SAVOY - Františkovy Lázně - Česká republika - Západní Čechy

Hotel SAVOY - Františkovy Lázně (H3126R24)

Česká republika > Západní Čechy
Strava polopenze
NOVINKA v nabídce CK Atis
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem povolen: 360 Kč/noc
Internet: Wi-Fi
Výtah
Krytý bazén v objektu
Restaurace v objektu
Sauna:
Parkoviště
Aquapark: 680 m
Železniční stanice: 300 m
Autobusová zastávka: 280 m
MHD: 280 m
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Františkovy Lázně

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Františkovy Lázně

Významné lázeňské město založené v roce 1793 se nachází na západě České republiky. Ucho­vala se zde neopakovatelná atmosféra počátku 20. století, která se odráží v éře neoklasicismu. Díky tomu je město právem považováno za jeden z nejmalebnějších koutů země. Lázně se vyznačují mírným klimatem, typickým pro podhůří, výjimečně čistým ovzduším vzdáleným hluku a shonu velkých měst. Okolní parky jsou ideálním místem pro klidné procházky za zvuků hudby doléhající z kolonád. To vše umocňuje blahodárný účinek minerálních pramenů, jež sem přivádějí množství turistů, kteří chtějí zlepšit své zdraví.

Můžete navštívit:

Ostroh - Původně středověká románská pevnost, později přestavěná na venkovskou renesanční rezidenci. Zájemci se mohou v zámku seznámit se sbírkou nábytku z 19. století a také navštívit muzeum věnované historii života na venkově v chebském regio­nu na počátku 19. století.

Národní přírodní rezervace Soos – nachází se nedaleko hranic s Německem a jedná se o rozlehlé rašeliniště a slatiniště na němž vyvěrají minerální prameny a oxid uhličitý v podobě bahenních sopek, což je v Evropě unikátem.

Komorní Hůrka – je nejmladší sopka na území České republiky. Sopka vznikla na dně již vysychajícího slaného jezera. Vrchol sopky dosahuje výšky 503 m. n. m. naposledy byla sopka činná před milióny let.

Hodnocení hotelu (1 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

SAVOY - Františkovy Lázně (H3126R23)

Sylvie a Jozef Jarošovi 05.11.2023

Pobyt ve Františkových Lázních nás, hned při příjezdu, zklamal. Výhled z okna na rezavou střechu a rozpadávající cihly, neodpovídal pokoji Standard ve 4.hvězdičkovém hotelu a zcela nám pokazil celkový dojem z očekáváné dovolené. Když jsme na recepci žádali výměnu pokoje,i z možnosti doplatku, tak nám bylo řečeno, že to je poslední volný pokoj v hotelu, což nebyla pravda, protože v jídelně bylo spostu volných míst, která se do konce týdne zaplňovala. Prostě žádná vstřícnost. Jídlo bylo dobré, výborná paní doktorka a výborné procedury, čistota na pokoji a úklid byly dobré. Na procházky nádhernými parky a krásu nádherného podzimu, nikdy nezapomeneme.

7 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

• 30 PROCEDUR/6 NOCÍ - INTENSIVE KOMPLEXNÍ LÉČEBNÁ KÚRA

URČITĚ OCENÍTE

Proč Savoy Spa & Medical Hotel ****
- hotel v centru lázní, v blízkosti 2 největší městské parky a lázeňská kolonáda
- léčivý pitní pramen Stanislav přímo v hotelu
- Františkovy Lázně - ráj pro pěší i cykloturistiku, golfisty i milovníky odpočinku
- hudební večery v úterý a pátek (19:00 - 21:00)

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Savoy Spa & Medical Hotel **** se nachází v centru lázní.

Františkovy Lázně jsou vyhledávány především pro své přírodní léčivé zdroje, které zde mají svou tradici při léčbě nemocí srdce a krevního oběhu, gynekologických onemocnění a poruch pohybového ústrojí. Ve Františkových Lázních byly založeny v roce 1793 a vyvěrá zde 22 druhů nezaměnitelných minerálních pramenů, o kterých jsou první písemné zmínky již z roku 1502.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Restaurace, recepce, lobby bar a kavárna, rehabilitační bazén a sauna, léčebné oddělení(nově zrekonstruováno 12/2017), výtah, venkovní terasa, internetový koutek

KDE BUDETE SPÁT

a) 1 a 2 - lůžkové pokoje STANDARD: Spr. nebo vana + WC, SAT TV, fén, minibar, telefon, trezor, župan, Wi-Fi
b) 1 a 2 - lůžkové pokoje COMFORT: Spr. nebo vana + WC, SAT TV, fén, minibar, telefon, trezor, župan, Wi-Fi. Některé s možností přistýlky. Cena přistýlek na dotaz.

Pokoje s balkonem v kategorii Comfort, za příplatek 250 Kč / pokoj / noc - na ověření.

CELKOVÁ KAPACITA

93 pokojů

FORMA STRAVY

Polopenze.

POBYT S DĚTMI

Dítě do 2,99 let bez lůžka a stravy ZDARMA.

Léčebné pobyty nejsou určeny dětem. Procedury poskytovány až od 18ti let.
Saunová část bez věkového omezení. Dítě povoleno pouze v doprovodu rodiče

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - (odlišné storno, omezení)

Hotel SAVOY se nachází v lázeňské zóně. Každý vjezd do lázeňské zóny je zpoplatněn 50 Kč. Parkování na centrálním parkovišti. Vzdáleno 900 m od hotelu. Cena parkovného 192 Kč / auto / noc - na vyžádání u hotelu. Kontaktovat hotel nebo uvést požadavek při rezervaci.
V den příjezdu a odjezdu je možné přijet přímo k hotelu, vyložit si zavazadla, pořešit check-in a poté auto odvézt na centrální parkoviště (info dostanou hosté v recepci).

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Hotelový rehabilitační bazén.

Dále ve městě: AQUAFORUM (680 m) - svět vody a relaxace ve Františkových Lázních nabízí jedinečnou možnost odpočinku a uvolnění. Nechte se unášet neopakovatelným prostředím a načerpejte pohodu těla, mysli i duše - 1500 m2 vodní plochy * 4 vnitřní a 3 venkovní bazény s vodními atrakcemi * tobogán a vodní skluzavky * wellness * vodní jeskyně * venkovní a vnitřní snack-bar * restaurant.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

JAK UŠETŘIT V LÁZNÍCH ? (klikněte)

KARLOVY VARY REGION CARD šetří Váš čas i peníze!
- karta plná slev a výhod na nejatraktivnější místa v okrese Karlovy Vary.
Vyberete si z 80+ míst a atrakcí
kultura, památky, muzea a expozice, turistické zajímavosti, tradiční výroba, lázně a bazény, gastronomie, služby, sport
Městská doprava ZDARMA
autobusem, trolejbusem nebo lanovkou pak objevujete zajímavosti Karlovarského kraje


Více informací ZDE

Karlovy Vary Card lze zakoupit v turistických a informačních městských centrech.

POZNEJTE FRANTIŠKOVY LÁZNĚ A JEJICH OKOLÍ:
Františkovy Lázně

- Františkovy Lázně jsou nejmenšími lázněmi západočeského lázeňského trojúhelníku. Byly založeny roku 1793 a dodnes si uchovávají ráz komorního lázeňského města z přelomu století. Jejich půvab podtrhuje ucelená klasicistní architektura lázeňských budov i pavilonů.
Mírné klima podhorského charakteru, okolní lesy a udržované městské parky i sady, to vše podporuje léčebné a posilující účinky proslulé kyselky i zpříjemňuje pobyt lázeňským hostům i návštěvníkům. Ve Františkových Lázních se nachází 22 léčivých minerálních pramenů kvalitních, silně zásaditých kyselek, slatina a přírodní vývěry zřídelního plynu jsou využívány k léčbě cév, srdce a ženských chorob.
Odpočíváte aktivně? Pak je zde pro vás minigolf, fitness, solárium, tenis, půjčovny horských kol nebo si můžete zarybařit. Kulturní vyžití zajistí divadlo, kino, kolonádní koncerty, pravoslavný chrám sv. Olgy nebo Lázeňské hudební léto a Literární Františkovy Lázně.

Cheb
- Cheb patří k nejstarším městům v České republice – jeho historie sahá prokazatelně až do 11. století. Hned následující století zanechalo na tváři města výraznou stopu v podobě románského hradu – císařské falci (jediné v ČR) – a dvoupatrové kaple sv. Erharda a Uršuly, jež nechal vybudovat Friedrich Barbarossa.
V městské zástavbě nejvíce vyniká malebné náměstí s charakteristickými sedlovými střechami domů a hrázděným Špalíčkem či gotický farní chrám sv. Mikuláše a Alžběty. Starobylý dům čp. 3 (budova Chebského muzea) proslul jako místo, kde byl v roce 1634 zavražděn císařský generallissimus Albrecht z Valdštejna.
Také v současnosti je zde patrné prolínání různých kultur, díky kterému se Cheb stal přirozeným a živým centrem euroregionu Egrensis.

Soos
- Rezervace leží 6 km od Františkových Lázní. Byla vyhlášena v roce 1964 na ploše 221 ha, přístupná je jen část a to 1,2 km dlouhou podlážkovou naučnou stezkou s popisy a vysvětlivkami. Jedná se o rozlehlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid ohličitý v tzv. mofetách – bahenních sopkách.
Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou (minerální) vodu. Dnes zde najdeme evropskou raritu – tzv. křemelinový štít – nahromaděnou křemelinu ze schránek jezerních řas rozsivek usazených na dně jezera. Je to „měsíční” krajina rozbrázděná erozí a pokrytá žlutou a bílou vrstvou vysrážených minerálních solí.
V rezervaci žije řada chráněných živočichů a roste zde množství mokřadních a slanomilných rostlin.

Hrad Seeberg
- nachází se v obci Ostroh 5 km od Františkových Lázní směrem na Aš. Hrad Seeberg byl po svém založení jedním z vojenských opěrných bodů, které vytvářely zázemí při německé kolonizaci Chebska.
Původní románský hrad zde stál pravděpodobně již koncem 12. stol., první písemná zpráva je však až z roku 1322. Ludvík Bavorský tehdy zastavil hrad a celé Chebsko Janu Lucemburskému za příslib pomoci při jeho kandidatuře na císařský trůn. Po nevyplacení zástavy se stal majetkem Koruny české.

Komorní hůrka
- Komorní hůrka je naše nejmladší činná sopka, která má významné místo v dějinách geologie. Vznikla ve starších čtvrtohorách jako poslední dozvuk silné vulkanické činnosti na Chebsku. Na jejím výzkumu se podílely tak významné osobnosti jako byl Johann Wolfgang Goethe, na jehož počest byla do skály nad štolou vsazena pamětní deska.
Dovolená POD ROZHLEDNOU:

Rozhledna Salingburg (vzdálenost 1,8 km), 450 m. n. m., 52 schodů
Malá vyhlídka, která svým vzhledem napodobuje zříceninu. Do roku 1906 město nemělo žádnou vlastí historickou památku, a tak se a radní a místo spolek rozhodli, že si postaví vlastní hrad, který měl sloužit jako rozhledna.
Provozní doba (bez záruky): neomezeně
Vstupné (bez záruky): zdarma

Bismarckova rozhledna na Zelené hoře (vzdálenost 10,5 km), 637 m. n. m., 72 schodů
Osmnáctimetrová vyhlídka, ze které máte výhled na Chebsko, Smrčiny, Krušné hory, Slavkovský les, část Šumavy a vodní nádrž Skalka. Před kamennou rozhlednou zde dříve stála dřevěná vyhlídka, poté zde byly vykáceny stromy kvůli výhledu.
Provozní doba (bez záruky): neomezeně
Vstupné (bez záruky): zdarma

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 13:00 v den příjezdu a večeří (17:00 - 19:00 hod).
Pobyt končí snídaní (7:00 - 10:00 hod) a uvolněním pokoje do 10:00 hod.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

50 Kč / osoba / noc

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

360 Kč / noc, pouze malá rasa

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

Parkování na centrálním parkovišti (900 m od hotelu), za poplatek 192 Kč / auto / noc

V den příjezdu a odjezdu je možné přijet přímo k hotelu, vyložit si zavazadla, pořešit check-in a poté auto odvézt na centrální parkoviště (info dostanou hosté v recepci

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Františkových Lázní (300 m). Nejbližší vlaková zastávka: „Františkovy Lázně“. Hotel v centru města - naproti Hornímu parku

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Františkových Lázní (280 m). Nejbližší zastávka: " Františkovy Lázně – Městské sady" (5 min chůze). Hotel v centru města - naproti Hornímu parku.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

příjezd z Prahy, Plzně – D5/E50
Z Prahy jeďte po D5/E50 přes Plzeň. Po 127 km odbočte na exitu č. 128 „Bor“ a pokračujte po silnici č. 21. Abyste se vyhnuli průjezdu Chebem, pokračujte po rychlostní silnici R6/E48/E49 a po 3,5 km se znovu vraťte na silnici č. 21/E49. První výjezd na Františkovy Lázně ignorujte a až na druhém exitu (u čerpací stanice "Benzina") odbočte vlevo směr „Františkovy Lázně“. Pokračujte rovně a dojedete k centrálnímu parkovišti. Vzdáleno 900 m od hotelu.
Hotel Savoy se nachází v lázeňské zóně. Každý vjezd do lázeňské zóny je zpoplatněn 50 Kč.

Vzdálenost:
z Prahy: 177 km, z Českých Budějovic: 243 km,
z Brna: 383 km, z Ostravy: 553 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny

Podobné pobyty

BADENIA HOTEL PRAHA - Františkovy Lázně
2024
Last
Minute
Pojištění storna v ceně

BADENIA HOTEL PRAHA - Františkovy Lázně

Česká republika Západní Čechy

BADENIA HOTEL PRAHA*** (původní název Spa & Kur Hotel Praha) je situován v centru Františkových Lázní, naproti Hornímu parku a Divadlu Boženy ...

• ZDARMA VSTUP DO BAZÉNU S PROTIPROUDEM

polopenze

H2334R24

od 1 737 Kč / noc
9,2 Detail
BADENIA HOTEL PRAHA - Františkovy Lázně
2025
Pojištění storna v ceně

BADENIA HOTEL PRAHA - Františkovy Lázně

Česká republika Západní Čechy

BADENIA HOTEL PRAHA*** (původní název Spa & Kur Hotel Praha) je situován v centru Františkových Lázní, naproti Hornímu parku a Divadlu Boženy ...

• VÁNOCE A SILVESTR 2024 VE FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍCH

plná penze

H2334R25 - svatky

od 2 983 Kč / noc
9,2 Detail
GOETHE - Františkovy Lázně
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel GOETHE - Františkovy Lázně

Česká republika Západní Čechy

Spa & Medical Hotel Goethe *** se nachází na nejstarší lázeňské třídě v centru.Františkovy Lázně jsou vyhledávány především pro své přírodní léčivé ...

• 30 PROCEDUR/6 NOCÍ - INTENSIVE KOMPLEXNÍ LÉČEBNÁ KÚRA

polopenze

H3127R24

od 1 070 Kč / noc
- Detail
Lázeňský hotel PYRAMIDA - Františkovy Lázně
2024
Pojištění storna v ceně

Lázeňský hotel PYRAMIDA - Františkovy Lázně

Česká republika Západní Čechy

Lázeňský hotel PYRAMIDA leží přímo na okraji františkolázeňského parku v lesní krajině. Pěší stezka od hotelu do centra Františkových Lázní trvá asi ...

● ZDARMA BAZÉN a SAUNA

polopenze

H2681R24

od 1 996 Kč / noc
9,4 Detail
REZA - Františkovy Lázně
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel REZA - Františkovy Lázně

Česká republika Západní Čechy

Hotel se nachází v centru světově proslulých Františkových Lázních s výhledem do městského parku, vzdálený cca 250 m od lázeňské ...

VENKOVNÍ VYHŘÍVANÝ BAZÉN

polopenze

H2817R24

od 1 810 Kč / noc
- Detail