeží najdeme velmi rozsáhlá a neobyčejně rušná letoviska, hotelové komplexy na sebe těsně navazují a táhnou se často v délce několika kilometrů podél moře. Skalnaté a kamenité istrijské pláže se strmým vstupem do moře byly doplněny betonovými plošinami a terasami, na pláže byly navezeny oblázky a drobné kamínky, případně hrubý písek. Moře je čisté a kolem se nacházejí borové lesy.
Na Istrii najdeme letoviska jako Novigrad, Umag, Poreč, Vrsar, Rovinj a největším městem je Pula. Ve velkých střediscích se koná každý den nějaká zábavní nebo společenská akce. Města i městečka byly nákladně opraveny a jsou lákadlem pro turisty vyhledávající historické památky (např. Eufraziova bazilika v Poreči nebo římské památky v Pule).
V regionu nalezneme také rozsáhlou nabídku sportovního vyžití: prim hrají vodní sporty jako potápění, podmořský rybolov, vodní lyžování, windsurfing, jachting a další. Nechybějí ani hřiště na míčové hry – tenis, volejbal, košíkovou fotbal a další. Najdete zde i jízdárny, sportovní letiště, fitness centra, kuželny. Lze si vypůjčit horské kolo a vydat se na místní cyklostezky, kterými je Istrie protkaná. V nabídce je také návštěva aquaparků v Novigradu a v Poreči.
Istrie je prostě oblast, kde to žije, kde je zábava v plném proudu a kde se nudit nebudete.

Prohlédněte si krásy Istrie na krátkém videu ZDE

Zdroj: World Travel Guides