KAŠPERK - Kašperské Hory - Česká republika - Šumava

Pension KAŠPERK - Kašperské Hory (H3033R23)

Česká republika > Šumava
Strava Bez stravy
Dovolená PRO VELKOU RODINU
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet: Wi-Fi
Krytý bazén: 17 km
Bazén - koupaliště: 17 km
Autobusová zastávka: 200 m
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Kašperské Hory

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Šumavské město Kašperské Hory leží u horního toku řeky Otavy v Plzeňském kraji, 37 km jihozápadně od Strakonic. Je známé jako centrum celoroční turistiky. Část města zasahuje do CHKO Šumava, v blízkosti města se nachází přírodní rezervace Nebe a Amálino údolí. Z Kašperských Hor můžete vyrazit na pěší i cyklistický výlet po Šumavě. V zimě je v provozu Skiareál Kašperské Hory, upravují se i běžecké okruhy. Nad městem ční královský strážní hrad Kašperk, svědek bohaté historie města spjaté s těžbou zlata. Více se dozvíte na naučné stezce Cestou zlatokopů. Barokní radnice se třemi štíty patří k nejhezčím v Česku. Nadšence do motorek potěší místní Muzeum historických motocyklů a hraček. Informační středisko národního parku Šumava připravilo zážitkovou stezku lesních her a Muzeum Šumavy věnující se zdejší přírodě, těžbě zlata a tradičním řemeslům jako např. sklářství.

Můžete navštívit:

Radnicebyla na dnešním místě zřízena ve druhé polovině 16. století. Součástí domu i pozdější radnice bývala pivnice, dvůr s pivovarem a zahradou. Průběhu 17. a 18. století byla budova radnice přestavěna do dnešní renesanční podoby.

Kašperskohorský skříňový betlém – unikátem na radnici je jeden z největších skříňových betlémů v Čechách. Jedná se o ručně vyřezávaný a malovaný skvost místních řezbářů. Betlém lze navštívit celoročně ve výstavní síni na radnici

Pozůstatky těžby zlata – zalesněné stráně na řadě míst v okolí skrývají četné stopy důlní činnosti. Můžete zde najít zbytky štol, šachet, či hluboké příkopy nebo nápsy vzniklé povrchovou těžbou.

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

UBYTOVÁNÍ S MOŽNOSTÍ VLASTNÍHO VAŘENÍ

URČITĚ OCENÍTE

Proč penzion Kašperk:
- možnost vlastního vaření ve vybavení kuchyňce

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Penzion Kašperk leží na okraji Národní parku Šumava, na trase Srní, Kvilda, Modrava. Oblast nabízí krásné výlety do okolí, turistiky, cykloturistiku, sjezdové a běžecké lyžování aj.

V Kašperských Horách můžete navštívit Muzeum Šumavy, Muzeum motocyklů, expozici hraček, Šumavské bylinné lázně nebo některou z památek.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Penzion nabízí pouze ubytování. Parkování u penzionu zdarma.

Hosté mohou využít za poplatek v Parkhotelu Kašperské Hory (50 m) tenisový kurt nebo navštívit ŠUMAVSKÉ BYLINNÉ LÁZNĚ, které nabízí Parkhotel od ledna 2013, jsou zcela orientovány na bylinné procedury, včetně koupelí, bylinné páry, masáží a zábalů. Hluboké sklepení, skála, klenba Vás podvědomě vrací do 16. století. Veškeré lázeňské produkty jsou z čistého prostředí Šumavy. Z čerstvých bylin sbíraných na soukromých horských pastvinách jsou připravovány speciální směsi pro lázeňský provoz. Rovněž rašelina a jíly nesou značku s logem Šumava.

KDE BUDETE SPÁT

a) 2 a 3 - lůžkové pokoje , Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi, malá plně vybavená kuchyňka s lednicí, dvěma plotýnkami a rychlovarnou konvicí (mycí prostředky na nádobí, utěrky apod. - nejsou k dispozici) , ložní prádlo a ručníky (malé, ne osušky)
Neobsazené lůžko v 1/2 (resp. 1/1 pokoj) na ověření.

b) 4 - lůžkové apartmány, dva pokoje s vlastním Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi, malá plně vybavená kuchyňka s lednicí, dvěma plotýnkami a rychlovarnou konvicí (mycí prostředky na nádobí, utěrky apod. - nejsou k dispozici) , ložní prádlo a ručníky (malé, ne osušky)

Pokoje nemají balkony.

CELKOVÁ KAPACITA

14 pokojů a 2 apartmány

FORMA STRAVY

bez stravy s možností vlastního vaření ve vybavené kuchyňce. Možné dokoupení stravy v Parkhotelu Kašperské hory.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 4,99 let bez lůžka a stravy ZDARMA.
Dítě zdarma povoleno v doprovodu 2 plně platících osob.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Koupaliště a Sportovní areál v Sušici (17 km) - v areálu plavecký bazén, zábavný bazén, vířivky, brouzdaliště, tobogán, posilovna, dvě tělocvičny (malý a velký zrcadlový sál), lezecká stěna a víceúčelová plocha.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

TIPY NA VÝLETY:
- Zoocentrum - Výběh s vlky
- Hrad Kašperk
- Vchynicko-tetovský plavební kanál
- Prášilské jezero
- rozhledna Poledník
- botanická zahrada a archeopark v Prášilech
- Tříjezerní slať
- pramen Vltavy
- Čeňkova pila
- Povydří
- obory Baranky a Velký Bor (pouze v zimě)
- Kvilda - zoocentrum s jeleny

Policie Modrava je velmi úspěšný televizní seriál současnosti. Jednotlivé příběhy odkrývají kouzelná zákoutí Šumavy a nepřímo tím lákají k návštěvě mnoho nových turistů. Pojďte se podívat do míst, která Vám budou povědomá z televizní obrazovky.
FILMOVÁ MÍSTA POLICIE MODRAVA

LYŽOVÁNÍ

Ski areál SNOWHILL Kašperské Hory (cca 1 km od hotelu) - sjezdovky s délkou až 600 m s převýšením 90 m, 2 vleky, večerní lyžování, lyžařská škola, snowpark, ski servis, snowtubing. Lyžařský areál se nachází na jihovýchodním okraji města Kašperské Hory. Z centra města je to asi 1 km po místní komunikaci k areálu, kde je možné pohodlně zaparkovat. Přímo v areálu je přístup na 20 km běžeckých tratí, které se napojují na běžecké tratě v lyžařském areálu Zadov.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14:00 do 21:00 hod v den příjezdu. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod v den odjezdu. Příjem hostů, převzetí klíčů od penzionu provádí výhradně recepce Parkhotelu Kašperské Hory.

REKREAČNÍ POPLATEK

v ceně

POBYT SE ZVÍŘETEM

NEPOVOLEN

PARKOVÁNÍ

Zdarma

DALŠÍ SLUŽBY

Informace o přijímání platebních karet ( bez záruky):
Penzion nepřijímá žádné platební karty

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Sušice, odtud autobusem do Kašperských Hor (200 m), odtud kolem Městského úřadu k penzionu.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz.

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Kašperských Hor (200 m), odtud kolem Městského úřadu k penzionu.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz.

PŘÍJEZD AUTEM

Autem po silnici č. 145 do Kašperský Hor.
Ze směru od Sušice leží penzion vlevo u cesty, ze směru od Vimperku leží penzion vpravo, cca 100 m od Městského úřadu.Parkování u penzionu.

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny

Podobné pobyty

PARKHOTEL KAŠPERSKÉ HORY - Kašperské Hory
2022

Hotel PARKHOTEL KAŠPERSKÉ HORY - Kašperské Hory

Česká republika Šumava

Stylový Parkhotel Kašperské Hory stojící na místě bývalého pivovaru v Kašperských Horách, městečku, usazeném v malebné krajině panenské Šumavy. Díky ...

DOVOLENÁ BEZ DĚTÍ - GARANCE NERUŠENÉHO POBYTU

polopenze

H0982R22

od 1 454 Kč / noc
10,0 Detail
PARKHOTEL KAŠPERSKÉ HORY - Kašperské Hory
2023

Hotel PARKHOTEL KAŠPERSKÉ HORY - Kašperské Hory

Česká republika Šumava

Stylový Parkhotel Kašperské Hory stojící na místě bývalého pivovaru v Kašperských Horách, městečku, usazeném v malebné krajině panenské Šumavy. Díky ...

POBYT ANDĚL PÁNĚ v termínu 26.12. - 30.12.2022● DOVOLENÁ BEZ DĚTÍ - GARANCE NERUŠENÉHO POBYTU

polopenze

H0982R23

od 1 614 Kč / noc
10,0 Detail