PARKHOTEL KAŠPERSKÉ HORY - Kašperské Hory - Česká republika - Šumava

Hotel PARKHOTEL KAŠPERSKÉ HORY - Kašperské Hory (H0982R23)

Česká republika > Šumava
Strava polopenze
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet: Wi-Fi
Krytý bazén (v objektu)
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Sauna: v hotelu
Parkoviště
Lyžárna
Tenisový kurt: v hotelu
Krytý bazén: 17 km
Doporučená doprava autem
Autobusová zastávka: 200 m
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Kašperské Hory

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Šumavské město Kašperské Hory leží u horního toku řeky Otavy v Plzeňském kraji, 37 km jihozápadně od Strakonic. Je známé jako centrum celoroční turistiky. Část města zasahuje do CHKO Šumava, v blízkosti města se nachází přírodní rezervace Nebe a Amálino údolí. Z Kašperských Hor můžete vyrazit na pěší i cyklistický výlet po Šumavě. V zimě je v provozu Skiareál Kašperské Hory, upravují se i běžecké okruhy. Nad městem ční královský strážní hrad Kašperk, svědek bohaté historie města spjaté s těžbou zlata. Více se dozvíte na naučné stezce Cestou zlatokopů. Barokní radnice se třemi štíty patří k nejhezčím v Česku. Nadšence do motorek potěší místní Muzeum historických motocyklů a hraček. Informační středisko národního parku Šumava připravilo zážitkovou stezku lesních her a Muzeum Šumavy věnující se zdejší přírodě, těžbě zlata a tradičním řemeslům jako např. sklářství.

Můžete navštívit:

Radnicebyla na dnešním místě zřízena ve druhé polovině 16. století. Součástí domu i pozdější radnice bývala pivnice, dvůr s pivovarem a zahradou. Průběhu 17. a 18. století byla budova radnice přestavěna do dnešní renesanční podoby.

Kašperskohorský skříňový betlém – unikátem na radnici je jeden z největších skříňových betlémů v Čechách. Jedná se o ručně vyřezávaný a malovaný skvost místních řezbářů. Betlém lze navštívit celoročně ve výstavní síni na radnici

Pozůstatky těžby zlata – zalesněné stráně na řadě míst v okolí skrývají četné stopy důlní činnosti. Můžete zde najít zbytky štol, šachet, či hluboké příkopy nebo nápsy vzniklé povrchovou těžbou.

Hodnocení hotelu (9 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovému to hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení ohodnocuje klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby). Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

PARKHOTEL KAŠPERSKÉ HORY - Kašperské Hory (H0982R22)

09.9.2022

10 Hodnocení

PARKHOTEL KAŠPERSKÉ HORY - Kašperské Hory (H0982R22)

08.7.2022

Byl jsem maximálně spokojen se vším. Prostě paráda. Rád si to zopakuji. J.Š

10 Hodnocení

PARKHOTEL KAŠPERSKÉ HORY - Kašperské Hory (H0982R21)

Lacina 06.7.2021

Maximální spokojenost, výborná strava, krásné ubytování a celkově velice příjemné prostory hotelu, ochotný personál, dobrá poloha hotelu jako výchozí bod pro výlety po Šumavě.

10 Hodnocení

PARKHOTEL KAŠPERSKÉ HORY - Kašperské Hory (H0982R20)

Věra Povolná 08.9.2020

Byli jsme moc spokojeni - ubytování, procedury, stravování. Všem vřele doporučuji!!!!
5 dní je málo na na naši krásnou Šumavu...

10 Hodnocení

PARKHOTEL KAŠPERSKÉ HORY - Kašperské Hory (H0982R20)

Květoslav Razím 17.8.2020

Z celým pobytem v hotelu jsem byl velmi spokojen. Výborná strava příjemný personál v hotelu i v lázních. Mohu každému vřele doporučit.

10 Hodnocení

PARKHOTEL KAŠPERSKÉ HORY - Kašperské Hory (H0982R20)

Ing. Marie Karhanová 28.7.2020

Příjezd - recepční usměvavá a ochotná. Strava výborná, obsluha ok. V lázních ochota, vstřícnost a vždy s úsměvem. Úklid bez připomínek. Jediná věc, kterou bych změnila je záchod umístěný téměř na podlaze (to jsem opravdu nikde ještě nezažila). Jinak celkově se nám zde velmi líbilo a příští rok pojedeme znovu.

10 Hodnocení

PARKHOTEL KAŠPERSKÉ HORY - Kašperské Hory (H0982R20)

Dluhoš 29.6.2020

Byli jsme spokojeni.
Děkuji

10 Hodnocení

PARKHOTEL KAŠPERSKÉ HORY - Kašperské Hory (H0982R20)

16.6.2020

Byli jsme spokojeni

10 Hodnocení

PARKHOTEL KAŠPERSKÉ HORY - Kašperské Hory (H0982R17)

Jana 21.8.2017

Hotel pěkný, čistý. Měli jsme jen snídaně - plně dostačující, další stravování nemohu hodnotit. Wellness příjemný, šumavské lázně určitě taky super. Kolem městečka plno turistických tras i cyklostezek. Pěkné autobusové spojení do turistických center Šumavy /Srní, Modrava atd./. U nás úplná spokojenost

10 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

● DOVOLENÁ BEZ DĚTÍ - GARANCE NERUŠENÉHO POBYTU

URČITĚ OCENÍTE

Proč Parkhotel Kašperské Hory Šumavské lázně:
- jediné lázně v České republice, které nabízí zcela unikátní skloubení lázeňství s přírodou, zemskou energií a historií.
- Šumavské bylinné lázně
- stylový hotel pro klidný a nerušený pobyt
- přijeďte a vydejte se po stopách zlatokopů k potokům a starým štolám...
- podívejte se na vysílání pořadu Kouzelné bylinky , které se natáčelo v Parkhotelu Kašperské Hory.

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Stylový Parkhotel Kašperské Hory stojící na místě bývalého pivovaru v Kašperských Horách, městečku, usazeném v malebné krajině panenské Šumavy. Díky pestré zlatokopecké a sklářské historii a jeho atraktivní poloze je dnes město žádaným turistickým cílem. Hotel s výhledem na hrad Kašperk a do šumavského údolí tak dnes láká turisty především krásným okolím a četnými možnostmi sportovně turistického vyžití.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Recepce, trezor, galerie, restaurace, snídaňová restaurace s letní terasou v hotelovém parku, konferenční salonek, finská sauna, relaxační bazén, relaxační místnost, balneo - centrum (perličkové koupele, bylinná pára, zábaly, masáže, kosmetika, apod.), hotelová přírodní jeskyně (speleoterapie), energetický a meditační hotelový park, hlídané parkoviště. K dispozici je tenisový kurt s umělým povrchem, možnost zapůjčení tenisových raket.

Technologicky moderní balneo provoz - ŠUMAVSKÉ BYLINNÉ LÁZNĚ, které nabízí Parkhotel od ledna 2013, je zcela orientován na bylinné procedury, včetně koupelí, bylinné páry, masáží a zábalů. Hluboké sklepení, skála, klenba Vás podvědomě vrací do 16. století. Veškeré lázeňské produkty jsou z čistého prostředí Šumavy. Z čerstvých bylin sbíraných na soukromých horských pastvinách jsou připravovány speciální směsi pro lázeňský provoz. Rovněž rašelina a jíly nesou značku s logem Šumava.

SPELEOTERAPIE - alternativní léčba pro pacienty zejména s onemocněním a vadou dýchací soustavy. Speleoterapie probíhá v hotelové jeskyni, která dříve sloužila jako sklad a chladírna sudů s pivem. Stálá konstantní teplota 13°C a 90% vlhkost vzduchu jsou pro tuto proceduru optimální. Pobyt v jeskyni na lehátkách umocňuje silné vyzařování zemské energie. Je proto také vhodný k rekonvalescenci po delších onemocněních a vyčerpání (syndrom vyhoření), harmonizuje Vaši osobnost.

KDE BUDETE SPÁT

a) 2 - lůžkové pokoje STANDARD, Spr. nebo vana + WC, SAT/TV, Wi-Fi, fén, župan, pantofle (zkosený strop).
b) 2 - lůžkové pokoje SUPERIOR, vana + WC, SAT/TV, Wi-Fi, fén, župan, pantofle (1 pokoj má zkosený strop). Tento typ pokoje na ověření.

Pokoje nemají balkony.

CELKOVÁ KAPACITA

40 pokojů + 1 apartmán

FORMA STRAVY

Polopenze - snídaně formou bufetu, večeře tříchodová, výběr ze tří hlavních jídel.

Hotel neposkytuje bezlepkovou stravu.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Relaxační hotelový bazén a relaxační prostor před bazénem s příjemnou hudbou, zdobený nástěnnými malbami akademického mistra.
Koupaliště a Sportovní areál v Sušici (17 km) - v areálu plavecký bazén, zábavný bazén, vířivky, brouzdaliště, tobogán, posilovna, dvě tělocvičny (malý a velký zrcadlový sál), lezecká stěna a víceúčelová plocha.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

TIPY NA VÝLETY:
- Zoocentrum - Výběh s vlky
- Hrad Kašperk
- Vchynicko-tetovský plavební kanál
- Prášilské jezero
- rozhledna Poledník
- botanická zahrada a archeopark v Prášilech
- Tříjezerní slať
- pramen Vltavy
- Čeňkova pila
- Povydří
- obory Baranky a Velký Bor (pouze v zimě)
- Kvilda - zoocentrum s jeleny

Policie Modrava je velmi úspěšný televizní seriál současnosti. Jednotlivé příběhy odkrývají kouzelná zákoutí Šumavy a nepřímo tím lákají k návštěvě mnoho nových turistů. Pojďte se podívat do míst, která Vám budou povědomá z televizní obrazovky.
FILMOVÁ MÍSTA POLICIE MODRAVA

LYŽOVÁNÍ

Ski areál SNOWHILL Kašperské Hory (cca 1 km od hotelu) - sjezdovky s délkou až 600 m s převýšením 90 m, 2 vleky, večerní lyžování, lyžařská škola, snowpark, ski servis, snowtubing. Lyžařský areál se nachází na jihovýchodním okraji města Kašperské Hory. Z centra města je to asi 1 km po místní komunikaci k areálu, kde je možné pohodlně zaparkovat. Přímo v areálu je přístup na 20 km běžeckých tratí, které se napojují na běžecké tratě v lyžařském areálu Zadov.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt s polopenzí začíná nástupem od 14:00 do 20:00 hod a večeří v den příjezdu. Čas příjezdu je třeba uzpůsobit podávání večeří.
Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod v den odjezdu.

Zcela nekuřácký hotel.

ADULTS ONLY - Na hotelu je možný pouze pobyt bez dětí (možný od dovršení 15 let věku dítěte).

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

v ceně

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

NEPOVOLEN

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

Zdarma

DALŠÍ SLUŽBY

Informace o přijímání platebních karet ( bez záruky):
Hotel přijímá tyto platební karty: Visa, Mastercard, Amex.

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Sušice, odtud autobusem do Kašperských Hor (200 m).

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz.

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Sušice a odtud do Kašperských Hor (200 m).

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz.

PŘÍJEZD AUTEM

Autem po silnici č. 4 směr Strakonice, Vimperk a dále odbočit na silnici č. 145 směr Sušice přes Kašperské Hory. Parkování u hotelu.
GPS: N 49°8.67382', E 13°33.24360'

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny

Podobné pobyty

KAŠPERK - Kašperské Hory
2023

Pension KAŠPERK - Kašperské Hory

Česká republika Šumava

Penzion Kašperk leží na okraji Národní parku Šumava, na trase Srní, Kvilda, Modrava. Oblast nabízí krásné výlety do okolí, turistiky, cykloturistiku, ...

UBYTOVÁNÍ S MOŽNOSTÍ VLASTNÍHO VAŘENÍ

Bez stravy

H3033R23

od 280 Kč / noc
- Detail