BARCELÓ OCCIDENTAL PRAHA WILSON - Praha - Česká republika - Praha a Střední Čechy

Hotel BARCELÓ OCCIDENTAL PRAHA WILSON - Praha (H2990R24)
+

Česká republika > Praha a Střední Čechy
Strava snídaně
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet: Wi-Fi
Restaurace v objektu
Klimatizace
Parkoviště
Aquapark: 15 km
MHD: 116 m
Společenské a kulturní vyžití
Pro náročné
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Praha

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Praha je hlavním městem České republiky, zároveň je městem i největším. Leží uvnitř Středočeského kraje jako samostatná správní jednotka, protéká jím řeka Vltava. Sídlí zde velká část státních institucí, prezident republiky, parlament a vláda. Praha je centrem turistickým, politickým, vzdělávacím, uměleckým, kulturním i hospodářským. Od roku 1992 figuruje historické centrum Prahy na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Praha bývá nazývána srdcem Evropy, obecně je považována za jedno z nejkrásnějších měst světa a architektonický stověžatý skvost na řece Vltavě. K nejnavštěvovanějším památkám patří bezpochyby Pražský hrad s katedrálou sv. Víta nebo Zlatou uličkou, Karlův most, Staroměstské náměstí s Pražským orlojem, Josefov s Židovským městem, Petřín s lanovkou a rozhlednou, Vyšehrad, pražská ZOO a botanická zahrada. Nejslavnější pražské památky a velkou část historického města poznáte, když se vydáte tzv. Královskou cestou – trasou, kterou absolvovali korunovační průvody českých králů vedoucí od Obecního domu až na Pražský hrad.
Praha je protkaná historií a nabízí nepřeberné množství památek, kostelů, chrámů, paláců, výstavních zahrad a parků, tematicky zaměřených muzeí i galerií, vyhlídkových věží a rozhleden, památníků, architektonických klenotů, restaurací, barů i kaváren, divadel a koncertních síní. Každý návštěvník si z nabídky jistě dokáže vybrat pro něj ten pravý a ideální program.

Můžete navštívit:

Muzeum Slivovice – Pojďme společně nahlédnout pod pokličku nejznámější firmě na výrobu slivovice a tou je společnost Rudolf Jelínek. Výrobou alkoholických destilátu se zabývá od roku 1894. V tomto muzeu máte jedinečnou možnost odhalit jejich příběh. Těšit se můžete na zajímavé projekce, reálné exponáty i na exkluzivní 5D show s virtuální realitou. V rámci prohlídky Vás čeká ochutnávka 3 ovocné destiláty a 3 valašské jednohubky.

Zámek a zámecký park Průhonice - součást pražské památkové rezervace, pod ochranou UNESCO. Tato lokalita, oblíbená jako výletní místo nejen obyvateli hlavního města, je vzdálena jen pár minut od centra Prahy.

Španělská synagoga – synagoga stojí na místě nejstarší pražské židovské modlitebny zvané Stará škola. Poté v roce 1868 bylo vybudována Španělská synagoga v maurském slohu. Nová expozice mapuje posledních 200 let Židů v českých zemích.

Hodnocení hotelu (2 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

BARCELÓ OCCIDENTAL PRAHA WILSON - Praha (H2990R23)

Natálie Říhová 05.7.2023

Krásný zážitek a naprostá spokojenost. Říhová

10 Hodnocení

BARCELÓ OCCIDENTAL PRAHA WILSON - Praha (H2990R21)

Milan Písařík 04.12.2021

Pokoj hodně malý ale za to velká, prostorná a vybavená koupelna. Výhled z pokoje do sousední zdi cca. na 3 metry, minilednička nefungovala, recepční nemluvila česky - nechápu!!!!! Snídaně bohatá. Celkem zklamání!

Dobrý den, pane Písaříku, děkujeme za Vaše hodnocení pobytu. Zde prosím odpověď managementu hotelu:

Vážený pane Písařík,

vážíme si času, který jste věnoval sdílení svého komentáře po pobytu v hotelu Occidental Praha Wilson. Zpětná vazba je nanejvýš důležitá. Přijměte, prosím, naši upřímnou omluvu za případné komplikace, které nastaly během pobytu.

S politováním čteme vaši nespokojenost s výhledem z vašeho pokoje, ale rádi bychom využili této příležitosti a upřesnili, že naše pokoje přidělujeme podle kategorie pokojů, pro kterou najdete podrobný popis na našich webových stránkách. Také se za minibar na vašem pokoji, vzhledem k aktuální situaci Covid náš hotelový řetězec Barceló uplatňuje protokol nazvaný WeCareAboutYou s cílem chránit naše hosty před nakažením virem, proto kvůli tomuto programu nenabízíme na pokojích tuto služby. Na přání je však možnost minibar zapnout, aby sloužil jako chladnička.

Jak jste zmínil, bohužel ne všichni naši zaměstnanci mluví česky, i když dostávají jazykové lekce. Jak jistě pochopíte, a vzhledem k nízké míře nezaměstnanosti mnoho firem v České republice potřebuje zaměstnávat zahraniční zaměstnance. Všichni se však snaží, aby porozuměli.

Na druhou stranu si velmi vážíme vašich komentářů ke kvalitě a rozmanitosti našich bufetů, protože náš tým kuchařů se snaží zajistit širokou škálu místních i mezinárodních lahůdek, aby uspokojili všechny hosty.

Ještě jednou děkujeme za čas, který jste věnovali svém příspěvku, a doufáme, že nám dáte příležitost, abychom vám v budoucnu lépe sloužili.


5 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

HOTEL V CENTRU PRAHY

URČITĚ OCENÍTE

Proč Hotel OCCIDENTAL PRAHA WILSON?
- výchozí bod pro turistické toulky Prahou
- moderní vybavení
- hotel patří do mezinárodní sítě hotelů Barceló Hotel Group
- v blízkosti největších pražských nákupních center

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Occidental Praha Wilson ***** se nachází v samém srdci Prahy, vedle Václavského náměstí, a je ideálním místem, ze kterého lze poznávat město. Nedávno postavený hotel je ideálním městským hotelem pro rodiny, páry nebo podnikatele. Možnost masáží na objednávku.
Hotel je zároveň velmi snadno dostupný z mezinárodního letiště Václava Havla a také v blízkosti hlavních turistických atrakcí.
Z hotelových pokojů mají hosté výhled na Národní muzeum, Pražský hrad nebo Státní operu.
Nákupní čtvrť je vzdálená pouhých 500 m.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Recepce, restaurace "O", Loby Bar, vysokorychlostní Wi-Fi připojení, zasedací místnost, parkování.

KDE BUDETE SPÁT

2 - lůžkové pokoje s možností přistýlky SUPERIOR: vana nebo sprcha + WC, SAT TV, Wi-Fi, trezor, klimatizace, topení, čajový a kávový servis, Bluetooth přehrávač, žehlička a žehlící prkno. Neobsazené lůžko není povoleno.

CELKOVÁ KAPACITA

53 pokojů

FORMA STRAVY

Bufetová snídaně.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 1,99 let na přistýlce se snídaní ZDARMA.
Dítě zdarma povoleno na pokoji v doprovodu 2 plně platících osob.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

PLAVECKÝ STADION PODOLÍ (4 km)- vnitřní bazén a vnější bazény, občerstvení, rehabilitace, sauny
AQUAPALACE PRAHA (15 km) - unikátní Vodní svět o rozloze 9 150 m2 je největším aquaparkem ve střední Evropě. Je tvořen třemi paláci, v nichž si na své přijde opravdu každý.
KOUPALIŠTĚ SLAVIA (5 km) - vnější i vnitřní bazény, dětské bazény, občerstvení, sportovní ploch

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Hlavní město Praha se svou Malou Stranou, Pražským hradem, Karlovým mostem a mnoha dalšími památkami a turistickými atrakcemi - je jen 5 km od hotelu a je snadno dosažitelná autem nebo městským autobusem.

Dendrologická zahrada s botanickými vzácnostmi, rybníčky, loukami a stromy z celého světa zve k tiché procházce přírodou (otevřeno od dubna do října).

Zámek a zámecký park Průhonice - součást pražské památkové rezervace, pod ochranou UNESCO. Tato lokalita, oblíbená jako výletní místo nejen obyvateli hlavního města, je vzdálena pouhé dvě minuty autem nebo deset minut chůze od hotelu.

Golf. Nedaleko hotelu (ve vzdálenosti 7 - 30 km) se nachází i několik golfových hřišť: Hostivař, Golf Resort Black Bridge, Golfový klub Štiřín, Golfové letovisko Konopiště, Golfový klub Praha-Motol a Golfový klub Praha-Hodkovičky.

Cyklistika. Báječný výlet pro cyklisty nabízí 24 km dlouhá Botičská zelená stezka (Průhonice - Hostivař - Nusle - Výtoň). Stezka sleduje potok Botič a spojuje pražské čtvrti 1, 2, 4, 10, 11 a 15 s Pitkovicemi, Křeslicemi a Průhonicemi.

NAVŠTIVTE NÁRODNÍ GALERII:
• Národní galerie v Praze otevírá zcela zdarma svoje stálé expozice pro děti a mládež do 18 let a studenty do 26 let.
• Nulové vstupné se vztahuje jak na české, tak zahraniční návštěvníky, kteří Národní galerii v Praze navštíví v období od dubna do prosince.

DOPORUČUJEME:
- PILSNER URQUELL - zážitková expozice
- místo, kde příběh plzeňského piva ožívá unikátním způsobem, vč. školy čepování
- nově otevřeno od 22.4.23 ve spodní části Václavského náměstí

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14.00 do 21.00 hod v den příjezdu a snídaní druhý den ráno. V případě rozšíření na polopenzi, začíná pobyt večeří v den příjezdu. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 12:00 hod.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

50 Kč / osoba / den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

Nepovolen.

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

Valet parking (s obsluhou) - 1000 Kč / auto / den nebo Mr.Park od 850 Kč / auto / den. Nutná předchozí rezervace.

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Prahy, odtud metrem (trasa C), tramvají nebo autobusem do zastávky "Muzeum" (116 m)

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Vlakem do Prahy,odtud metrem (trasa C), tramvají nebo autobusem do zastávky "Muzeum" (116 m)

PŘÍJEZD AUTEM

Vzdálenost:
z Prahy: 1 km, z Českých Budějovic: 148 km,
z Brna: 206 km, z Ostravy: 372 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny

Podobné pobyty

AQUAPALACE - Praha - Čestlice
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel AQUAPALACE - Praha - Čestlice

Česká republika Praha a Střední Čechy

Aquapalace Hotel Prague je součástí resortu AQUAPALACE PRAHA s největším středoevropským krytým aquaparkem, v bezprostřední blízkosti jedné z ...

● VSTUP DO VODNÍHO SVĚTA a FITNESS ● RÁJ PRO DĚTI ● SLEVA až 20% za včasný nákup

snídaně

H2382R24

od 2 080 Kč / noc
9,8 Detail
BARCELÓ OCCIDENTAL PRAHA - Praha 4 - Krč
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel BARCELÓ OCCIDENTAL PRAHA - Praha 4 - Krč

Česká republika Praha a Střední Čechy

Hotel Occidental Praha**** se nachází v pěší vzdálenosti od největších pražských nákupních center, pouhých 15 minut metrem od Starého Města, nedaleko ...

POBLÍŽ HLAVNÍCH TURISTICKÝCH ATRAKCÍ

snídaně

H28331R24

od 1 190 Kč / noc
10,0 Detail
BARCELÓ OCCIDENTAL PRAHA FIVE - Praha 5 - Smíchov
+
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel BARCELÓ OCCIDENTAL PRAHA FIVE - Praha 5 - Smíchov

Česká republika Praha a Střední Čechy

Hotel Occidental Praha Five**** nabízí skvělou polohu v blízkosti pražského historického centra, a zároveň se nachází v sousedství nové nákupní a ...

HOTEL V CENTRU MĚSTA

snídaně

H2802R24

od 1 320 Kč / noc
10,0 Detail
CAROL - Praha 9 - Libeň
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel CAROL - Praha 9 - Libeň

Česká republika Praha a Střední Čechy

Hotel Carol najdete v tiché ulici v Libni přímo na okraji rušného centra města, jen 250 metrů od stanice metra Českomoravská. Do centra města jste ...

● SLEVA 10% pro pobyty na 3 a více nocí ● KOUSEK od DINOPARKU a nákupního centra HARFA a od haly 02 ...

snídaně

H3005R24

od 895 Kč / noc
9,3 Detail
Hotel DUO - Praha 9 - Střížkov
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel DUO - Praha 9 - Střížkov

Česká republika Praha a Střední Čechy

Hotel DUO **** leží pouze 12 minut metrem z centra města, hned u stanice metra "Střížkov" (linka C).

● SLEVA 10% pro pobyty na 3 a více nocí ● VEDLE STANICE METRA STŘÍŽKOV

snídaně

H1516R24

od 890 Kč / noc
10,0 Detail