DIANA - Františkovy Lázně - Česká republika - Západní Čechy

Hotel DIANA - Františkovy Lázně (H3091R22)

Česká republika > Západní Čechy
Strava plná penze
BEZBARIÉROVÉ zařízení
NOVINKA v nabídce CK Atis
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Lednička/minibar
Balkon
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet: Wi-Fi
Krytý bazén (v objektu)
Venkovní bazén/koupaliště (u objektu)
Restaurace v objektu
Sauna:
Whirlpool
Parkoviště
Půjčovna kol:
Železniční stanice: 2,9 km
Autobusová zastávka: 500 m
MHD: 500 m
Společenské a kulturní vyžití
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Františkovy Lázně

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Františkovy Lázně

Významné lázeňské město založené v roce 1793 se nachází na západě České republiky. Ucho­vala se zde neopakovatelná atmosféra počátku 20. století, která se odráží v éře neoklasicismu. Díky tomu je město právem považováno za jeden z nejmalebnějších koutů země. Lázně se vyznačují mírným klimatem, typickým pro podhůří, výjimečně čistým ovzduším vzdáleným hluku a shonu velkých měst. Okolní parky jsou ideálním místem pro klidné procházky za zvuků hudby doléhající z kolonád. To vše umocňuje blahodárný účinek minerálních pramenů, jež sem přivádějí množství turistů, kteří chtějí zlepšit své zdraví.

Můžete navštívit:

Ostroh - Původně středověká románská pevnost, později přestavěná na venkovskou renesanční rezidenci. Zájemci se mohou v zámku seznámit se sbírkou nábytku z 19. století a také navštívit muzeum věnované historii života na venkově v chebském regio­nu na počátku 19. století.

Národní přírodní rezervace Soos – nachází se nedaleko hranic s Německem a jedná se o rozlehlé rašeliniště a slatiniště na němž vyvěrají minerální prameny a oxid uhličitý v podobě bahenních sopek, což je v Evropě unikátem.

Komorní Hůrka – je nejmladší sopka na území České republiky. Sopka vznikla na dně již vysychajícího slaného jezera. Vrchol sopky dosahuje výšky 503 m. n. m. naposledy byla sopka činná před milióny let.

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

• VENKOVNÍ VYHŘÍVANÝ BAZÉN

• ZPROSTŘEDKOVÁNÍ LOVU ZVĚŘE

URČITĚ OCENÍTE

Proč SPA HOTEL DIANA Františkovy Lázně:
- pokrmy z čerstvého zvěřinového masa pocházejícího z lovu z vlastních honiteb a obory, proto jsou hotelové pokrmy tak chutné a zaručeně čerstvé
- venkovní grilování s živou hudbou
- přihřívaný venkovní bazén
- hotelová zahrada v japonském stylu
- vlastní minerální pramen Štěpánka přímo v hotelu
- hotel s výhodnou pozicí pro pěší a cykloturistiku po okolí

ZPROSTŘEDKOVÁNÍ LOVU ZVĚŘE:
- pro zájemce o myslivecké zážitky hotel nabízí poplatkový odstřel zvěře srnčí, černé a dančí formou individuálního odlovu. Odlov je zajišťován v dobře zazvěřených honitbách, které se nacházejí na území od Františkových Lázní až po Aš o rozloze 3800 ha.
Aktuální a platný ceník odlovu na vyžádání.

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Spa hotel Diana se nachází 300 metrů od centra Františkových Lázní (10 - 15 min. chůze od léčebných pramenů).

Všechny hotelové pokoje a apartmány nabízí výhled na venkovní bazén nebo do zahrady na japonský způsob.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, jídelna, restaurace s barem a letní terasou, zahradní terasa s grilem, společenská místnost s krbem a knihovnou, prádelna, zapůjčení kol a holí na Nordic Walking, parkoviště, Wi-Fi, zprostředkování odlovu zvěře.
Vlastní minerální pramen Štěpánka přímo v hotelu

WELLNESS A BEUTY CENTRUM
- vnitřní bazén (11 x 6 m)
- venkovní přihřívaný bazén na teplotu 25
oC (12 x 8 m, od 15.5. - 15.9.)
- finská, parní a infra sauna se solnou kabinou
- whirlpool
- Kneippův chodníček
- odpočinková zóna s vyhřívanými lehátky a výhledem do zahrada
- léčebné procedury - široká nabídka masáží (klasická částečná a celková, reflexní, akupresurní), magnetoterapie, elekroléčba, ultrazvuk, inhalace, oxygenoterapie, suché zábaly a mnoho dalšího

KDE BUDETE SPÁT

1 a 2 - lůžkové pokoje KLASIK : Spr.+WC, fén, LCD SAT TV, telefon, radiobudík, trezor, lednička, Wi-Fi. Většina pokojů má balkon

1 - lůžkové pokoje na ověření.

Toto zařízení je BEZBARIÉROVÉ. Rozsah bezbariérovosti najdete v dotazníku, který nám vyplnil hotel ZDE. Sami posuďte, zda je pro Vás bezbariérovost tohoto zařízení dostatečná. Bezbariérové pokoje je nutné předem v CK ATIS vyžádat (a ověřit jejich dostupnost), jejich lůžková skladba i cena může být odlišná od typů pokojů, které CK Atis standardně nabízí.

CELKOVÁ KAPACITA

70 pokojů

FORMA STRAVY

Plná penze.

Na přání je možné zajištění vegetariánské či dietní stravy.

POBYT S DĚTMI

Pobyty nejsou určeny dětem.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

- hotelový vnitřní bazén (11 x 6 m)
- hotelový venkovní přihřívaný bazén na teplotu 25 oC (12 x 8 m, od 15.5. - 15.9.)

Dále ve městě: AQUAFORUM (2,7 km) - svět vody a relaxace ve Františkových Lázních nabízí jedinečnou možnost odpočinku a uvolnění. Nechte se unášet neopakovatelným prostředím a načerpejte pohodu těla, mysli i duše - 1500 m2 vodní plochy * 4 vnitřní a 3 venkovní bazény s vodními atrakcemi * tobogán a vodní skluzavky * wellness * vodní jeskyně * venkovní a vnitřní snack-bar * restaurant.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

JAK UŠETŘIT V LÁZNÍCH ? (klikněte)

KARLOVY VARY REGION CARD šetří Váš čas i peníze!
- karta plná slev a výhod na nejatraktivnější místa v okrese Karlovy Vary.
Vyberete si z 80+ míst a atrakcí
kultura, památky, muzea a expozice, turistické zajímavosti, tradiční výroba, lázně a bazény, gastronomie, služby, sport
Městská doprava ZDARMA
autobusem, trolejbusem nebo lanovkou pak objevujete zajímavosti Karlovarského kraje


Více informací ZDE

Karlovy Vary Card lze zakoupit v turistických a informačních městských centrech.

POZNEJTE FRANTIŠKOVY LÁZNĚ A JEJICH OKOLÍ:
Františkovy Lázně

- Františkovy Lázně jsou nejmenšími lázněmi západočeského lázeňského trojúhelníku. Byly založeny roku 1793 a dodnes si uchovávají ráz komorního lázeňského města z přelomu století. Jejich půvab podtrhuje ucelená klasicistní architektura lázeňských budov i pavilonů.
Mírné klima podhorského charakteru, okolní lesy a udržované městské parky i sady, to vše podporuje léčebné a posilující účinky proslulé kyselky i zpříjemňuje pobyt lázeňským hostům i návštěvníkům. Ve Františkových Lázních se nachází 22 léčivých minerálních pramenů kvalitních, silně zásaditých kyselek, slatina a přírodní vývěry zřídelního plynu jsou využívány k léčbě cév, srdce a ženských chorob.
Odpočíváte aktivně? Pak je zde pro vás minigolf, fitness, solárium, tenis, půjčovny horských kol nebo si můžete zarybařit. Kulturní vyžití zajistí divadlo, kino, kolonádní koncerty, pravoslavný chrám sv. Olgy nebo Lázeňské hudební léto a Literární Františkovy Lázně.

- Socha malého Františka: socha malého chlapce, který drží v ruce rybu a sedí na kouli je symbolem Františkových Lázní. Již několik desítek let se úspěšně traduje legenda o zázračné moci sošky. Ženy a dívky toužící po otěhotnění se sjíždějí zdaleka, aby se dotkly chlapečka. Říka se, že žena, která se chlapečka dotkne, do roka přijde do jiného stavu a prý to často funguje.
- Socha Františka I.:
socha zakladatele města Františkovy Lázně stojí nedaleko od nové kolonády.

Cheb
- Cheb patří k nejstarším městům v České republice – jeho historie sahá prokazatelně až do 11. století. Hned následující století zanechalo na tváři města výraznou stopu v podobě románského hradu – císařské falci (jediné v ČR) – a dvoupatrové kaple sv. Erharda a Uršuly, jež nechal vybudovat Friedrich Barbarossa.
V městské zástavbě nejvíce vyniká malebné náměstí s charakteristickými sedlovými střechami domů a hrázděným Špalíčkem či gotický farní chrám sv. Mikuláše a Alžběty. Starobylý dům čp. 3 (budova Chebského muzea) proslul jako místo, kde byl v roce 1634 zavražděn císařský generallissimus Albrecht z Valdštejna.
Také v současnosti je zde patrné prolínání různých kultur, díky kterému se Cheb stal přirozeným a živým centrem euroregionu Egrensis.

Soos
- Rezervace leží 6 km od Františkových Lázní. Byla vyhlášena v roce 1964 na ploše 221 ha, přístupná je jen část a to 1,2 km dlouhou podlážkovou naučnou stezkou s popisy a vysvětlivkami. Jedná se o rozlehlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid ohličitý v tzv. mofetách – bahenních sopkách.
Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou (minerální) vodu. Dnes zde najdeme evropskou raritu – tzv. křemelinový štít – nahromaděnou křemelinu ze schránek jezerních řas rozsivek usazených na dně jezera. Je to „měsíční” krajina rozbrázděná erozí a pokrytá žlutou a bílou vrstvou vysrážených minerálních solí.
V rezervaci žije řada chráněných živočichů a roste zde množství mokřadních a slanomilných rostlin.

Hrad Seeberg
- nachází se v obci Ostroh 5 km od Františkových Lázní směrem na Aš. Hrad Seeberg byl po svém založení jedním z vojenských opěrných bodů, které vytvářely zázemí při německé kolonizaci Chebska.
Původní románský hrad zde stál pravděpodobně již koncem 12. stol., první písemná zpráva je však až z roku 1322. Ludvík Bavorský tehdy zastavil hrad a celé Chebsko Janu Lucemburskému za příslib pomoci při jeho kandidatuře na císařský trůn. Po nevyplacení zástavy se stal majetkem Koruny české.

Komorní hůrka
- Komorní hůrka je naše nejmladší činná sopka, která má významné místo v dějinách geologie. Vznikla ve starších čtvrtohorách jako poslední dozvuk silné vulkanické činnosti na Chebsku. Na jejím výzkumu se podílely tak významné osobnosti jako byl Johann Wolfgang Goethe, na jehož počest byla do skály nad štolou vsazena pamětní deska.

Motýlí dům
- Motýlí dům se nachází ve vesnici Žírovice necelé dva kilometry od Františkových Lázní. Zde můžete přímo „na dosah“ vychutnat krásu exotických motýlů v jejich přirozeném prostředí. Otevřeno je od března do listopadu. Prohlídka je s odborným výkladem.

Amerika
- lesopark Amerika se rozkládá kolem stejnojmenného rybníku. Z centra Františkových Lázní sem dojdete příjemnou procházkou nebo dojedete oblíbeným mikrovláčkem.
- vyhlídkové terasy na jezero, přírodní koupaliště, půjčovna lodiček, malý zoopark, naučná stezka, dětské hřiště, přírodní cvičiště, in-line dráha

PĚŠÍ TURISTIKA A CYKLOTURISTIKA:
- srdíčkové trasy jsou turistické okruhy označeny srdíčky, výchozí místo je od Františkova pramene
• Červený okruh (cíl: jezero Amerika, 3 km)
• Modrý okruh (cíl: sopka Komorní hůrka, 2 km)
• Žlutý okruh (cíl: věžička Salinburg, 3,5 km)

- cyklostezka Ohře: trasa cca 24 km (Slapany - Cheb - Tršnice - Mostov)
- Valdštejnova cyklostezka
- cyklostezka č. 2133: trasa cca 9 km (Skalná - Soos - Nový Drahov - Doubí u Tršnice)


Dovolená POD ROZHLEDNOU:

Rozhledna Salingburg (vzdálenost 1,8 km), 450 m. n. m., 52 schodů
Malá vyhlídka, která svým vzhledem napodobuje zříceninu. Do roku 1906 město nemělo žádnou vlastí historickou památku, a tak se a radní a místo spolek rozhodli, že si postaví vlastní hrad, který měl sloužit jako rozhledna.
Provozní doba (bez záruky): neomezeně
Vstupné (bez záruky): zdarma

Bismarckova rozhledna na Zelené hoře (vzdálenost 10,5 km), 637 m. n. m., 72 schodů
Osmnáctimetrová vyhlídka, ze které máte výhled na Chebsko, Smrčiny, Krušné hory, Slavkovský les, část Šumavy a vodní nádrž Skalka. Před kamennou rozhlednou zde dříve stála dřevěná vyhlídka, poté zde byly vykáceny stromy kvůli výhledu.
Provozní doba (bez záruky): neomezeně
Vstupné (bez záruky): zdarma

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyty s plnou penzí začínají nástupem od 13.00 hod a obědem v den příjezdu.
Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10.00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK

50 Kč / osoba / noc

POBYT SE ZVÍŘETEM

NENÍ POVOLEN.

PARKOVÁNÍ

Vlastní zabezpečené parkoviště přímo u hotelu - zpoplatněno 78 Kč / auto / den

DALŠÍ SLUŽBY

Hotel přijímá tyto platební karty : VISA, Euro/Mastercard, Diners Club, Maestro

PŘÍJEZD VLAKEM

vlakem do Františkových Lázní - zastávka Františkovy Lázně (2 km). Odtud autobusem do zastávky "Slatina" (700 m od hotelu)

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

autobusem do Františkových Lázní - zastávka "Slatina" (700 m). Z Prahy jezdí přímé spoje.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

směrem od Chebu přes Střížov do Slatiny. Parkování u hotelu.

GPS hotelu:
50.1120681N, 12.3511306E

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny

Podobné pobyty

HARVEY - Františkovy Lázně
2022

Spa & Kur Hotel HARVEY - Františkovy Lázně

Česká republika Západní Čechy

Spa & Kur Hotel Harvey**** leží v klidném a tichém prostředí u centrálního lesoparku, přitom jen pár kroků od lázeňského centra Františkových Lázní. ...

ZDARMA VSTUP DO HOTELOVÉHO WELLNESS (bazén, sauna, pára a fitness)

snídaně

H2793R22

od 1 498 Kč / noc
10,0 Detail
HARVEY - Františkovy Lázně
2023

Spa & Kur Hotel HARVEY - Františkovy Lázně

Česká republika Západní Čechy

Spa & Kur Hotel Harvey**** leží v klidném a tichém prostředí u centrálního lesoparku, přitom jen pár kroků od lázeňského centra Františkových Lázní. ...

ZDARMA VSTUP DO HOTELOVÉHO WELLNESS (bazén, sauna, pára a fitness)

polopenze

H2793R23

od 1 498 Kč / noc
10,0 Detail
HARVEY - Františkovy Lázně
2023

Spa & Kur Hotel HARVEY - Františkovy Lázně

Česká republika Západní Čechy

Spa & Kur Hotel Harvey**** leží v klidném a tichém prostředí u centrálního lesoparku, přitom jen pár kroků od lázeňského centra Františkových Lázní. ...

VÁNOCE A SILVESTR VE FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍCH

plná penze

H2793R23 - svatky

od 2 611 Kč / noc
10,0 Detail
PRAHA - Františkovy Lázně
2022

Spa & Kur Hotel PRAHA - Františkovy Lázně

Česká republika Západní Čechy

Spa & Kur Hotel Praha*** je situován v centru Františkových Lázní, naproti Hornímu parku a Divadlu Boženy Němcové, jen pár kroků od lázeňského dění ...

• ZDARMA VSTUP DO BAZÉNU S PROTIPROUDEM

snídaně

H2334R22

od 1 313 Kč / noc
9,2 Detail
PRAHA - Františkovy Lázně
2023

Spa & Kur Hotel PRAHA - Františkovy Lázně

Česká republika Západní Čechy

Spa & Kur Hotel Praha*** je situován v centru Františkových Lázní, naproti Hornímu parku a Divadlu Boženy Němcové, jen pár kroků od lázeňského dění ...

• ZDARMA VSTUP DO BAZÉNU S PROTIPROUDEM

polopenze

H2334R23

od 1 313 Kč / noc
9,2 Detail
PRAHA - Františkovy Lázně
2023

Spa & Kur Hotel PRAHA - Františkovy Lázně

Česká republika Západní Čechy

Spa & Kur Hotel Praha*** je situován v centru Františkových Lázní, naproti Hornímu parku a Divadlu Boženy Němcové, jen pár kroků od lázeňského dění ...

• VÁNOCE A SILVESTR VE FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍCH

plná penze

H2334R23 - svatky

od 2 421 Kč / noc
9,2 Detail
PYRAMIDA - Františkovy Lázně
2022

Lázeňský hotel PYRAMIDA - Františkovy Lázně

Česká republika Západní Čechy

lázeňský hotel PYRAMIDA leží přímo na okraji františkolázeňského parku v lesní krajině. GARNI HOTEL PYRAMIDA je vzdálen asi 20 metrů od hlavní budovy ...

● ZDARMA BAZÉN a SAUNA

polopenze

H2681R22

od 1 160 Kč / noc
9,8 Detail
REZA - Františkovy Lázně
2022

Hotel REZA - Františkovy Lázně

Česká republika Západní Čechy

Hotel se nachází v centru světově proslulých Františkových Lázních s výhledem do městského parku, vzdálený cca 250 m od lázeňské ...

VENKOVNÍ VYHŘÍVANÝ BAZÉN

snídaně

H2817R22

od 1 441 Kč / noc
- Detail