PARKHOTEL Plzeň - Plzeň - Česká republika - Západní Čechy

Hotel PARKHOTEL Plzeň - Plzeň (H2312R24)

Česká republika > Západní Čechy
Strava polopenze
BEZLEPKOVÁ strava
BEZBARIÉROVÉ zařízení
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem povolen: 500Kč/pobyt
Internet: Wi-Fi
Výtah
Restaurace v objektu
Sauna: v hotelu
Fitness
Parkoviště
Tenisový kurt: u hotelu
Bazén - koupaliště: vyhřívaný, u hotelu
Přírodní koupání: od 2 km
Železniční stanice:
Autobusová zastávka: 300 m
MHD: 300 m
Sportovní vyžití
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Plzeň

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Statutární město Plzeň je metropolí Plzeňského kraje na soutoku řek Mže, Radbuza, Úhlava a Úslava, z nichž pak vzniká řeka Berounka. Počtem obyvatel se řadí na čtvrté místo v České republice. V roce 2015 bylo vyhlášeno Evropským hlavním městem kultury. V historickém centru najdete barokní a renezanční domy, uličky jako ze středověku a katedrálu sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v Čechách. Unikátní jsou zdejší přístupné Loosovy interiéry či Velká synagoga, ta největší v České republice. K prozkoumání láká také plzeňské podzemí. Z Plzně pochází i loutky Spejbla a Hurvínka, jejichž sochy najdete v Šafaříkových sadech. Plzeň je také průmyslové centrum neoddělitelně spjaté s tradicí závodů Škoda. V několika bývalých továrních halách čeká na všechny vědátory Techmania Science Center s řadou interaktivních exponátů. Plzeň prostě žije a má mnoho co nabídnout. Vrhněte se do objevování jejích krás!

V Plzni doporučujeme navštívit:
Pivovar Plzeň - od roku 1842 v Plzni tvoří legendu českého piva a tou je Plzeňský Prazdroj. V pivovaru na Vás čeká komentovaná prohlídka celého pivovaru s prohlídkou pivních sklepů a následnou ochutnávkou piva.
Historické podzemí - Fascinující cestu v labyrintu chodeb, sklepů a studní budovaných od 13. století obohacuje expozice knihtisku, funkční replika vodního kola nebo fragmenty ze zbouraných domů.
Království jedu - Unikátní expozice „Království jedu“ v plzeňské zoo, nemá v České republice obdoby. Žijí zde nejjedovatější hadi světa a je mimořádně zabezpečený.
Rozhledna na Chlumu - Přijďte se přesvědčit, jak krásný je výhled na Plzeň, Brdy i Český les. 25 metrů vysoká vyhlídková věž na kopci Chlum (416 m n. m.) nedaleko centra Plzně byla postavena v roce 1929, díky celorepublikové sbírce.

Tipy na výlety do okolí:
Farmapark u Toma (9 km) - Náš farmapark je budován jako kontaktní, tzn. že můžete do většiny výběhů za zvířátky.
Rezervace divokých koní (15,4 km) - Rezervaci obývají divocí koně a mladé jalovice praturů. Pomáhají zde spásáním trávy pečovat o cenný biotop.
 Mariina skála (21,6 km) - Dřevěný vyhlídkový altánek na Mariině skále najdete v přírodním parku Kornatický potok nedaleko zámku Kozel a hradu Lopata. Dnešní vyhlídka je replikou původní stavby z 19. století, která byla zničena při velké vichřici v 50. letech minulého století.

Možnosti koupání v Plzni a okolí:
Plavecký areál Plzeň - Zajímavý plavecký areál s množstvím atrakcí, který za návštěvu určitě stojí! Je zde krytý i venkovní bazén a saunu, tobogán, divoká řeka, relaxační bazén, malý dětský výukový bazén, vířivky a parní komory pro muže a ženy.
Pivní lázně v Plzni - Lázně mají čtyři vany a jednu dvoj vanu s čepováním piva během koupele; lidé se vykoupají v pivovarské mladině. Kapacita nového zařízení v různých provozech je na rezervace až 15 lidí. Pivní vany doplňuje všechny druhy masáží, infrasauna, wellness, suchá sauna a pivní parní lázeň.

Hodnocení hotelu (1 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

PARKHOTEL Plzeň - Plzeň (H2312R22)

Václav Čejka 09.8.2022

Kvalita ubytování velmi dobrá.
Kvalita stravování dobrá.
Vcelku velmi dobrý.

10 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

VENKOVNÍ ZDARMA BAZÉN • VZHŮRU DO METROPOLE ČESKÉHO ZÁPADU (ZOO, Techmania, sport, muzea, pivovar aj.)

URČITĚ OCENÍTE

Proč Parkhotel Plzeň
- klidné místo v blízkosti Borského parku
- široké sportovní vyžití
- skvělé místo pro poznání Plzně a blízkého okolí

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel Parkhotel Plzeň se nachází v příjemném prostředí Borského parku situovaného v jižní části města Plzně, se snadnou dosažitelností centra města a mezinárodní silniční sítě. Kongresové centrum Parkhotel Plzeň je jedním z největších kongresových a hotelových zařízení v Čechách mimo Prahu.

Město Plzeň má strategickou polohu na dálnici D5 mezi Prahou (D5, 80 km), Mnichovem (D5, A93, 280 km) a Norimberkem (D5, A6, 180 km). Plzeň má mnoho možností pro volnočasové aktivity např. pivovar Plzeňský Prazdroj, Pivovarské muzeum, Historické podzemí, rovněž tak je dobrou výchozí pozicí pro výlety do Prahy, Karlových Varů, Mariánských Lázní a do NP Šumava.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, Lobby bar, výtah, konferenční prostory, fitness, 3 tenisové kurty s umělým povrchem, kurt na padel tenis. V letních měsících se pravidelně grilují speciality na dřevěném uhlí v prostředí terasy s vyhlídkou do parku.

Wellness: venkovní vyhřívaný bazén na terase hotelu v krásném prostředí Borského parku. Privátní SPA zóny: vířivka, sauny, relaxační zóna a solárium.

KDE BUDETE SPÁT

2 - lůžkové pokoje SUPERIOR s přistýlkou, Spr.+vana+WC, SAT/TV se 40 světovými programy, klimatizace, telefon, minibar, trezor, Wi-Fi.
Neobsazené lůžko v pokoji není povoleno.

Pro rodiny s dětmi na ověření pokoje FAMILY SUITE (2 propojené pokoje), JUNIOR , BUSSINESS (za příplatek cca 250 Kč / os./noc).

Toto zařízení je BEZBARIÉROVÉ. Rozsah bezbariérovosti najdete v dotazníku, který nám vyplnil hotel ZDE . Sami posuďte, zda je pro Vás bezbariérovost tohoto zařízení dostatečná. Bezbariérové pokoje je nutné předem v CK ATIS vyžádat (a ověřit jejich dostupnost), jejich lůžková skladba i cena může být odlišná od typů pokojů, které CK Atis standardně nabízí.

CELKOVÁ KAPACITA

150 pokojů

FORMA STRAVY

polopenze - snídaně bufet, večeře výběr z menu o 3 chodech. Možnost dokoupení obědů na místě.

Bližší informace o bezlepkové stravě najdete ZDE (požadavek na bezlepkovou stravu je nutné uvést do objednávky).

POBYT S DĚTMI

Dítě do 5,99 let na přistýlce s polopenzí ZDARMA.
Dítě zdarma povoleno na pokoji v doprovodu 2 plně platících osob.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Venkovní letní vyhřívaný (26 st.) hotelový bazén, vodní nádrže v okolí Plzně.
Plavecký areál Plzeň - Slovany (4,5 km) - vnitřní bazén 50x25 m, tobogán, divoká řeka, vířivky, relaxační bazén, dětské brouzdaliště, parní komory, venkovní bazén aj.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

V Plzni se nudit nebudete:

Plzeňský pivovar Prazdroj - prohlídky, Pivovarské muzeum,

Památky:
Katedrála sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v Česku, Velká synagoga, Františkánský klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, Náměstí Republiky (v historickém centru města Plzně je se svými rozměry 139 krát 193 metrů jedním z největších náměstí nejen v České republice, ale i v celé Evropě

Sport: V Plzni najdete více jak 160 sportovišť: zimní stadiony, plavecké bazény, fitness centra, sportovní areály, skateparky, in-line dráhy, hřiště na plážové sporty, lanová centra, turistické a cyklo trasy, minigolf, golf, horolezectví, bowling a kulečník, squash, zorbing, superkarting aj.

Divadla - Divadlo J.K. Tyla, Divadlo Alfa, Divadlo Dialog, Divadlo pod lampou, Divadlo Pluto, Divadelní spolek loutkové divadlo Špalíček, Loutkové divadlo V Boudě, Divadelní festivaly v Plzni

Divadelní festivaly v Plzni - Mezinárodní festival Divadlo, Skupova Plzeň, Divadelní léto pod plzeňským nebem

Muzea: Západočeské muzeum, Národopisné muzeum, Muzeum církevního umění, Pivovarské muzeum a plzeňské historické podzemí, Patton Memorial Pilsen, Muzeum loutek a Muzeum strašidel, Západočeská galerie, Galerie města Plzně, Galerie Jiřího Trnky

Techmania science center - Stovky interaktivních exponátů, gyroskop, 3D planetárium, programy v dílnách a laboratořích, krátké filmy promítané na obří interaktivní globus nebo zábavné vědecké show – to je Techmania Science Center v Plzni.

Centrum Caolinum - prohlídky podzemí caolinového dolu. Více informací ZDE

Cyklovýlety: Na kole do Rokycan, Cyklovýlet podél Hracholuské přehrady, Židovská cesta v Plzni, Plzenecká Železnice, Stezka po stopách Popelky (vydejte se po stopách Popelky. Poznejte místa, kde Popelka bydlela, kam jezdila za Rozárkou nebo kde měl stáj Jurášek. Kolem hradu Švihov vede stezka, která vám všechna místa ukáže. Na hradě Švihov začíná pohádková stezka, která vám ukáže místa, kde se natáčela jedna z našich nejoblíbenějších...),

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14:00 hod do 18:00 hod a večeří v den nástupu. Pobyt končí uvolněním pokoje do 11:00 hod a snídaní v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

25 Kč / osoba /noc

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

500 Kč / zvíře / pobyt

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

zdarma

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Plzně. Vlakové nádraží je v centru (cca 10 min. taxi od hotelu).
MHD č. 4, 14, 16, 21, 24, 26, 30, 32

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz.

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Plzně. Trolejbusová zastávka je cca 300 m a tramvajová cca 600 m od hotelu.
MHD č. 4, 14, 16, 21, 24, 26, 30, 32

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz.

PŘÍJEZD AUTEM

Příjezd po D5, výjezd exit BORY 80, Plzeň, dále směr "Bory" a "Borský park", značeno.
Parkování na hotelovém parkovišti.

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny

Podobné pobyty

SLAVNOSTI SVOBODY V PLZNI
2024
Pojištění storna v ceně

SLAVNOSTI SVOBODY V PLZNI

Česká republika Západní Čechy

Hotel Lions *** Plzeň najdete nedaleko historického centra Plzně a v těsné blízkosti jednoho z městských parků a řeky Radbuzy.Město Plzeň má ...

● SLAVNOSTI SVOBODY PLZEŇ 3.5. - 6.5.24 ● čeká na Vás bohatý program pro celou rodinu ● Náš tip - ...

snídaně

H3124R24akce

od 1 999 Kč / pobyt
- Detail
ZDARMA NA PIVNÍ FESTIVAL V PLZNI - „SLUNCE VE SKLE“
2024
Pojištění storna v ceně

ZDARMA NA PIVNÍ FESTIVAL V PLZNI - „SLUNCE VE SKLE“

Česká republika Západní Čechy

Hotel Lions *** Plzeň najdete nedaleko historického centra Plzně a v těsné blízkosti jednoho z městských parků a řeky Radbuzy.Město Plzeň má ...

SLUNCE VE SKLE - festival minipivovarů v termínu 13.9. - 15.9.24. Náš tip - jeďte VLAKEM!

snídaně

H3124R24pivo

od 1 999 Kč / pobyt
- Detail
Změnit nastavení cookies